Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gończycach

Zbiórka harcerska w Łaskarzewie

W dniach 27-28.10.2023r. nasi harcerze wzięli udział w nocnej zbiórce harcerskiej w Łaskarzewie. Zbiórka odbyła się pod hasłem "Detektyw na tropie". Harcerze w trakcie zbiórki mieli do rozwiązania  zagadkę detektywistyczną. Kolejnym punktem było świecowisko oraz wspólne śpiewy, pląsy i gry. Po północy chętni harcerze mogli wziąć udział w nocnej grze i wspólnych zabawach. Pozostali udali się do swoich sal, gdzie miały miejsce nocne rozmowy do samego rana. Dziękujmy bardzo 122 DH z Łaskarzewa i DH Itaka z Sobolewa za wspólnie spędzony czas.


Zbiórka harcerska w ŁaskarzewieZbiórka harcerska w ŁaskarzewieZbiórka harcerska w ŁaskarzewieZbiórka harcerska w ŁaskarzewieZbiórka harcerska w ŁaskarzewieZbiórka harcerska w ŁaskarzewieZbiórka harcerska w ŁaskarzewieZbiórka harcerska w ŁaskarzewieZbiórka harcerska w ŁaskarzewieZbiórka harcerska w ŁaskarzewieZbiórka harcerska w ŁaskarzewieZbiórka harcerska w ŁaskarzewieZbiórka harcerska w ŁaskarzewieZbiórka harcerska w ŁaskarzewieZbiórka harcerska w ŁaskarzewieZbiórka harcerska w ŁaskarzewieZbiórka harcerska w ŁaskarzewieZbiórka harcerska w Łaskarzewie


MŁODZI DLA NIEPODLEGŁEJ 2023

26 października 2023 r. odbyły się eliminacje szkolne do IV Powiatowego Festiwalu Piosenki Patriotyczno-Religijnej organizowanego przez Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem. Celem konkursu jest:  popularyzacja pieśni patriotycznych wśród dzieci i młodzieży, propagowanie wartości patriotycznych, uświadomienie roli pieśni historycznych w rozwijaniu poczucia tożsamości narodowej, rozwijanie zamiłowania do śpiewu solowego oraz kształtowanie i pogłębianie ogólnej muzykalności i wrażliwości.

Do rywalizacji w konkursie stanęli uczniowie klas IV – VIII. Uczestnicy konkursu zaprezentowali bogaty repertuar pieśni, a przede wszystkim wysoki poziom występów artystycznych. Dzieci i młodzież wykonywały utwory solowo przy akompaniamencie i a, cappella. Konkursowy repertuar był bardzo zróżnicowany, a wykonywanym utworom towarzyszyły patriotyczne aranżacje.

 W dalszym etapie szkołę będą reprezentować:

kategoria IV – VI Hanna Zając, Agata Goliszewska, Aleksandra Kaczmarczyk,

kategoria VII – VIII Ewelina Dybcio, Alicja Garnek, Paulina Maraszek

Wszystkim młodym artystom gratulujemy udanych występów, życząc dalszych sukcesów muzycznych!


Wioletta Maraszek


MŁODZI DLA NIEPODLEGŁEJ 2023MŁODZI DLA NIEPODLEGŁEJ 2023MŁODZI DLA NIEPODLEGŁEJ 2023MŁODZI DLA NIEPODLEGŁEJ 2023MŁODZI DLA NIEPODLEGŁEJ 2023MŁODZI DLA NIEPODLEGŁEJ 2023MŁODZI DLA NIEPODLEGŁEJ 2023MŁODZI DLA NIEPODLEGŁEJ 2023MŁODZI DLA NIEPODLEGŁEJ 2023MŁODZI DLA NIEPODLEGŁEJ 2023MŁODZI DLA NIEPODLEGŁEJ 2023MŁODZI DLA NIEPODLEGŁEJ 2023MŁODZI DLA NIEPODLEGŁEJ 2023MŁODZI DLA NIEPODLEGŁEJ 2023MŁODZI DLA NIEPODLEGŁEJ 2023MŁODZI DLA NIEPODLEGŁEJ 2023


Uczniowie odwiedzili miejsce spoczynku żołnierzy poległych za wolność Ojczyzny

 Dnia 26.10.2023r. uczniowie klas pierwszych pod opieką wychowawców: p. E. Czarneckiej i p. K. Szopa wraz z p. A. Garnek odwiedzili miejsce spoczynku żołnierzy poległych za wolność Ojczyzny. Dzieci posprzątały mogiłę, złożyły na grobie wiązanki wykonane przez Rodziców oraz postawiły znicze, które zapaliły w dniu 01.11.2023r. Podczas wyjścia na pobliski cmentarz dzieci poznały najważniejsze tradycje i zwyczaje związane ze Świętem Zmarłych.

Szopa Katarzyna


Uczniowie odwiedzili miejsce spoczynku żołnierzy poległych za wolność OjczyznyUczniowie odwiedzili miejsce spoczynku żołnierzy poległych za wolność OjczyznyUczniowie odwiedzili miejsce spoczynku żołnierzy poległych za wolność Ojczyzny

Również klasa IIIb wraz z Wychowawcą, p. Anetą Pracz - jak co roku przyłączyła się do akcji sprzątania grobów żołnierzy i pamięci o poległych za Naszą Ojczyznę. Na miejscowym cmentarzu Uczniowie złożyli wiązankę oraz zapalili znicze białe i czerwone. Celem tego wydarzenia było kultywowanie pamięci, o tych którzy odeszli… 


Uczniowie odwiedzili miejsce spoczynku żołnierzy poległych za wolność Ojczyzny


W zdrowym ciele zdrowy duch.

Dnia 25.10.2023 roku uczniowie klas VB, VIA, VIB, VIIA, VIIB i VIIIA wzięli udział w wycieczce do Warszawy do parku wodnego Suntago Jamango i kręgielnie Hulakula. Opiekę nad uczniami sprawowali: p. Beata Garbarczyk, p. Agnieszka Mądra i p. Marcin Cieśla. Celem wyjazdu było kształtowanie nawyków prozdrowotnych, właściwych zachowań w miejscach publicznych oraz umiejętności aktywnego spędzania czasu wolnego.

Park Wodny Suntago to przede wszystkim miejsce rozrywki, sportu i rekreacji. W strefie rekreacyjnej uczniowie mogli skorzystać z 18 różnych basenów, 32 zjeżdżalni, rzeki przygód, wodnego placu zabaw oraz basenu termalnego z dziką rzeką. Dodatkową atrakcją w części rekreacyjnej wewnętrznej były: rwąca rzeka, sztuczna fala, zjeżdżalnia balon, wodospady rurowe, gejzery powietrzne. Pobyt w parku wodnym dostarczył miłych wrażeń.

Po wyczerpującej kąpieli uczniowie udali się do kręgielni Hulakula. Po poznaniu zasad gry wszyscy ochoczo przystąpili do działania. Współzawodnictwo na torze okazało się świetną zabawą oraz okazją do integracji między klasowej. Zasady gry były proste, dlatego każdy świetnie sobie radził, a niektórzy wykazali się ciekawymi pomysłami na celne rzuty. Po emocjonujących i wyczerpujących zmaganiach z kulami do kręgli przyszedł czas na odpoczynek i powrót do domu.

Bogdan Maraszek


W zdrowym ciele zdrowy duch.W zdrowym ciele zdrowy duch.W zdrowym ciele zdrowy duch.W zdrowym ciele zdrowy duch.W zdrowym ciele zdrowy duch.W zdrowym ciele zdrowy duch.W zdrowym ciele zdrowy duch.W zdrowym ciele zdrowy duch.W zdrowym ciele zdrowy duch.W zdrowym ciele zdrowy duch.W zdrowym ciele zdrowy duch.


Przygotowania do pełnienia warty

Dnia 24.10.2023 r. harcerze z 9DH w Gończycach przygotowywali się do pełnienia warty przy grobach żołnierskich 1-go listopada.


Przygotowania do pełnienia wartyPrzygotowania do pełnienia wartyPrzygotowania do pełnienia wartyPrzygotowania do pełnienia wartyPrzygotowania do pełnienia wartyPrzygotowania do pełnienia wartyPrzygotowania do pełnienia wartyPrzygotowania do pełnienia warty