Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gończycach

Życzenia świąteczne dla Pana Dyrektora od Samorządu Uczniowskiego

Dnia 22 grudnia przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, Uczniowie z klasy VIII b – Alicja i Stanisław złożyli Panu Dyrektorowi Marcinowi Maraszkowi życzenia świąteczne.

Młodzież życzyła spokojnych, prawdziwie radosnych, magicznych Świąt Bożego Narodzenia. Pełnych uśmiechu, ciepła i wdzięczności, za to co mamy i czego doświadczamy. Życzyła dużo dobroci i życzliwości, uśmiechu na twarzy, radości z każdego nadchodzącego dnia, a w 2023 r. zrealizowania planów osobistych i zawodowych.

 

Opiekun Samorządu Uczniowskiego

Beata G.

Życzenia świąteczne dla Pana Dyrektora  od Samorządu UczniowskiegoŻyczenia świąteczne dla Pana Dyrektora  od Samorządu Uczniowskiego

Betlejemskie Światło Pokoju

Dnia 19 grudnia 2022 r. podczas mszy świętej o godzinie 11.30 nasi harcerze przekazali Betlejemskie Światło Pokoju mieszkańcom Gończyc.

Betlejemskie Światło PokojuBetlejemskie Światło PokojuBetlejemskie Światło PokojuBetlejemskie Światło PokojuBetlejemskie Światło PokojuBetlejemskie Światło PokojuBetlejemskie Światło PokojuBetlejemskie Światło PokojuBetlejemskie Światło PokojuBetlejemskie Światło Pokoju

Betlejemskie Światło Pokoju

Dnia 17 grudnia 2022 r. przedstawiciele naszej drużyny harcerskiej udali się do Zgórza po Betlejemskie Światło Pokoju. Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą w Kaplicy w Zgórzu. Następnie harcerze udali się Świąteczną Trasą Światła do remizy w Przykorach na wspólną Wigilię. Tam czekały na harcerzy: poczęstunek, świecowisko i liczne atrakcje.

B.Boryń, A. Zadrożna

 Betlejemskie Światło PokojuBetlejemskie Światło Pokoju

DAR SERCA

Przed budynkiem Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Gończycach pojawiło się metalowe serce na plastikowe nakrętki „W tym roku zbieramy nakrętki, aby pomóc chłopcu z naszego terenu Mateuszowi Grzyb- choremu na mukowiscydozę

„Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie serca, szczególnie rodzicom naszych przedszkolaków i uczniów: panu Mateuszowi Miszczak, Markowi Głowienka oraz Krzysztofowi Pracz i Edwardowi Bryzek, a także strażakom z OSP Gończyce. Dzięki wspólnemu działaniu możemy wygodnie prowadzić zbiórkę nakrętek i nieść pomoc tym, którzy jej potrzebują”


DAR SERCA

Świąteczna zbiórka dla Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku

Święta Bożego Narodzenia to czas, który dla większości z nas kojarzy się z ciepłem rodzinnego domu. Niestety nie wszyscy mogą je spędzić w gronie swoich najbliższych...Podopieczni Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku, którymi są noworodki i niemowlęta do 1 roku życia potrzebują przede wszystkim rodziny, która będzie je darzyła miłością bezwarunkową. Na szczęście kadra Ośrodka robi wszystko aby maluszki mogły doświadczyć jak najwięcej miłości, opieki i bezpieczeństwa. Pamiętając o potrzebach najmłodszych, dzieci, rodzice, dyrekcja,  nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Gończycach zorganizowali zbiórkę, w ramach której zbierane były artykuły higieniczne i żywnościowe dla dzieci.

Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny w Otwocku jest unikalnym w skali kraju i jedynym w województwie mazowieckim ośrodkiem interwencyjnym, przyjmującym noworodki i niemowlęta w nagłych sytuacjach kryzysowych, pozbawionych czasowo lub trwale opieki rodziców. Jego działalność służy ochronie najmłodszych dzieci przed negatywnymi skutkami sieroctwa. IOP to mieszkanie dla dzieci urządzone w standardzie oddziału niemowlęcego. Dla bezpieczeństwa dzieci usytuowany jest w szpitalu, w bezpośrednim sąsiedztwie oddziału pediatrycznego. Celem Ośrodka jest to aby dziecko jak najszybciej trafiło do rodziny a czas, który spędza bez niej jak najmniej negatywnie odbił się na jego rozwoju. 

„Darów zebraliśmy bardzo dużo i w tym miejscu chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim dzieciom i rodzicom za tak duże zaangażowanie i udział w akcji charytatywnej dla maleńkich podopiecznych z Ośrodka w Otwocku. Dziękujemy też panu Patrykowi Beńko za to że zgodził się zawieźć zebrane produkty do IOP w Otwocku”- Dobro wraca…. Pomagajmy”- relacjonuje dyrektor zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Gończycach Marcin Maraszek


Świąteczna zbiórka dla Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku