Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gończycach

Konkurs plastyczny KRUS

W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży z terenów wiejskich przystąpiliśmy do XI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy - 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”.

Wśród naszych uczniów promowaliśmy pozytywne zachowania związane z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzowaliśmy wykaz czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat. Zdobytą wiedzę uczniowie utrwalili na papierze i tak powstało dziesięć pięknych prac konkursowych... 

(Nad etapem szkolnym konkursu czuwała p. Barbara Nitka - szkolny koordynator ds. bezpieczeństwa).

Konkurs plastyczny KRUS

Spotkanie z tradycją

Plastyczny Konkurs Wielkanocny organizowany przez CSiK w Garwolinie na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń w naszej szkole.

XXI edycja konkursu odbywała się pod hasłem - Spotkanie z tradycją - i nawiązywała do najdawniejszych tradycji zdobniczych praktykowanych w Polsce od wielu wieków. Zadaniem konkursowym było wykonanie: palmy tradycyjnej (klasy I - III), pisanki (klasy IV - VI), pająka wielkanocnego (klasy VII - VIII).

Uczniowie zapoznali się z bogatą tradycją ludową Wielkanocy, wykazali się swoją kreatywnością i wykonali szesnaście pięknych prac konkursowych.

Spotkanie z tradycją

Gdyby ktoś zapomniał, Samorząd Uczniowski przypomina...

21 marca przywitaliśmy Wiosnę (gazetkę wykonali chętni uczniowie z kl. IVa i VIa).

22 marca przypada Światowy Dzień Wody. Problem kurczących się zasobów tego surowca od lat jest jedną z największych bolączek światowych organizacji, które nawołują do oszczędzania i gromadzenia wody.


Gdyby ktoś zapomniał, Samorząd Uczniowski przypomina...

Gdyby ktoś zapomniał, Samorząd Uczniowski przypomina...

Witaj Wiosno

W dniu 22 marca 2021 roku uczniowie najmłodszych klas naszej szkoły, czyli klasa  0a i 0b przywitały oficjalnie Panią Wiosnę. Ubrane na zielono tego dnia dzieci, zaśpiewały piosenkę, którą poznały na tą specjalną okazję i recytowały krótkie wierszyki. W skupieniu wysłuchały także czytanej przez wychowawców bajki dla przedszkolaków o tematyce wiosny. Radość i uśmiech na twarzach towarzyszył uczniom przez cały dzień!

 Na pamiątkę akcji „Witaj Wiosno”, dzieci wykonały przepiękne prace plastyczno- techniczne, przedstawiające oznaki wiosny. Inicjatorką tego wydarzenia była p. Aneta Pracz. 

Witaj Wiosno

Witaj Wiosno

Samorząd pamięta o Dniu Kobiet

Gazetka Samorządu Uczniowskiego przypomina nam o Dniu Kobiet. W jej przygotowanie włączyli się uczniowie z klasy V.

Samorząd pamięta o Dniu Kobiet

Strona
12345678910
z 10