Uczniowie klasy 0a w roku szkolnym 2024/2025 wzięli udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Książka(dla) Przedszkola”.
Celem projektu było przybliżenie dzieciom wartości książki, kształtowanie nawyków czytelniczych oraz rozbudzanie miłości do literatury już od najmłodszych lat.
Małgorzata Owczarczyk
Nocna zbiórka harcerska
Dnia 6 czerwca harcerze z 9DH w Gończycach spotkali się na zbiórce nocnej, aby wspólnie działać, uczyć się nowych rzeczy i rozwijać harcerskie umiejętności. W trakcie zbiórki czekały na harcerzy ciekawe zadania, gry i rozmowy, które pomogły nam jeszcze lepiej zintegrować się jako drużyna. To był czas pełen pozytywnej energii i wzajemnej motywacji!
Serdecznie dziękujemy wszystkim harcerzom za zaangażowanie, chęć nauki i współpracę. Wasza postawa i entuzjazm sprawiają, że nasza drużyna jest silniejsza i bardziej zgrana. Dziękujemy za waszą obecność i wkład w nasze wspólne działania!
Przypominam, że prawo harcerskie to nasz drogowskaz – mówi o szacunku, uczciwości, pomocy innym i odpowiedzialności. Pamiętajcie, że przestrzeganie tych zasad pomaga nam być lepszymi ludźmi i budować zaufanie w naszej społeczności.
Nie zapominajmy o symbolach harcerskich – lilijce, krzyżu harcerskim i innych. To one przypominają nam o wartościach, które wyznajemy: służbie, przyjaźni i odwadze. Nosząc je, pokazujemy, że jesteśmy częścią tej wielkiej harcerskiej rodziny.
Tematem naszej zbiorki była dobra komunikacja. Starajmy się słuchać siebie nawzajem, wyrażać swoje myśli jasno i szanować zdanie innych. Tylko wtedy możemy działać skutecznie i tworzyć przyjazną atmosferę, w której każdy czuje się ważny.
WYCIECZKA DO ZAGRODY ALPAKI
W dniu 5 czerwca 2025 roku Uczniowie klas 0a i 0b odwiedzili Zagrodę Alpaki w Woli Miastkowskiej, której celem było obcowanie z przyrodą ożywioną i integracja grupy. Pod czujnym okiem Wychowawców: p. Małgorzaty Owczarczyk i p. Anety Pracz oraz nauczycieli: p. Marty Szostek, p. Beaty Król i p. Katarzyny Szopa, dzieci zapoznały się z alpakami i ich zwyczajami. Mieliśmy wspólnie okazję nakarmić je, a także poznaliśmy proces przetwarzania ich wełny. Odbyliśmy również inspirujące spotkanie z przeszłością w starym spichlerzu. Dzięki słonecznej pogodzie kolejną atrakcją dla dzieci były gry i zabawy terenowe z animatorkami na świeżym powietrzu. Zaangażowani do działania Uczniowie uczestniczyli także w warsztatach tematycznych malowania eko-torby, którą wzięli do domu na pamiątkę. Czas spędzony wspólnie będziemy bardzo mile wspominać!
II Gminnym Przegląd Małych Form Teatralnych
W czwartek 05.06.2025 r harcerze z 9DH w Gończycach wzięli udział w II Gminnym Przeglądzie Małych Form Teatralnych. Nasi harcerze przygotowali i zaprezentowali sztukę pt. "Gra". Na scenie zaprezentowano niezwykle różnorodne formy teatralne – od klasycznych inscenizacji, przez humorystyczne scenki, aż po poruszające przedstawienia pełne wzruszeń, refleksji i niespodziewanych momentów. Nasza drużyna zajęła II miejsce. Gratulujemy!!!
Akademii z okazji Dnia Patrona.
Dzień Patrona to święto, które pojawiło się w szkolnym kalendarzu dokładnie szesnaście lat temu, kiedy nasza szkoła otrzymała imię Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Obchodzimy je rokrocznie na przełomie maja i czerwca, aby uczcić naszego duchowego opiekuna, wielkiego męża stanu i obrońcę Kościoła w Polsce.
W tym roku uroczystość ta odbyła się 4 czerwca.
W tym uroczystym dniu wszyscy uczniowie przybyli do szkoły odświętnie ubrani.
Akademia rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu. Kolejnym punktem uroczystości był montaż słowno- muzyczny, przypominający wartości bliskie sercu Prymasa - Bóg, Honor, Ojczyzna.
Na początku programu artystycznego "przenieśliśmy się" do Zuzeli -miejsca, od którego "wszystko się zaczęło"... Uczniowie przedstawili scenki z życia małego Stefka, "poznaliśmy" jego rodziców, rodzeństwo, dom rodzinny, w którym wzrastał i wychowywał się. Odwiedziliśmy szkołę, do której chodził wraz z rodzeństwem, pobliski las, gdzie odwiedzał groby powstańców. Ta część uroczystości została opracowana na podstawie książki Piotra Kordysza "Stefek" przez uczniów klasy IVb w ramach realizacji programu czytelniczego.
Dalej "wędrowaliśmy" po mapie Polski (która była częścią dekoracji), odwiedzając miejsca, w których przebywał Prymas Tysiąclecia. By na koniec znów znaleźć się w naszej szkole i usłyszeć przyrzeczenie, iż wartości Prymasa nie porzucimy, a przepięknie wyśpiewana "Modlitwa" (Obudź się Polsko...) skłoniła wszystkich do refleksji i zadumy.
Część artystyczną przygotowała p. Barbara Nitka, która była również autorką scenariusza i pomysłodawczynią dekoracji. W przygotowaniu dekoracji pomogli: ks Łukasz Rodzoś oraz p. Agnieszka Mądra.
Słuchaczy zachwyciły pięknie wykonane pieśni, recytacja wierszy i gra aktorska uczniów, za co młodzi artyści otrzymali gromkie brawa.
UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies.
Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.OK, rozumiem