Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gończycach

MELODIE WOLNOŚCI

Dnia 30 października 2024 r. odbyły się eliminacje szkolne do Powiatowego Festiwalu Piosenki Patriotycznej organizowanej przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Celem konkursu jest: edukacja historyczna oraz kształtowanie postaw patriotycznych poprzez muzykę, rozwijanie wrażliwości oraz aktywności twórczej dzieci i młodzieży, promocja młodych talentów i lokalnych wykonawców, rozwijanie talentów muzycznych, kształtowanie umiejętności współzawodnictwa.

Do konkursu przystąpili uczniowie klas I-III oraz klas IV-VIII. Uczestnicy konkursu zaprezentowali wybrane przez siebie repertuary pieśni patriotycznych.

  W dalszym etapie szkołę będą reprezentować:

kategoria I-III Laura Białecka

kategoria IV-VIII Hanna Zając, Maria Kander, Maria Szaniawska, Aleksandra Kaczmarczyk, Lena Garbarczyk, Ewelina Dybcio, Zuzanna Chmielak

Wszystkim młodym artystom gratulujemy udanych występów, życząc dalszych sukcesów muzycznych!


MELODIE WOLNOŚCIMELODIE WOLNOŚCIMELODIE WOLNOŚCIMELODIE WOLNOŚCIMELODIE WOLNOŚCIMELODIE WOLNOŚCIMELODIE WOLNOŚCIMELODIE WOLNOŚCIMELODIE WOLNOŚCIMELODIE WOLNOŚCIMELODIE WOLNOŚCIMELODIE WOLNOŚCIMELODIE WOLNOŚCIMELODIE WOLNOŚCIMELODIE WOLNOŚCIMELODIE WOLNOŚCIMELODIE WOLNOŚCIMELODIE WOLNOŚCIMELODIE WOLNOŚCIMELODIE WOLNOŚCIMELODIE WOLNOŚCIMELODIE WOLNOŚCIMELODIE WOLNOŚCIMELODIE WOLNOŚCIMELODIE WOLNOŚCIMELODIE WOLNOŚCIMELODIE WOLNOŚCIMELODIE WOLNOŚCIMELODIE WOLNOŚCI

Pamiętamy

Dnia 30.10.2024r. harcerze z 9DH z Gończyc pod opieką druhny Barbara Boryń i Agnieszki Zadrożnej udali się na miejscowy cmentarz w Gończycach. W ciszy, spokoju i zadumie pomodlili się za poległych bohaterów Ojczyzny i zapalili znicze na grobach żołnierskich.


PamiętamyPamiętamyPamiętamyPamiętamyPamiętamyPamiętamyPamiętamy


FABRYKA BOMBEK SILVERADO

Dnia 28 października 2024r. uczniowie klas III pod opieką wychowawców M. Banaszek, M. Makowskiej oraz Pani Pedagog U. Zygadło wzięli udział w warsztatach bożonarodzeniowych w fabryce bombek Silverado w Józefowie. Dzieci poznały proces powstawania bombek, od nadmuchiwania po malowanie i ozdabianie. Zwiedziły wzorcownię, w której podziwiali tysiące bombek w rożnych kształtach. Samodzielnie wykonali bombkę, którą zabrali do domu. Na zakończenie uczniowie mieli możliwość kupienia bombek w sklepie firmowym. Zadowoleni, z większą wiedza uczniowie wrócili do domu.


FABRYKA BOMBEK SILVERADOFABRYKA BOMBEK SILVERADOFABRYKA BOMBEK SILVERADOFABRYKA BOMBEK SILVERADOFABRYKA BOMBEK SILVERADOFABRYKA BOMBEK SILVERADOFABRYKA BOMBEK SILVERADOFABRYKA BOMBEK SILVERADOFABRYKA BOMBEK SILVERADOFABRYKA BOMBEK SILVERADOFABRYKA BOMBEK SILVERADOFABRYKA BOMBEK SILVERADOFABRYKA BOMBEK SILVERADOFABRYKA BOMBEK SILVERADO


Pamiętamy

Dnia 28 października 2024r. klasa IVa pod opieką wychowawczyni udała się na miejscowy cmentarz, aby uczcić pamięć żołnierzy poległych za wolność Ojczyzny. Uczniowie uporządkowali grób, złożyli wiązankę i zapalili znicze, które są symbolem naszej pamięci o poległych bohaterach, walczących o wolność Polski.


PamiętamyPamiętamyPamiętamyPamiętamyPamiętamy


Wycieczka do Łodzi

Dnia 24 października uczniowie klasy Va, Vb, VIa, VIIb uczestniczyli w wycieczce do Łodzi. Pierwszym punktem programu była przygoda na Piotrkowskiej - spacer po dawnym średniowiecznym trakcie, przecinającym miasto na osi północ-południe. Ulica Piotrkowska to jedna z najbardziej znanych ulic handlowych w kraju i Europie, a jednocześnie najdłuższy polski deptak, stanowiący wizytówkę miasta. Piotrkowska przyciąga pięknie odrestaurowanymi kamienicami. Podczas spaceru odwiedziliśmy Juliana Tuwima i Misia Uszatka. Podziwialiśmy Pasaż Róży, przeszliśmy Aleją Gwiazd.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzania Muzeum Włókiennictwa - jest to wyjątkowe miejsce na mapie Łodzi i symbol jej włókienniczej przeszłości. W kompleks pofabrycznych zabudowań, włókiennictwo przedstawione jest z wielu perspektyw jako dziedzina sztuki, dziedzina przemysłu, rozległy obszar związany z modą, obyczajami i życiem codziennym. Podczas zwiedzania poznaliśmy tajniki sztuki włókienniczej. Muzeum to nie tylko eksponaty ale również multimedialna wystawa przedstawiająca dawną świetność tego miejsca.

Następnie udaliśmy się do Muzeum Kinematografii. W zbiorach muzeum uczniowie mieli możliwość obejrzenia cennych i unikatowych urządzeń z okresu poprzedzającego wynalazek kina: latarnie magiczne, stereoskopy, zabawki optyczne, prawdziwa perełką jest oryginalna Kaiser Panorama. Podczas zwiedzania zobaczyliśmy różnego typu kamery filmowe (najstarsza z początku XX w). Imponująca kolekcja plakatów z całego świata, projekty scenograficzne i projekty kostiumów do filmów fabularnych, projekty oraz dekoracje do filmów animowanych, fotosy, dokumentacje zdjęciowe, a także osobiste pamiątki dotyczące największych autorów polskiego kina. Zwiedzając wystawę bajek weszliśmy do budy Reksia, igloo pingwina Pik-Poka, chwyciliśmy za ster statku Bolka i Lolka oraz przytuliliśmy się do Misia Uszatka.


Wycieczka do ŁodziWycieczka do ŁodziWycieczka do ŁodziWycieczka do ŁodziWycieczka do ŁodziWycieczka do ŁodziWycieczka do ŁodziWycieczka do ŁodziWycieczka do ŁodziWycieczka do ŁodziWycieczka do ŁodziWycieczka do ŁodziWycieczka do ŁodziWycieczka do ŁodziWycieczka do ŁodziWycieczka do ŁodziWycieczka do ŁodziWycieczka do ŁodziWycieczka do Łodzi