Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gończycach

Wizyta duszpasterska w naszej Szkole

10 stycznia miała miejsce w naszej szkolnej wspólnocie wizyta duszpasterska Ks. Kan. Jana Spólnego i Ks. Łukasza Rodzosia. Jak co roku spotkaliśmy się, aby podziękować Panu Bogu za opiekę, pomodlić się za siebie nawzajem, otoczyć modlitwą naszych zmarłych i otrzymać przez posługę Księży Boże Błogosławieństwo. Na pamiątkę spotkania uczniowie otrzymali zakładkę do książki i słodki prezent.

Był też czas, by wspólnie zaśpiewać kilka kolęd i pastorałek… Wizyta duszpasterska w naszej SzkoleWizyta duszpasterska w naszej SzkoleWizyta duszpasterska w naszej SzkoleWizyta duszpasterska w naszej SzkoleWizyta duszpasterska w naszej SzkoleWizyta duszpasterska w naszej SzkoleWizyta duszpasterska w naszej SzkoleWizyta duszpasterska w naszej SzkoleWizyta duszpasterska w naszej SzkoleWizyta duszpasterska w naszej SzkoleWizyta duszpasterska w naszej SzkoleWizyta duszpasterska w naszej Szkole

Klasowy projekt pt. " Grenlandia"

Dnia 8.01.2024r uczniowie klasy IIB zrealizowali klasowy projekt pt. " Grenlandia". Dzieci zostały podzielone na grupy, których zadaniem było przygotowanie różnych informacji dotyczących Grenlandii m.in. o stolicy, ludziach, zwierzętach i ciekawostkach. Uczniowie przygotowali również ciekawe ilustracje i plakaty. Następnie samodzielnie ułożyli w odpowiedniej kolejności zdobyte informacje. W ten sposób stworzyli ciekawą książkę. Dzieci wykazały się kreatywnością i twórczością. Projekt miał na celu współdziałanie w grupie i integrację klasy. "

Wychowawca Magdalena Banaszek


Klasowy projekt pt. " Grenlandia"Klasowy projekt pt. " Grenlandia"Klasowy projekt pt. " Grenlandia"Klasowy projekt pt. " Grenlandia"Klasowy projekt pt. " Grenlandia"Klasowy projekt pt. " Grenlandia"Klasowy projekt pt. " Grenlandia"Klasowy projekt pt. " Grenlandia"


Dzieci kochają Boże Narodzenie...

Jak bardzo Boże Narodzenie jest bliskie małemu sercu przekonaliśmy się, gdy na ogłoszony Gminny Konkurs Plastyczny Magia Świąt Bożego Narodzenia zaczęły wpływać prace!

Kolorowe, ciekawe, wykonane różnymi technikami, a wszystkie piękne! Bardzo licznie uczniowie z naszej szkoły i przedszkola wzięli udział w konkursie.

Jury konkursu nagrodziło troje uczestników z naszej szkoły.

Nagrodzeni uczniowie to:

- Piotr Nitka - II miejsce w kategorii przedszkole;

- Faustyna Nitka - II miejsce w kategorii klas I-III;

- Marcel Koszycki - wyróżnienie w kategorii klas I-III.


Dzieci kochają Boże Narodzenie...Dzieci kochają Boże Narodzenie...


Harcerze porządkowali groby żołnierskie

Dnia 29 grudnia harcerze z 9DH porządkowali groby żołnierskie na miejscowym cmentarzu. 

 Harcerze porządkowali groby żołnierskie Harcerze porządkowali groby żołnierskie Harcerze porządkowali groby żołnierskie Harcerze porządkowali groby żołnierskie Harcerze porządkowali groby żołnierskie


JASEŁKA SZKOLNE 2023

„Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy…” od słów znanej piosenki rozpoczęło się coroczne spotkanie opłatkowe w naszej Szkole.

Na sali gimnastycznej spotkało się kilka pokoleń: przedszkolaki, uczniowie. zaproszeni goście, nauczyciele i pracownicy szkoły, księża, emerytowani nauczyciele oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

Głównym punktem uroczystości były tradycyjne jasełka „Bóg się rodzi…”. Tym razem biblijne wydarzenia, sprzed przeszło 2000 lat temu, odtworzyli uczniowie z klas i-VIII.

  Rozważając tajemnicę Bożego Narodzenia zostaliśmy przeniesieni myślą i sercem do Ziemi Świętej snując głębokie refleksje nad „cudem świętej nocy”, gdzie w ubogiej stajence narodził się Zbawiciel. Piękna scenografia wprowadziła publiczność w świąteczny nastrój, a młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Jezusa Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, pasterze, aniołowie, Melchior, Kacper i Baltazar, zły Herod, żołnierze i gospodarz, który nie chciał przyjąć Świętej Rodziny pod swój dach.

O piękne przeżycia i miłe doznania słuchowe zadbali zdolni aktorzy i wokaliści naszej szkoły, przygotowani przez Grażynę Pogorzelską i Barbarę Nitkę.

Za swoją  artyści nagrodzeni  gromkimi  brawami. Po zakończeniu spektaklu głos zabrał pan Dyrektor, który złożył życzenia świąteczne, podobnie uczynił to jak Ks. Kanonik Jan Spólny , do których dołączył również przewodniczący Rady Gminy Mirosław Owczarczyk. To niezwykłe spotkanie zakończyła wspólna modlitwa, wysłuchanie słów Ewangelii wg św. Łukasza „O narodzeniu Pańskim” oraz łamanie się opłatkiem.

Wszystkim, którzy choć na chwilę zatrzymają się na tej informacji życzymy otwartości na innych, uśmiechu i gestu podania ręki drugiemu człowiekowi, powodującego przemianę  w innych i w nas samych…, bo „ wtedy jest Boże Narodzenie”.

JASEŁKA SZKOLNE 2023JASEŁKA SZKOLNE 2023JASEŁKA SZKOLNE 2023JASEŁKA SZKOLNE 2023JASEŁKA SZKOLNE 2023JASEŁKA SZKOLNE 2023JASEŁKA SZKOLNE 2023JASEŁKA SZKOLNE 2023JASEŁKA SZKOLNE 2023JASEŁKA SZKOLNE 2023JASEŁKA SZKOLNE 2023JASEŁKA SZKOLNE 2023JASEŁKA SZKOLNE 2023JASEŁKA SZKOLNE 2023JASEŁKA SZKOLNE 2023JASEŁKA SZKOLNE 2023JASEŁKA SZKOLNE 2023JASEŁKA SZKOLNE 2023