Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gończycach

Światowy Dzień Pluszowego Misia

W kalendarzu szkolnych uroczystości data 25 listopada ma bardzo ważne znaczenie. Tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji uczniowie klas 0a i 0b naszej szkoły wraz z wychowawcami, a także Pan Dyrektor, wzięli udział w krótkiej inscenizacji przygotowanej przez p. Natalię Bednarczyk.

Program artystyczny zawierał historię powstania Pluszowego Misia, różne zadania i pytania dla dzieci oraz prezentację postaci misiów z ulubionych, znanych wszystkim bajek. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zabawach i odpowiadały na wszystkie pytania. Dużą niespodzianką była tzw. foto-budka, w której można było na chwilę stać się misiem oraz indywidualne życzenia dla naszych uczniów od Kubusia Puchatka.

Piękną i kolorową dekorację oraz kącik czytelniczy przygotowała p. Mariola Kowalewska, która przeczytała również fragment bajki o przygodach misia Uszatka. Tego dnia nasi uczniowie stworzyli przepiękne prace plastyczne, które przedstawiają najlepszego przyjaciela dzieci, czyli Misia.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Święto Niepodległości

"Jeśli zapomnę o Nich, Ty Boże na Niebie, Zapomnij o mnie..." (Adam Mickiewicz "Dziady" część III).

11 listopada w 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości delegacja z naszej Szkoły złożyła biało-czerwone kwiaty i zapaliła znicze przy pomniku upamiętniającym poległych za Ojczyznę...

Święto Niepodległości

"Dziel się Uśmiechem"

Uczniowie klas I-VI biorą udział w programie "Dziel się Uśmiechem", który powstał w wyniku współpracy PCK, firmy Mars Polska, Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej.

Celem projektu jest edukacja dzieci w wieku szkolnym w zakresie prawidłowej higieny jamy ustnej.

Uczniowie odbyli już spotkanie ze stomatologiem, otrzymali zeszyty "Ja i moje zęby" (klasy I-III), "Ja i mój uśmiech" (klasy IV-VI) oraz szczoteczki do zębów, pastę i gumę do żucia. Jesteśmy pewni, że prozdrowotna edukacja uczniów prowadzona od najmłodszych lat jest kluczem do budowy właściwych postaw w przyszłości.

"Dziel się Uśmiechem"

"Dziel się Uśmiechem"

"SZKOŁA DO HYMNU"

W dniu 10 listopada o godzinie 11.11 nasi najmłodsi uczniowie z klasy 0a i 0b wzięli udział w akcji „Szkoła do hymnu”, której celem było propagowanie patriotyzmu. Odświętnie ubranie dzieci wspólnie z nauczycielem zaśpiewały hymn Polski. Duma na twarzach oraz powiewająca flaga towarzyszyły nam podczas występu. Dla upamiętnienia Święta Niepodległości, które przypada 11 listopada, uczniowie poznali godło Polski, na wzór którego samodzielnie wykonały prace plastyczną. 

"SZKOŁA DO HYMNU"

"SZKOŁA DO HYMNU"

"SZKOŁA DO HYMNU"


Przygody z Gangiem Fajniaków

Troska o środowisko oraz dobre nawyki ekologiczne, to główna myśl konkursu ,,Szkolne Przygody Gangu Fajniaków”, w którym wzięła udział klasa 0b. Przewodnikami po magii natury są nowi bohaterowie Gangu Fajniaków, patronujący czterem żywiołom: ognia, wody, powietrza i ziemi. W ramach projektu otrzymaliśmy naklejki, pluszowe zabawki oraz książki o przygodach w Ekozakątku. Zgodnie z projektem edukacyjnym przeprowadzone zostały zajęcia, w których dzieci poznały tajemnice natury, wykonano serię doświadczeń, a także przy udziale p. Marioli Kowalewskiej, która przeczytała fragment książki, poznały historię przedstawicieli każdego żywiołu. Na koniec uczniowie samodzielnie stworzyli własną pracę plastyczną o tematyce przygód Fajniaków. Nowe przygody bohaterów bardzo zainspirowały dzieci, ponieważ z wielkim zaangażowaniem brały udział w zajęciach, ucząc się wrażliwości ekologicznej.

Przygody z Gangiem Fajniaków

Przygody z Gangiem Fajniaków

Przygody z Gangiem Fajniaków

Przygody z Gangiem Fajniaków

Strona
123
z 3