Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gończycach

Spotkanie dnia 7 lutego 2023r. z ks. kan. dr Ryszardem Federczykiem

Ks. kan. dr Ryszard Federczyk kapłan diecezji siedleckiej od 31 lat pracuje na Ukrainie. Jest wykładowcą w Wyższym Seminarium Duchownym w Gródku Podolskim i w Wyższym Seminarium Duchownym w Kijowie. Pełni posługę kapelana, kaznodziei i rekolekcjonisty. Liczne kontakty z ludźmi i doświadczenie skutków wojny na Ukrainie, cierpienia, ale i bohaterski opór Narodu, ich wiarę i nadzieję oraz wdzięczność dla Polaków za pomoc przekazał ks. Ryszard na spotkaniu w szkole.

Modlitwą osobistą i w rodzinach możemy i powinniśmy wypraszać pokój dla Polski i Ukrainy, zachęcał na spotkaniu nasz Gość ks. Ryszard.

 

Pan Dyrektor Marcin Maraszek podziękował ks. kan. Janowi Spólnemu za zorganizowanie spotkania, a ks. kan. dr Ryszardowi Federczykowi za spotkanie z uczniami naszej szkoły oraz przekazanie ważnych informacji.

Spotkanie dnia 7 lutego 2023r.  z ks. kan. dr Ryszardem FederczykiemSpotkanie dnia 7 lutego 2023r.  z ks. kan. dr Ryszardem FederczykiemSpotkanie dnia 7 lutego 2023r.  z ks. kan. dr Ryszardem FederczykiemSpotkanie dnia 7 lutego 2023r.  z ks. kan. dr Ryszardem FederczykiemSpotkanie dnia 7 lutego 2023r.  z ks. kan. dr Ryszardem FederczykiemSpotkanie dnia 7 lutego 2023r.  z ks. kan. dr Ryszardem Federczykiem

Zbiórka harcerska w Gończycach pod hasłem: " Razem zawsze lepiej "

Dnia 3.02.2023 odbyła się zbiórka harcerska w Gończycach pod hasłem: " Razem zawsze lepiej ". Głównym celem zbiórki były gry i zabawy integracyjne z harcerzami z drużyny Itaka z Sobolewa. W trakcie zbiórki miała również miejsce gra przygotowana przez harcerzy z Sobolewa. Ważnym elementem spotkania była musztra oraz wspólne zabawy harcerskie prowadzone przez harcerzy z Adventure. Nie zabrakło wspólnych śpiewów oraz nauki nowych piosenek harcerskich.

Dziękujemy bardzo wszystkim za wspólną zabawę i zaangażowanie. Czuwaj!


Zbiórka harcerska w Gończycach pod hasłem: " Razem zawsze lepiej "Zbiórka harcerska w Gończycach pod hasłem: " Razem zawsze lepiej "Zbiórka harcerska w Gończycach pod hasłem: " Razem zawsze lepiej "Zbiórka harcerska w Gończycach pod hasłem: " Razem zawsze lepiej "Zbiórka harcerska w Gończycach pod hasłem: " Razem zawsze lepiej "Zbiórka harcerska w Gończycach pod hasłem: " Razem zawsze lepiej "Zbiórka harcerska w Gończycach pod hasłem: " Razem zawsze lepiej "Zbiórka harcerska w Gończycach pod hasłem: " Razem zawsze lepiej "Zbiórka harcerska w Gończycach pod hasłem: " Razem zawsze lepiej "Zbiórka harcerska w Gończycach pod hasłem: " Razem zawsze lepiej "

BAL KARNAWAŁOWY W NASZEJ SZKOLE

 

W karnawale, w karnawale

Dzieci bawią się wspaniale,

W karnawale każdy chce

Tańczyć, śpiewać, bawić się.

Zbigniew Dmitroca

 

Bal karnawałowy jest długo wyczekiwaną przez dzieci atrakcją, pełną radości, zabaw i emocji. Dostarcza wielu przeżyć i wspomnień. Tak też było w naszej szkole 19 stycznia 2023 roku.

Na pięknie udekorowanej sali gimnastycznej pojawiły kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, królewny, rycerzy, policjantów, Batmanów… nie sposób zliczyć tych wszystkich postaci.

Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Muzyka wprowadzała wszystkich w radosny nastrój i zachęcała do wesołej zabawy. W czasie odpoczynku dzieci mogły posilić się pysznymi smakołykami przygotowanymi przez rodziców. Atmosfera balu była fantastyczna. Wszystkie dzieci bawiły się wspaniale przy znanych i lubianych utworach.

Wspólna zabawa przyniosła wiele radości, dostarczyła niezapomnianych wrażeń oraz przyczyniła się do lepszej integracji dzieci, rodziców i nauczycieli.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie poczęstunku, strojów balowych dla swoich pociech oraz za pełnienie dyżurów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Organizatorzy

BAL KARNAWAŁOWY W NASZEJ SZKOLEBAL KARNAWAŁOWY W NASZEJ SZKOLEBAL KARNAWAŁOWY W NASZEJ SZKOLEBAL KARNAWAŁOWY W NASZEJ SZKOLEBAL KARNAWAŁOWY W NASZEJ SZKOLEBAL KARNAWAŁOWY W NASZEJ SZKOLEBAL KARNAWAŁOWY W NASZEJ SZKOLEBAL KARNAWAŁOWY W NASZEJ SZKOLEBAL KARNAWAŁOWY W NASZEJ SZKOLE

Wizyta duszpasterska 2023

Dnia 19 stycznia 2023 roku w naszej szkole odbyła się wizyta duszpasterska Ks. kan. Jana Spólnego. 

Wizyta duszpasterska 2023Wizyta duszpasterska 2023Wizyta duszpasterska 2023Wizyta duszpasterska 2023Wizyta duszpasterska 2023Wizyta duszpasterska 2023Wizyta duszpasterska 2023

WARSZTATY – PIERNIKI DLA BABCI I DZIADZIA

W dniu 18.01. 2023r. w klasie 0,,a ‘’ i  0,,b’’ odbyły się warsztaty, podczas których Pani Marta Szymborska zapoznała dzieci z historią piernika oraz  tradycyjną recepturą. Omówiła proces powstawania lukru. Wykonała kolorowe lukry, którymi dzieci samodzielnie dekorowały przygotowane pierniki  na uroczystość z okazji  Dnia Babci i Dziadka.

Pięknie ozdobione pierniki zostały zapakowane i wręczone, a dołączone do nich bileciki dopełniły całości tworząc miły drobiazg wywołujący ciepły uśmiech na twarzach Babć i Dziadków.

WARSZTATY – PIERNIKI DLA BABCI I DZIADZIAWARSZTATY – PIERNIKI DLA BABCI I DZIADZIAWARSZTATY – PIERNIKI DLA BABCI I DZIADZIAWARSZTATY – PIERNIKI DLA BABCI I DZIADZIAWARSZTATY – PIERNIKI DLA BABCI I DZIADZIAWARSZTATY – PIERNIKI DLA BABCI I DZIADZIAWARSZTATY – PIERNIKI DLA BABCI I DZIADZIAWARSZTATY – PIERNIKI DLA BABCI I DZIADZIA