Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gończycach

Teatrzyk pacynkowy

Uczniowie klasy IIIa przygotowali pacynki oraz inscenizację utworu M. Brykczyńskiego ,,Głuchy telefon". 8 grudnia przedstawili teatrzyk dzieciom z oddziałów przedszkolnych 0a, 0b. Przedstawienie ukazywało ważną umiejętność, słuchanie drugiej osoby, co podkreślił morał:

„Słuchaj tego co ktoś powie.

Bo nie darmo ten się trudzi,

Kto uważnie słucha ludzi”.


Teatrzyk pacynkowy

Teatrzyk pacynkowy

Teatrzyk pacynkowy

Teatrzyk pacynkowy

Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

Wszyscy o tym wiedzą, że polskie kolędy są najpiękniejsze pod względem treści i melodii. Ponadto w porównaniu z innymi narodami tych kolęd mamy najwięcej. Kolędy stanowią cenny skarb w naszym dziedzictwie kulturowym. W okresie Bożego Narodzenia, a szczególnie w wieczór wigilijny radują serca. W dniu 16 grudnia w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Swoje talenty zaprezentowali uczniowie w 3 kategoriach wiekowych.

Laureatami zostali :

Klasy 0-III

- Cieśla Magdalena

- Konopacka Paulina

- Łukasiak Anna

 

Klasy IV - VI

- Lis Oliwia

- Galbarczyk Lena

- Dybcio Ewelina

 

Konkurs zorganizowały : Maraszek Wioletta, Zadrożna Agnieszka, Owczarczyk Małgorzata

Życzenia świąteczne dla Pana Dyrektora od Samorządu Uczniowskiego

Dnia 22 grudnia 2021 r. Uczennice Kamila Więckowska i Aleksandra Lis, reprezentując Samorząd Uczniowski, złożyły Panu Dyrektorowi Marcinowi Maraszek życzenia świąteczne.

Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym doświadczamy szczęścia, radości i miłości - doceniajmy to jeszcze bardziej w tym trudnym czasie pandemii.

Uczennice życzyły Panu Dyrektorowi radosnych dni, wielu wspaniałych chwil, wzajemnej życzliwości, rodzinnego ciepła, wewnętrznego spokoju i wiary w przyszłość. Aby tegoroczne Święta były niezapomnianym czasem wzajemnego wsparcia, przyjaźni i miłości, spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień.

Niech ten piękny, rodzinny czas, w blasku świec i przy dźwiękach kolęd, po całym roku ciężkiej pracy, będzie dla Pana Dyrektora czasem wytchnienia i dobrych refleksji.

Samorząd Uczniowski życzył, aby Nowy 2022 Rok był bardzo dobrym czasem przynoszącym Panu Dyrektorowi w darze to co najcenniejsze – zdrowie, serdeczność i życzliwość najbliższych i przyjaciół, oczekiwaną radość i kojący spokój, wszelkie dobro, pomyślność, miłość i szczęście. Oby Nowy Rok spełnił pokładane w nim nadzieje i przyniósł sukcesy

w realizacji osobistych i zawodowych planów.

Życzenia świąteczne dla Pana Dyrektora od Samorządu Uczniowskiego

Jasełka 2021

Jasełka 2021

Jasełka 2021

Jasełka 2021

Jasełka 2021

Jasełka 2021

Jasełka 2021

Jasełka 2021

Jasełka 2021

Jasełka 2021

Dzień Pluszowego Misia

Wszystkie klasy 0 –III po raz kolejny czynnie włączyły się w obchody Święta Pluszowego Misia.Ze względu na obostrzenia związane z pandemią Covid-19 miały inny przebieg niż w latach ubiegłych. W tym roku dzieci nie przyniosły do szkoły maskotek swoich ulubionych Misiów, gdyż jest to zabronione. Ze względów sanitarnych każda klasa osobno, pod czujnym okiem Pań Wychowawczyń wykonywała tego dnia różne prace i zadania.

W organizację tego dnia włączył się Samorząd Uczniowski, który w swoim planie pracy, jako jedno z zadań ma obchody Święta Pluszowego Misia. Uczniowie ze starszych klas razem z Opiekunem SU p. B. Garbarczyk dla każdego Ucznia kl. 0-III wydrukowali i wycięli elementy potrzebne do wykonania Odznaki Pluszowego Misia, którą Uczniowie kl. 0-III wykonali z ww. elementów.Uczniowie z kl. VIIIa, VIIIb i Va reprezentujący SU czytali Uczniom kl. 0-II bajki o Misiach.

Na pewno był to bardzo udany dzień, pełen wrażeń, który dał wszystkim Uczniom dużo pozytywnej energii, radości i uśmiechu.

Dzień Pluszowego Misia

Klasa 0a

Dzieci z kl. 0a wysłuchały bajki pt. „Bajka o Misiu Łasuchu” czytanej przez Uczennice z kl. VIIIa A. Lis i A. Garbarczyk. Indywidualnie każde dziecko pokolorowało postacie Misia, które Wychowawca umieścił na gazetce w klasie. Ozdobioną dużą postać Misia Puchatka wykonaną przez kl. 0a umieszczono na głównej dekoracji na górnym korytarzu. Z gotowych elementów Dzieci wykonały także Odznakę Pluszowego Misia. 

Dzień Pluszowego Misia

Klasa 0b

Dzieci z kl. 0b wykonały Odznakę Pluszowego Misia z elementów przygotowanych przez członków SU. Wysłuchały bajki pt. „Bajka o Misiu Łasuchu” czytanej przez Uczennice z kl. VIIIa K. Więckowską i J. Głodek. Dzieci kolorowały postacie Misia. Wykonane prace dekorują ścianę na górnym korytarzu. 

Dzień Pluszowego Misia

Klasa Ia

Uczniowie z kl. I a wysłuchały bajki o Misiu Koraliku, którą przeczytała Uczennica z kl. VIII b J. Jurczak. Samodzielnie każdy Uczeń przygotował Odznakę Pluszowego Misia z elementów przygotowanych przez SU. Wykonali prace plastyczne przedstawiające Misia Puchatka,które Wychowawca umieścił w klasie na gazetce. Na zakończenie razem z kl. I b obejrzeli bajki: Miś Uszatek oraz współczesne przygody Maszy i Niedźwiedzia.

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia

Klasa Ib

Uczniowie klasy I b brali udział 25 listopada w akcji „Światowy Dzień Pluszowego Misia”. Rozpoczęliśmy od poznania historii Misia, którą zaprezentował Uczniom wychowawca klasy, p. Aneta Pracz, a następnie Uczennica klasy VIII b N. Talarek przeczytała dzieciom bajkę o Misiu Koraliku. Każdy samodzielnie przygotował odznakę, którą dumnie nosił przez cały dzień, a także w klasie stworzyliśmy wspólnie plakat tematyczny oraz prace plastyczne, których bohaterem był Miś Puchatek. Na zakończenie obejrzeliśmy bajkę wielu pokoleń czyli Miś Uszatek oraz współczesne przygody Maszy i Niedźwiedzia.

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia

Klasa IIa

Klasa II a razem z kl. II b obejrzała filmik pt.: „Dzień Pluszowego Misia – 25 listopada”, w którym przedstawiono historię tego święta oraz bajki: „Złotowłosa i trzy misie” i „Trzy Misie – przygody z Franciszką”. Każdy Uczeń pokolorował postać Misia, a wykonane prace Wychowawca umieścił na gazetce. Z gotowych elementów Uczniowie wykonali także Odznakę Pluszowego Misia. Uczniowie z kl. V a - Z. Bryzek i B. Sochacki przeczytali dzieciom bajki o Misiu Koraliku i Misiu Łasuchu. 

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia

Klasa IIb

Świętowanie w klasie II b rozpoczęło się od obejrzenia filmiku pt.: „Dzień Pluszowego Misia – 25 listopada”, ukazującego historię tego święta oraz bajek: „Złotowłosa i trzy misie” i „Trzy Misie – przygody z Franciszką”. Każde dziecko z elementów przygotowanych przez SU, wykonało Odznakę Pluszowego Misia, którą tego dnia miało przypiętą do ubrania. Następnie Uczniowie kl. II b wysłuchały bajek czytanych przez Uczniów z kl. V a: W. Zadrożną, E. Dybcio i W. Paziewskiego. Były to m. in. bajki: „Miś Uszatek”, „Misio-Pysio w zaklętym lesie” i „Bajka o Misiu Łasuchu”. Ostatnim działaniem, jakie wspólnie wykonali tego dnia, była praca plastyczna – bardzo duża postać Misia, która razem z Misiami wykonanymi przez inne klasy eksponowana jest na dekoracji przygotowanej przez Opiekuna SU z okazji Dnia Pluszowego Misia na górnym korytarzu.

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia

Klasa IIIa

Dzień Pluszowego Misia w klasie III a.

Uczniowie wspólnie wykonali postać Kubusia Puchatka, którą umieszczono na dekoracji z okazji Dnia Pluszowego Misia na górnym korytarzu. Przeczytali bajki: „Mysio-Pysio w zaklętym lesie”, „Bajka o Misiu i mówiącym kamieniu” i „Bajka o Misiu Łasuchu”. Z gotowych elementów Uczniowie wykonali także Odznakę Pluszowego Misia. 

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia

Klasa IIIb

W dniu 25.11.2021r. klasa III b uczestniczyła w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.

Uroczysty dzień Dzieci rozpoczęły poznaniem historii święta. Następnie przeczytały opowiadania o pluszowym Misiu. Wykonały odznaki dotyczące tego święta. W ramach promowania postaw i zachowań prozdrowotnych Dzieci poznały wartości odżywcze miodu. Wykonały pracę plastyczną pt.: „Miś” i zaprezentowały swojego misia kolegom i koleżankom na szkolnym korytarzu.

Najważniejszy, główny cel – wspólna, zgodna zabawa – został osiągnięty.

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia

Dzieci z grupy świetlicowej również włączyły się do obchodów Dnia Pluszowego Misia. Dbając o przyrodę wykorzystały materiały recyklingowe do wykonania Misia Teofila,który znajduje się na dekoracji na górnym korytarzu.

Dzień Pluszowego Misia

Strona
12345
z 5