Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gończycach

Gminne obchody Święta Niepodległości

Delegacja naszej szkoły pod przewodnictwem dyr. Marcina Maraszka i wicedyrektor Barbary Nitki uczestniczyła w gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się uroczystą Mszą świętą w intencji Ojczyzny, odprawioną w Kościele pw. Świętej Rodziny w Sobolewie. Następnie władze gminy, poczty sztandarowe i pozostali uczestnicy uroczystości udali się pod pomnik, znajdujący się przy Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza. Przy pomniku wspólnie został odśpiewany hymn narodowy, a następnie złożone kwiaty i zapalone znicze pamięci.

Gminne obchody Święta NiepodległościGminne obchody Święta NiepodległościGminne obchody Święta NiepodległościGminne obchody Święta NiepodległościGminne obchody Święta NiepodległościGminne obchody Święta NiepodległościGminne obchody Święta NiepodległościGminne obchody Święta NiepodległościGminne obchody Święta NiepodległościGminne obchody Święta NiepodległościGminne obchody Święta Niepodległości


Święto Niepodległości w oddziale 0b

11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość.        

 Powiewa flaga biało-czerwona,

na wietrze roztańczona,

niosą ją polskie dzieci,

a orzeł nad nimi leci…

 

         W naszej Szkole od najmłodszych lat uczymy Dzieci patriotyzmu, przywiązania do Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy również Dzieciom szacunek dla polskich symboli. Pielęgnując tradycje polskie 10 listopada 2023 r. w oddziale 0b obchodziliśmy 105 rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wszystkie Dzieci uroczyście obchodziły ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień.

          Świętowanie odbywało się na różne sposoby: Dzieci uczyły się hymnu narodowego, wraz z Wychowawcą wykonały kotyliony w barwach ojczystych, godła i prace plastyczne. Obejrzały filmik edukacyjny – Niepodległość.

          Wykonane dekoracje w sali oraz na oknie w czytelny sposób niosły przekaz, że barwy biało-czerwone to barwy narodowe.

         W poniedziałek 13 listopada Dzieci przyszły do Szkoły w odświętnych, galowych strojach i razem z całą społecznością szkolną obejrzały montaż słowno-muzyczny przygotowany przez starsze koleżanki i kolegów.

Beata Garbarczyk


Święto Niepodległości w oddziale 0bŚwięto Niepodległości w oddziale 0bŚwięto Niepodległości w oddziale 0bŚwięto Niepodległości w oddziale 0bŚwięto Niepodległości w oddziale 0bŚwięto Niepodległości w oddziale 0b


Polska Moja Ojczyzna

Polska Moja Ojczyzna

9 listopada 2023 roku odbył się IV Powiatowy Festiwal Piosenki Patriotyczno-Religijnej w Miętnem. Celem konkursu było: promowanie wartości patriotycznych, prezentacja dorobku artystycznego solistów i zespołów wokalnych, inspirowanie wykonawców do dalszych poszukiwań, doskonalenie warsztatu, konfrontacja oraz aktywizacja środowisk twórczych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie wyłonieni podczas eliminacji szkolnych, którzy zajęli podczas festiwalu czołowe miejsca:

II miejsce w kategorii klas 4-6  Hanna Zając,

II miejsce w kategorii klas 7-8  Ewelina Dybcio,

Wyróżnienie Alicja Garnek

Konkurs to dowód na nasz patriotyzm i miłość do Ojczyzny.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy udanych występów i życzymy dalszych sukcesów muzycznych.

Wioletta Maraszek


Polska Moja OjczyznaPolska Moja OjczyznaPolska Moja Ojczyzna

Polska Moja Ojczyzna


Detektyw Zagadka na tropie

08.11.2023r. gościliśmy w naszej szkole aktorów z Krak – Art Kraków, którzy przygotowali dla klas 0 – I spektakl teatralny pt. „Detektyw Zagadka na tropie”. Uczniowie pod opieką wychowawców: p. B. Wieczorek, p. B. Garbarczyk, p. E. Czarneckiej oraz p. K. Szopa przenieśli się w świat przygód i podróży Detektywa Zagadki. Dzięki przedstawieniu dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę o teatrze oraz miały możliwość podpatrywania pracy aktorów. Uczniowie chętnie brali udział w proponowanych aktywnościach co przyczyniło się do rozwiązania zagadki. Serdecznie dziękujemy artystom za to twórcze spotkanie.

Szopa Katarzyna


Detektyw Zagadka na tropieDetektyw Zagadka na tropieDetektyw Zagadka na tropieDetektyw Zagadka na tropieDetektyw Zagadka na tropie


ŚLUBOWANIE

Dnia 7 listopada 2023r. odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.


Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zatańczyli poloneza, przedstawili montaż słowno - muzyczny oraz umiejętność odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Po zakończonej prezentacji Pan Dyrektor Marcin Maraszek oświadczył, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały "egzamin pierwszoklasisty".


Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonał Pan Dyrektor Marcin Maraszek  kolorowym ołówkiem. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Gończycach im. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Dowodem były akty pasowania na ucznia wręczone dzieciom przez wychowawców Panią Katarzynę Szopa i Elżbietę Czarnecką.


Najmłodsi otrzymali dyplomy,  pomoce dydaktyczne oraz słodycze. Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do klas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.


Uroczystość ta na długo zostanie w pamięci wszystkich, ale szczególnie najważniejszych, bohaterów tego dnia, czyli uczniów klas I.


                                                                                            E. Czarnecka


                                                                                            K. Szopa


ŚLUBOWANIEŚLUBOWANIEŚLUBOWANIEŚLUBOWANIEŚLUBOWANIEŚLUBOWANIEŚLUBOWANIEŚLUBOWANIEŚLUBOWANIEŚLUBOWANIEŚLUBOWANIEŚLUBOWANIEŚLUBOWANIEŚLUBOWANIEŚLUBOWANIEŚLUBOWANIEŚLUBOWANIEŚLUBOWANIEŚLUBOWANIEŚLUBOWANIEŚLUBOWANIEŚLUBOWANIEŚLUBOWANIE