Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gończycach

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

W dniu 21 października odbyło się uroczyste przyjęcie nowych członków naszej społeczności szkolnej. Uczniowie klasy Ia oraz Ib w obecności Pana Dyrektora Marcina Maraszka oraz wszystkich zgromadzonych, złożyli uroczyste ślubowanie – m.in. być dobrym Uczniem i Polakiem. Wspólnie zaśpiewaliśmy hymn państwowy zgodnie z Ceremoniałem szkoły, a bohaterowie tego dnia zaprezentowali swoje umiejętności recytując wiersze, śpiewając piosenki oraz wykonując układ taneczny „Chocolate”.

Po złożeniu przez dzieci ślubowania, Pan Dyrektor dokonał kolorowym ołówkiem aktu pasowania na ramieniu pierwszoklasistów, wypowiadając zdanie: „Pasuje Cię na ucznia/uczennicę Publicznej Szkoły Podstawowej im. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gończycach”. Skierował też serdeczne podziękowania dla wychowawców p. Małgorzaty Owczarczyk i p. Anety Pracz za przygotowanie uroczystości oraz prześliczną dekorację, a także pogratulował Uczniom wspaniałego występu, życząc sukcesów w nauce.

Na pamiątkę tego dnia, który na stałe wpisał się w kalendarz imprez i tradycji naszej Szkoły, wszyscy Uczniowie dostali pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Sprzątanie świata 2021

Sprzątanie świata 2021

Jak co roku, nasza Szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2021”. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Myślę, więc nie śmiecę’’. Akcja „Sprzątanie świata – Polska” jest wspólną lekcją poszanowania środowiska, jak również promowaniem ograniczenia wytwarzanych odpadów. Uczniowie wraz z wychowawcami, udali się do wyznaczonych miejsc i zebrali zalegające tam śmiecie - papier, tworzywo sztuczne, szkło itp.

Hasło „Myślę, więc nie śmiecę” zachęca nas, abyśmy podjęli  działania, dzięki którym zmniejszymy ilość wytwarzanych odpadów, jak również nie będziemy zaśmiecać naszego środowiska naturalnego. Zmiany zaczynają się od małych rzeczy, które wielokrotnie powtarzane, w perspektywie czasu stają się wielkie.Sprzątanie świata 2021

Sprzątanie świata 2021

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

W dniu 1 września 2021 r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. W czasie sprawowanej Mszy Św. modliliśmy się w intencji Nauczycieli, Katechetów, Pracowników szkoły, Rodziców i Uczniów.

My, Polacy szczególnie pamiętamy, że 1 września 1939 r. wybuchła II wojna światowa, która przyniosła ogrom ofiar ludzkich, cierpienia i zniszczeń. Pamięć o obrońcach Ojczyzny jest wiecznie żywa.

Dalsza część uroczystości przebiegała w szkole, gdzie p. Dyrektor po powitaniu zebranych przedstawił informacje dotyczące organizacji pracy.

Kolejnym punktem było spotkanie uczniów poszczególnych klas z wychowawcami. Mamy nadzieję, że nowy rok szkolny przyniesie wiele radości i satysfakcji.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Strona
12345
z 5