Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gończycach

ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA

Co roku 10 października obchodzimy w Polsce Dzień Drzewa, który jest elementem edukacji ekologicznej i przyrodniczej. Drzewa pełnią ważną role w naszym życiu. Są naturalnym elementem naszego środowiska, kształtują klimat, produkują tlen, dostarczają cennego surowca.

       Tego dnia w oddziale 0b odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew. Dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Poznały także etapy wzrastania drzewa oraz czym różnią się drzewa liściaste od iglastych. Obejrzały filmik edukacyjny o zwierzętach, które robią zapasy i zapadają w sen zimowy. Były na spacerze, podczas którego oglądały i rozpoznawały drzewa rosnące w pobliżu szkoły. Dzieci różnymi technikami m. in. wydzieranką i wycinanką z kolorowego papieru, malując farbami za pomocą patyczków do uszu, przyklejając zebrane liście oraz za pomocą konstrukcji wykonały ciekawe i piękne prace plastyczne drzew.


Beata Garbarczyk


ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWAŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWAŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWAŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWAŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWAŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWAŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWAŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWAŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWAŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA


Wycieczka do Dęblina i Lublina Uczniów kl. VIII

Dnia 26 września 2023 r. odbyła się wycieczka młodzieży z klas VIII do Dęblina i Lublina zorganizowana przez p. Dyrektora Marcina Maraszka. Opiekę nad Uczniami sprawowała także p. Agnieszka Mądra.

Podczas wycieczki Uczniowie zwiedzili z przewodnikiem Muzeum Sił Powietrznych, gdzie poznali historię polskiego lotnictwa. Obejrzeli na wystawie plenerowej samoloty i śmigłowce oraz sprzęt techniczny, rakietowy i radiolokacyjny.

W kinie Bajka obejrzeli film pt.: „O psie, który jeździł koleją”.

W Instytucie Fizyki Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej obejrzeli 4 części pokazów fizycznych przedstawiających prawa fizyki. Na przykładzie ciekawych doświadczeń prezentowanych przez wykładowców akademickich Uczniowie powtórzyli, utrwalili i rozszerzyli wiadomości z zakresu czterech tematów: fizyka latania, poprzez zabawę do praw fizyki, rezonanse i termodynamika.

Marcin Maraszek


Wycieczka do Dęblina i Lublina Uczniów kl. VIIIWycieczka do Dęblina i Lublina Uczniów kl. VIIIWycieczka do Dęblina i Lublina Uczniów kl. VIIIWycieczka do Dęblina i Lublina Uczniów kl. VIIIWycieczka do Dęblina i Lublina Uczniów kl. VIII


Harcerska zbiórka naborowa

Dnia 6.10.2023 w naszej szkole odbyła się harcerska zbiórka naborowa.

Bardzo cieszymy się z tak dużej frekwencji wszystkich harcerzy, zwłaszcza tych nowych kandydatów.

Zapraszamy na kolejne zbiórki.

Czuwaj!!!


Harcerska zbiórka naborowaHarcerska zbiórka naborowaHarcerska zbiórka naborowaHarcerska zbiórka naborowaHarcerska zbiórka naborowaHarcerska zbiórka naborowaHarcerska zbiórka naborowaHarcerska zbiórka naborowaHarcerska zbiórka naborowaHarcerska zbiórka naborowaHarcerska zbiórka naborowaHarcerska zbiórka naborowaHarcerska zbiórka naborowaHarcerska zbiórka naborowaHarcerska zbiórka naborowaHarcerska zbiórka naborowaHarcerska zbiórka naborowaHarcerska zbiórka naborowa


Powitanie Jesieni

„Posypały się listeczki dookoła,

to już Jesień te listeczki z wiatrem woła:

opadnijcie moje złote i czerwone,

jestem Jesień przyszłam tutaj, w waszą stronę.”


         Dnia 25 września 2023r. Dzieci z oddziału 0b z Wychowawcą p. Beatą powitały nową porę roku – Jesień, która będzie przez najbliższe miesiące.

         Wychowawca przygotował dekoracje sali o tematyce jesiennej, zdobiące okna, firanki, sufit oraz gazetkę klasową. W tym dniu w naszej klasie zrobiło się żółto, pomarańczowo, czerwono i brązowo, gdyż Dzieci i Wychowawca ubrani byli w kolorach typowo jesiennych.

        Ten dzień obfitował w zabawy o tematyce jesiennej, poprzez które Dzieci przyswoiły sobie wiadomości o rozpoczynającej się właśnie porze roku. Poznały dary jesieni, które przyniosły do klasowego kącika przyrody. Porządkowały je, przeliczały zbiory, odgadywały interaktywne zagadki. Wysłuchały bajki relaksacyjnej – Jesień. Śpiewały piosenkę „Jarzynowy wóz”, oglądały filmy edukacyjne o jesieni. Każde Dziecko z pomocą Wychowawcy wykonało jesienną opaskę na głowę. Tego dnia oraz w kolejne dni z dużym zaangażowaniem tworzyły różnymi technikami kolorowe jesienne prace plastyczne (np.: wyklejanie zebranymi listkami sukienki „Pani Jesieni”), prace są eksponowane w sali i na szkolnym korytarzu. Wybraliśmy się również na spacer w poszukiwaniu oznak jesieni. Podczas spaceru do parku Dzieci widziały m.in. stary dąb, który jest pomnikiem przyrody.

         Mamy nadzieję, że tak miło powitana Jesień będzie: barwna, ciepła i bogata w jesienne skarby.

 

Beata Garbarczyk


Powitanie JesieniPowitanie JesieniPowitanie JesieniPowitanie JesieniPowitanie JesieniPowitanie JesieniPowitanie JesieniPowitanie JesieniPowitanie JesieniPowitanie JesieniPowitanie JesieniPowitanie JesieniPowitanie JesieniPowitanie JesieniPowitanie JesieniPowitanie JesieniPowitanie JesieniPowitanie JesieniPowitanie JesieniPowitanie JesieniPowitanie JesieniPowitanie Jesieni


Wycieczka do Warszawy pod hasłem "Szlakiem Akcji pod Arsenalem"

Dnia 3.10.2023 r. uczniowie klas VII i klasy VIII uczestniczyli w wycieczce do Warszawy pod hasłem "Szlakiem Akcji pod Arsenalem". Jednym z elementów wycieczki był krótki spacer po Powązkach Wojskowych " Strażnicy Niepodległości". W trakcie spaceru po Warszawie uczniowie poznali szczegóły przygotowania i przebiegu akcji odbicia z rąk hitlerowców Jana Bytnara "Rudego", akcji V, akcji "Góral". Mieli również możliwość zapoznania się z oryginalnymi przedmiotami związanymi z historią Szarych Szeregów. Z dużym zainteresowaniem spotkała się prezentacja niektórych części odzieży żołnierskiej oraz replik broni z czasów II wojny światowej.


Wycieczka do Warszawy pod hasłem "Szlakiem Akcji pod Arsenalem"Wycieczka do Warszawy pod hasłem "Szlakiem Akcji pod Arsenalem"Wycieczka do Warszawy pod hasłem "Szlakiem Akcji pod Arsenalem"Wycieczka do Warszawy pod hasłem "Szlakiem Akcji pod Arsenalem"Wycieczka do Warszawy pod hasłem "Szlakiem Akcji pod Arsenalem"Wycieczka do Warszawy pod hasłem "Szlakiem Akcji pod Arsenalem"Wycieczka do Warszawy pod hasłem "Szlakiem Akcji pod Arsenalem"Wycieczka do Warszawy pod hasłem "Szlakiem Akcji pod Arsenalem"Wycieczka do Warszawy pod hasłem "Szlakiem Akcji pod Arsenalem"Wycieczka do Warszawy pod hasłem "Szlakiem Akcji pod Arsenalem"Wycieczka do Warszawy pod hasłem "Szlakiem Akcji pod Arsenalem"