Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gończycach

„Przygody druha kartofla”

Dnia 13 października 2022 r. odbyła się zbiórka, której głównym bohaterem był ziemniak. W trakcie zbiórki każdy harcerz otrzymał ziemniaka, którego musiał pięknie ubrać (czapka, mundur, włosy, oczy, itp.). Harcerze zostali podzieleni na dwa zastępy ziemniaczane. Każdy zastęp wśród swoich ziemniaków musiał wyznaczyć zastępowego i wymyślić nazwę swojego zastępu. Kolejnym zadaniem było wykonanie mostu między ławkami (z różnych dostępnych materiałów) przez który mieli przeprawić się harcerze – ziemniaki. Po udanej przeprawie przez most harcerze trafili na wyspę, gdzie paliło się ognisko, nad którym harcerze – ziemniaki piekli pianki (ziemniak – wykałaczka – pianka). W czasie zbiórki harcerze uczyli się współpracy nie tylko w swoich zastępach, przypomnieli sobie również istotę munduru (ziemniak w mundurze) oraz świetnie się bawili. Czuwaj!!!   

B. Boryń, A. Zadrożna

„Przygody druha kartofla”„Przygody druha kartofla”„Przygody druha kartofla”„Przygody druha kartofla”„Przygody druha kartofla”„Przygody druha kartofla”„Przygody druha kartofla”„Przygody druha kartofla”„Przygody druha kartofla”

Spotkanie z Policjantem

Dnia 6.10.2022 r. odbyło się spotkanie uczniów grup przedszkolnych z policjantem. Sierżant Łukasz Garnek opowiedział o specyfice pracy w policji, omówił podstawowe zasady ruchu drogowego i przypomniał najważniejsze numery alarmowe. Spotkanie odbyło się w atmosferze dialogu, prelegent zadawał uczniom pytania oraz odpowiadał na ciekawiące ich kwestie. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątki w postaci kolorowanek. W podziękowaniu zaśpiewały piosenki i wyrecytowały wiersze oraz wręczyły dyplom.

Elżbieta Czarnecka

Spotkanie z PolicjantemSpotkanie z PolicjantemSpotkanie z Policjantem


Wycieczka do Kurkowa

Uczniowie klas: IIa, IIb i III a w dn. 04.10.2022 r. pojechali na wycieczkę do Kurkowa. Poznali tam pracę sadownika i zwiedzili sad oraz zapoznali się ze sposobami przechowywania owoców. Wszyscy miło i przyjemnie spędzili czas, a przy tym świetnie się bawili.

Wycieczka do KurkowaWycieczka do KurkowaWycieczka do KurkowaWycieczka do KurkowaWycieczka do Kurkowa

Dzień Przedszkolaka

20 września 2022 roku uczniowie klasy 0 „b” wzięli udział w Ogólnopolskim Dniu Przedszkolaka. Najpierw odbyły się zabawy ruchowe, gdzie tańce z balonami były formą krótkiej rozgrzewki. Następnie zabawy z chustą animacyjną.

Dzieci w dwóch grupach odgadywały zagadki ucząc się zdrowej rywalizacji, pracy zespołowej. Uczniowie klasy 0 „b”  wykonali pracę plastyczną - „Kolorowe latawce”.

Po zabawach w klasie udaliśmy się na szkolny plac gdzie odbyły się zabawy na świeżym powietrzu. Na koniec każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal. Ten wspaniały słoneczny dzień na pewno zostanie w pamięci na długo.

Dzień Przedszkolaka

Dzień Przedszkolaka

Dzień Przedszkolaka

Dzień Przedszkolaka

Dzień Przedszkolaka

Dzień Przedszkolaka

Elżbieta Czarnecka


Dzień Chłopaka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gończycach

Dzień Chłopaka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym

W ramach pracy Samorządu Uczniowskiego – dziewczynki z klasy VIa na górnym korytarzu wykonały gazetkę z okazji Dnia Chłopaka.

Dzień Chłopaka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gończycach

Dnia 6 października odbyła się dyskoteka zorganizowana przez Opiekuna SU p. Beatę Garbarczyk. Podczas dyskoteki nad Uczniami czuwali Nauczyciele i Wychowawcy.

Dzień Chłopaka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w GończycachDzień Chłopaka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w GończycachDzień Chłopaka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w GończycachDzień Chłopaka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gończycach

W każdej klasie odbył się klasowy Dzień Chłopaka.


30 września podczas klasowego Dnia Chłopaka - Chłopcy z klasy III b otrzymali życzenia od Wychowawcy i Koleżanek oraz upominki zakupione przez Rodziców.Wszyscy tego dnia miło spędzili czas i dobrze się bawili podczas gier i zabaw np. w kalambury.

Dzień Chłopaka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w GończycachDzień Chłopaka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w GończycachDzień Chłopaka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w GończycachDzień Chłopaka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w GończycachDzień Chłopaka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gończycach

Beata Garbarczyk