Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gończycach

Wycieczka do Kurkowa

Uczniowie klas: IIa, IIb i III a w dn. 04.10.2022 r. pojechali na wycieczkę do Kurkowa. Poznali tam pracę sadownika i zwiedzili sad oraz zapoznali się ze sposobami przechowywania owoców. Wszyscy miło i przyjemnie spędzili czas, a przy tym świetnie się bawili.

Wycieczka do KurkowaWycieczka do KurkowaWycieczka do KurkowaWycieczka do KurkowaWycieczka do Kurkowa

Dzień Przedszkolaka

20 września 2022 roku uczniowie klasy 0 „b” wzięli udział w Ogólnopolskim Dniu Przedszkolaka. Najpierw odbyły się zabawy ruchowe, gdzie tańce z balonami były formą krótkiej rozgrzewki. Następnie zabawy z chustą animacyjną.

Dzieci w dwóch grupach odgadywały zagadki ucząc się zdrowej rywalizacji, pracy zespołowej. Uczniowie klasy 0 „b”  wykonali pracę plastyczną - „Kolorowe latawce”.

Po zabawach w klasie udaliśmy się na szkolny plac gdzie odbyły się zabawy na świeżym powietrzu. Na koniec każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal. Ten wspaniały słoneczny dzień na pewno zostanie w pamięci na długo.

Dzień Przedszkolaka

Dzień Przedszkolaka

Dzień Przedszkolaka

Dzień Przedszkolaka

Dzień Przedszkolaka

Dzień Przedszkolaka

Elżbieta Czarnecka


Dzień Chłopaka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gończycach

Dzień Chłopaka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym

W ramach pracy Samorządu Uczniowskiego – dziewczynki z klasy VIa na górnym korytarzu wykonały gazetkę z okazji Dnia Chłopaka.

Dzień Chłopaka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gończycach

Dnia 6 października odbyła się dyskoteka zorganizowana przez Opiekuna SU p. Beatę Garbarczyk. Podczas dyskoteki nad Uczniami czuwali Nauczyciele i Wychowawcy.

Dzień Chłopaka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w GończycachDzień Chłopaka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w GończycachDzień Chłopaka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w GończycachDzień Chłopaka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gończycach

W każdej klasie odbył się klasowy Dzień Chłopaka.


30 września podczas klasowego Dnia Chłopaka - Chłopcy z klasy III b otrzymali życzenia od Wychowawcy i Koleżanek oraz upominki zakupione przez Rodziców.Wszyscy tego dnia miło spędzili czas i dobrze się bawili podczas gier i zabaw np. w kalambury.

Dzień Chłopaka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w GończycachDzień Chłopaka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w GończycachDzień Chłopaka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w GończycachDzień Chłopaka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w GończycachDzień Chłopaka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gończycach

Beata Garbarczyk

Witamy jesień- grupa "Motylki"

W pierwszy dzień jesieni 23 września grupa 4-5 latków wybrała się na spacer by obserwować koloryt "złotej jesieni" z zachowaniem zasad bezpieczeństwa (kamizelki).

 Ze spaceru przynieśliśmy kasztany, jarzębinę i kolorowe liście. Przedszkolaki wspólnie wykonały portret jesieni. Zebrany materiał przyrodniczy wykorzystaliśmy do urządzenia kącika przyrody, ćwiczeń sensorycznych (karty pracy i ścieżka) ćwiczeń muzycznych- wyszukiwanie rytmu (orzechy, kasztany). Ponadto uwrażliwiając dzieci na piękno przyrody i języka literackiego udaliśmy się do pobliskiego lasku by chłonąć wszystkimi zmysłami i recytować wiersz J.Czechowicza "Jesień".

Witamy jesień- grupa "Motylki"Witamy jesień- grupa "Motylki"Witamy jesień- grupa "Motylki"

Profilaktyka i zebranie z Rodzicami w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gończycach

Profilaktyka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gończycach

W dniach 29 i 30 września 2022 r. został zrealizowany w naszej szkole program profilaktyki zintegrowanej Archipelag Skarbów .

Uczestniczyli w nim uczniowie z klasy VII, VIIa i VIIb. Program ten obejmował także szkolenie dla nauczycieli i rodziców.

Archipelag Skarbów to żywy i dynamiczny program profilaktyczny dla młodzieży w wieku 13-16 lat, opracowany i nadzorowany przez specjalistów z Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej, który ma wieloletnie doświadczenie w tworzeniu i wdrażaniu programów profilaktycznych oraz prowadzeniu badań nad młodzieżą.

Program uczy zdrowego i mądrego stylu życia, łącząc atrakcyjność dla młodzieży z silnym przekazem w kilku dziedzinach profilaktyki jednocześnie. 

Mamy nadzieję, że odbiorcy programu znaleźli odpowiedź na wiele zagadnień dotyczących wychowania i lepszej komunikacji między rodzicami i dziećmi.

 

Zebranie z Rodzicami Uczniów dn. 29.09.2022r.

Profilaktyka i zebranie z Rodzicami w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w GończycachProfilaktyka i zebranie z Rodzicami w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w GończycachProfilaktyka i zebranie z Rodzicami w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gończycach

Strona
1234567
z 7