Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gończycach

Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 18 października odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowana przez Opiekuna Samorządu Uczniowskiego p. Beatę Garbarczyk, która ułożyła scenariusz akademii – montaż słowno-muzyczny oraz przygotowała dekorację sali adekwatną do głównego hasła:

„Gdy dzieci są małe, daj im solidne korzenie.

Gdy są duże, podaruj im skrzydła”.

W przygotowaniutego dnia Opiekunowi SU pomagała duża liczba Uczniów zaangażowanych i chętnych do różnych działań samorządowych i pracy społecznej. Uczniowie zapraszali Państwa Dyrektorów, Księży, Nauczycieli, Pracowników niepedagogicznych, Pracowników będących na emeryturze oraz Radę Rodziców wręczając przygotowane przez Opiekuna SU zaproszenia. W wolny dzień od zajęć dydaktycznych wykonali ozdoby z podziękowaniem, które dołączyli do róż, a po akademii razem z życzeniami wręczyli je wszystkim Pracownikom naszej szkoły.

Na akademii byli obecni Pan Dyrektor Marcin Maraszek, Pani Wicedyrektor Barbara Nitka, Ks. Kanonik Jan Spólny, Ks. Łukasz Rodzoś, Nauczyciele, Pracownicy obsługi, Pracownicy emerytowani, Rada Rodziców oraz Uczniowie, którzy tego dnia byli w strojach galowych.

Pan Dyrektor Marcin Maraszek z okazji Święta Edukacji złożył wszystkim pracownikom życzenia pomyślności, zdrowia, radości z osiągnięć w pracy zawodowej, wytrwałości w pokonywaniu codziennych trudności oraz podziękował za zaangażowanie w pracę oświatową.

Młodzieży i dzieciom biorącym udział w akademii pogratulował występu, podziękował za życzenia, kwiaty, recytowane wiersze i piosenki.

Słowa wdzięczności skierował także do p. Beaty Garbarczyk za zorganizowanie akademii oraz wykonanie przepięknej, wymownej, efektownej i czasochłonnej dekoracji.,

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

W dniu 21 października odbyło się uroczyste przyjęcie nowych członków naszej społeczności szkolnej. Uczniowie klasy Ia oraz Ib w obecności Pana Dyrektora Marcina Maraszka oraz wszystkich zgromadzonych, złożyli uroczyste ślubowanie – m.in. być dobrym Uczniem i Polakiem. Wspólnie zaśpiewaliśmy hymn państwowy zgodnie z Ceremoniałem szkoły, a bohaterowie tego dnia zaprezentowali swoje umiejętności recytując wiersze, śpiewając piosenki oraz wykonując układ taneczny „Chocolate”.

Po złożeniu przez dzieci ślubowania, Pan Dyrektor dokonał kolorowym ołówkiem aktu pasowania na ramieniu pierwszoklasistów, wypowiadając zdanie: „Pasuje Cię na ucznia/uczennicę Publicznej Szkoły Podstawowej im. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gończycach”. Skierował też serdeczne podziękowania dla wychowawców p. Małgorzaty Owczarczyk i p. Anety Pracz za przygotowanie uroczystości oraz prześliczną dekorację, a także pogratulował Uczniom wspaniałego występu, życząc sukcesów w nauce.

Na pamiątkę tego dnia, który na stałe wpisał się w kalendarz imprez i tradycji naszej Szkoły, wszyscy Uczniowie dostali pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Sprzątanie świata 2021

Sprzątanie świata 2021

Jak co roku, nasza Szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2021”. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Myślę, więc nie śmiecę’’. Akcja „Sprzątanie świata – Polska” jest wspólną lekcją poszanowania środowiska, jak również promowaniem ograniczenia wytwarzanych odpadów. Uczniowie wraz z wychowawcami, udali się do wyznaczonych miejsc i zebrali zalegające tam śmiecie - papier, tworzywo sztuczne, szkło itp.

Hasło „Myślę, więc nie śmiecę” zachęca nas, abyśmy podjęli  działania, dzięki którym zmniejszymy ilość wytwarzanych odpadów, jak również nie będziemy zaśmiecać naszego środowiska naturalnego. Zmiany zaczynają się od małych rzeczy, które wielokrotnie powtarzane, w perspektywie czasu stają się wielkie.Sprzątanie świata 2021

Sprzątanie świata 2021

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

W dniu 1 września 2021 r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. W czasie sprawowanej Mszy Św. modliliśmy się w intencji Nauczycieli, Katechetów, Pracowników szkoły, Rodziców i Uczniów.

My, Polacy szczególnie pamiętamy, że 1 września 1939 r. wybuchła II wojna światowa, która przyniosła ogrom ofiar ludzkich, cierpienia i zniszczeń. Pamięć o obrońcach Ojczyzny jest wiecznie żywa.

Dalsza część uroczystości przebiegała w szkole, gdzie p. Dyrektor po powitaniu zebranych przedstawił informacje dotyczące organizacji pracy.

Kolejnym punktem było spotkanie uczniów poszczególnych klas z wychowawcami. Mamy nadzieję, że nowy rok szkolny przyniesie wiele radości i satysfakcji.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Strona
123456789
z 9