Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gończycach

Wycieczka szkolna do Warszawy

Dnia 11 grudnia 2023 r uczniowie klasy IVa, Va i VIIb pod opieką pani Barbary Boryń, Elżbiety Skoczek, Małgorzaty Zuchniak, Sylwii Piątek i Darii Błachnio uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Warszawy. Pierwszym punktem wycieczki był spektakl muzyczny pt. "Opowieść wigilijna" . Po spektaklu uczniowie udali się na warsztaty do Pijalni Czekolady Wedel. W trakcie warsztatów mieli możliwość wysłuchania informacji na temat historii czekolady. Własnoręcznie ozdobili torciki oraz skosztowali gorącej czekolady. Ostatnim punktem wycieczki był spacer pięknie udekorowanymi ulicami Warszawy.Wycieczka szkolna do WarszawyWycieczka szkolna do WarszawyWycieczka szkolna do WarszawyWycieczka szkolna do WarszawyWycieczka szkolna do WarszawyWycieczka szkolna do WarszawyWycieczka szkolna do WarszawyWycieczka szkolna do WarszawyWycieczka szkolna do WarszawyWycieczka szkolna do WarszawyWycieczka szkolna do WarszawyWycieczka szkolna do WarszawyWycieczka szkolna do WarszawyWycieczka szkolna do WarszawyWycieczka szkolna do WarszawyWycieczka szkolna do WarszawyWycieczka szkolna do Warszawy


Sztafeta Betlejemskiego Światła Pokoju

Dnia 8 grudnia harcerze Hufca Orłów Garwolin wyruszyli po Betlejemskie Światło Pokoju do Zakopanego. W sobotni poranek wzięliśmy udział w grze terenowej. Nasza drużyna wybrała Architekturę Zakopanego. W niedzielę rano uczestniczyliśmy we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem podczas której przekazywane było Betlejemskie Światło Pokoju. Do Polski zostało przywiezione przez skautów słowackich. 16 grudnia przekażemy je środowiskom harcerskim i mieszkańcom naszego powiatu.


Sztafeta Betlejemskiego Światła PokojuSztafeta Betlejemskiego Światła PokojuSztafeta Betlejemskiego Światła PokojuSztafeta Betlejemskiego Światła PokojuSztafeta Betlejemskiego Światła PokojuSztafeta Betlejemskiego Światła PokojuSztafeta Betlejemskiego Światła PokojuSztafeta Betlejemskiego Światła PokojuSztafeta Betlejemskiego Światła PokojuSztafeta Betlejemskiego Światła PokojuSztafeta Betlejemskiego Światła PokojuSztafeta Betlejemskiego Światła PokojuSztafeta Betlejemskiego Światła PokojuSztafeta Betlejemskiego Światła PokojuSztafeta Betlejemskiego Światła PokojuSztafeta Betlejemskiego Światła PokojuSztafeta Betlejemskiego Światła PokojuSztafeta Betlejemskiego Światła PokojuSztafeta Betlejemskiego Światła PokojuSztafeta Betlejemskiego Światła PokojuSztafeta Betlejemskiego Światła PokojuSztafeta Betlejemskiego Światła Pokoju


Spektakl teatralny pt. "Świąteczna Gorączka Olafa"

Dnia 07.12.2023r. uczniowie klas 1-3 pod opieką wychowawców wybrali się na spektakl teatralny pt. "Świąteczna Gorączka Olafa" zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Sobolewie. Dzieci podczas przedstawienia zapoznały się z bohaterami - Elsą i Olafem, jak również dowiedzieli się o problemie z jakim borykał się Olaf. Uczniowie aktywnie brali udział w przedstawieniu poprzez śpiew i taniec. Następnie uczestnicy mogli sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą świąt Bożego Narodzenia rozwiązując świąteczny quiz. Na zakończenie dzieci udały się na spotkanie ze św. Mikołajem, z którym zrobiły pamiątkowe zdjęcie. 


Spektakl teatralny pt. "Świąteczna Gorączka Olafa" Spektakl teatralny pt. "Świąteczna Gorączka Olafa" Spektakl teatralny pt. "Świąteczna Gorączka Olafa" Spektakl teatralny pt. "Świąteczna Gorączka Olafa" Spektakl teatralny pt. "Świąteczna Gorączka Olafa" Spektakl teatralny pt. "Świąteczna Gorączka Olafa" Spektakl teatralny pt. "Świąteczna Gorączka Olafa" Spektakl teatralny pt. "Świąteczna Gorączka Olafa" Spektakl teatralny pt. "Świąteczna Gorączka Olafa" Spektakl teatralny pt. "Świąteczna Gorączka Olafa" Spektakl teatralny pt. "Świąteczna Gorączka Olafa" Spektakl teatralny pt. "Świąteczna Gorączka Olafa" Spektakl teatralny pt. "Świąteczna Gorączka Olafa" Spektakl teatralny pt. "Świąteczna Gorączka Olafa"


Program „Dziel się Uśmiechem”

Uczniowie naszej szkoły kl. 0-III wzięły udział w programie edukacyjnym „Dziel się Uśmiechem”. Celem projektu jest edukacja dzieci w wieku szkolnym w zakresie prawidłowej higieny jamy ustnej.

Nauczyciele przeprowadzili w swoich klasach zajęcia w czterech blokach tematycznych:

  • Moje zęby,
  • Dbam o zęby,
  • Sprzymierzeńcy zdrowych zębów,
  • Idę do dentysty.

Dzieci pod kierunkiem wychowawców uzupełniali samodzielnie zeszyty ćwiczeń. Wysłuchali także pogadanek na temat budowy, roli i funkcji zębów. Poruszona została również kwestia próchnicy oraz sposoby zapobiegania chorobom zębów: prawidłowe ich szczotkowanie, przybory do utrzymania czystości zębów, właściwe odżywianie.

Uczniowie z ogromnym zaciekawieniem i zaangażowanie brali udział w poszczególnych zajęciach. Zdobyta wiedza płynąca z programu zostanie z dziećmi na długie lata i zachęci je do dzielenia się uśmiechem w dorosłym życiu. Wszak dziecięcy uśmiech to jedno z najpiękniejszych zjawisk na świecie. Jest synonimem szczęścia i radości. Aby był także symbolem zdrowia, od najmłodszych lat warto dbać o budowanie odpowiednich nawyków.


Program „Dziel się Uśmiechem”Program „Dziel się Uśmiechem”Program „Dziel się Uśmiechem”Program „Dziel się Uśmiechem”Program „Dziel się Uśmiechem”Program „Dziel się Uśmiechem”Program „Dziel się Uśmiechem”Program „Dziel się Uśmiechem”Program „Dziel się Uśmiechem”Program „Dziel się Uśmiechem”Program „Dziel się Uśmiechem”Program „Dziel się Uśmiechem”


Mikołajki w 0b

„To Mikołaj, to Mikołaj

niesie nam prezenty.”

 

        W środę 6 grudnia Dzieci przyszły do szkoły ubrane na czerwono, wszystkie miały także czerwone mikołajkowe czapki. Wychowawca na firankach przygotował dekorację przedstawiającą Mikołaja i choinkę.

        Ten wyjątkowy dzień zaczął się od wspólnego ubierania choinki, na której każde Dziecko powiesiło bombki. Następnie odwiedził Nas długo oczekiwany gość. Mikołaj obdarował wszystkie Dzieci upominkami przygotowanymi przez Rodziców, a Śnieżynki wręczyły słodki prezent zakupiony przez Radę Rodziców. Dzieci zaśpiewały piosenkę pt.: „To Mikołaj, to Mikołaj”, recytowały wierszyk i wręczyły przygotowane upominki Panu Dyrektorowi

i Mikołajowi. Podczas spotkania z Mikołajem zrobiono przy choince pamiątkowe zdjęcia. Dzieci poznały historię Świętego Mikołaja. Podczas zajęć oglądały bajki edukacyjne: „Święty Mikołaj”, „Ola i Święty Mikołaj”. Wykonały prace plastyczne, które są eksponowane na gazetce klasowej. 

        Bardzo dziękujemy Panu Dyrektorowi Marcinowi Maraszkowi, Rodzicom, Radzie Rodziców oraz Samorządowi Uczniowskiemu za zorganizowanie dla Dzieci tak wyjątkowego dnia. Na twarzach Dzieci malowała się wielka radość

i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie.

 

Beata Garbarczyk

 Mikołajki w 0b Mikołajki w 0b Mikołajki w 0b Mikołajki w 0b Mikołajki w 0b Mikołajki w 0b Mikołajki w 0b Mikołajki w 0b Mikołajki w 0b