Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gończycach

"Jesteśmy z Wami Niebieskimi Motylami"

Elżbieta Czarnecka wychowawca Kl. II B Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gończycach przyjęła nominację i przyłączyła się do akcji ,,Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami”.

Celem tej akcji było poszerzenie wiedzy i świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom.

Jako wychowawca wraz z dziećmi jesteśmy solidarni z osobami z autyzmem i przekazaliśmy niebieską iskierkę wykonując następujące zadania:

 1) wykonaliśmy dekorację tematyczną „Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami”

 2) ubraliśmy się na niebiesko, wykonaliśmy niebieskie pelerynki, opaski z motylkami w kolorze niebieskim oraz niebieskie motyle, które ozdobiliśmy.

 3) napisaliśmy o akcji na naszym profilu Facebook i stronie placówki.

Dziękujemy za nominację Pani Annie Zając z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gończycach

NOMINUJEMY:

- uczniów Kl. I B z wychowawcą Panią Beatą Garbarczyk – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Gończycach,

- Panią Agnieszkę Zadrożną z grupą świetlicową – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Gończycach,

- uczniów Kl. 0 z wychowawcą Panią Anetą Pracz – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Gończycach.


Konkurs plastyczny "Rodzinny Portret"

Szkolny konkurs plastyczny pt. „Rodzinny Portret”, który przeznaczony był dla uczniów klas 0-III Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gończycach miał na celu pogłębianie więzi rodzinnych, rozwijanie kreatywności dzieci oraz rozwijanie umiejętności plastycznych. Na konkurs można było zgłaszać indywidualne prace plastyczne w określonym terminie, wykonane samodzielnie przez dziecko z uwzględnieniem ciekawych materiałów lub technik, które przedstawiały portret Rodziny. Komisja konkursowa oceniła prace dzieci w dwóch kategoriach wiekowych:

Kategoria 1. czyli klasa 0 oddział przedszkolny

Kategoria 2. czyli klasy I-III szkoły podstawowej

Na konkurs wpłynęło 25 przepięknych prac plastycznych z użyciem ciekawych materiałów oraz technik wykonania. W pierwszej kategorii zwyciężyli:

I miejsce: Łucja Jendryszek – klasa 0b

II miejsce: Mateusz Skwarek – klasa 0b

III miejsce: Monika Nitka – klasa 0b

Wyróżnienie: Marcel Koszycki – klasa 0b oraz Magdalena Cieśla – klasa 0b

W drugiej kategorii wiekowej wygrali:

I miejsce – Oliwier Skwarek klasa Ib

II miejsce – Zuzanna Chmielak – klasa IIb

III miejsce – Magdalena Nitka – klasa Ia


Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy!


Konkurs plastyczny "Rodzinny Portret"

Dzień Dziecka i Dzień Patrona

W bieżącym roku szkolnym, ze względu na nauczanie hybrydowe, Dzień Dziecka i Dzień Patrona obchodziliśmy razem w dn. 1 czerwca. Na boisku szkolnym odbyły się rozgrywki sportowe, zaś o godz. 18.00 w kościele parafialnym uczestniczyliśmy we Mszy Św. 

Dzień Dziecka i Dzień Patrona

Dzień Dziecka i Dzień Patrona

Dzień Dziecka i Dzień Patrona

Dzień Dziecka i Dzień Patrona

Dzień Dziecka i Dzień Patrona

Dzień Matki w kl. 1B

Dzień Matki to jedno z najpiękniejszych świąt w ciągu całego roku, wypełnione kwiatami i serdecznymi życzeniami. Święto to jest wyrazem wdzięczności, szacunku i miłości.

Z tej właśnie okazji, 28 maja 2021 r. Uczniowie kl. I b uczcili to piękne święto, prezentując w obecności Pana Dyrektora Marcina Maraszka, montaż słowno – muzyczny przygotowany pod opieką wychowawczyni p. Beaty Garbarczyk. Poprzez wiersze, piosenki, upominki i życzenia płynące prosto z małych, ale gorących serc, dzieci udowodniły, że kochają swoje mamy nie tylko za to że są, ale również za to, że są kochające, troskliwe, pracowite, serdeczne, opiekuńcze, wyrozumiałe i cierpliwe – co zostało ujęte na dekoracji przygotowanej przez wychowawcę.

Po części artystycznej głos zabrał Pan Dyrektor, który pochwalił Uczniów za ich występy, podziękował p. Beacie za przygotowanie Uczniów i wykonanie dekoracji oraz złożył najserdeczniejsze życzenia dla Mam, prosząc Uczniów o ich przekazanie.

Uczniowie klasy I b chcieli uczcić to wyjątkowe święto w sposób szczególny, dlatego włożyli dużo wysiłku, pracy i serca w przygotowanie niespodzianek dla Mam. Własnoręcznie wykonali portrety Mam oraz papierowe bukiety kwiatów, które wraz z życzeniami wręczyli swoim kochanym Mamom w domach w dniu Ich święta. 

Dzień Matki w kl. 1B

Dzień Mamy i Taty

Maj i czerwiec to miesiące, w których obchodzone są rodzinne święta: 26 maja – Dzień Matki, a 23 czerwca – Dzień Ojca. Z tej okazji 24 maja 2021r. uczniowie kl. II B składali swoim Rodzicom podziękowania za ich miłość, dobroć i ciepło rodzinne. Przygotowali dla Rodziców liczne niespodzianki. Recytowali piękne wiersze, śpiewali piosenki, składali życzenia, przygotowali upominki. Słowem i piosenkami dzieci pragnęły wyrazić swoim Rodzicom miłość i wdzięczność za ich rodzicielską dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i wybacza.

Pan dyrektor Marcin Maraszek, który zaszczycił nas swoją obecnością, podziękował za przygotowanie uroczystości i na ręce dzieci złożył najserdeczniejsze życzenia Rodzicom.

Elżbieta Czarnecka


Dzień Mamy i Taty

Dzień Mamy i Taty

Dzień Mamy i Taty

Strona
12345678910
z 10