Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gończycach

Klasowy projekt pt. " Grenlandia"

Dnia 8.01.2024r uczniowie klasy IIB zrealizowali klasowy projekt pt. " Grenlandia". Dzieci zostały podzielone na grupy, których zadaniem było przygotowanie różnych informacji dotyczących Grenlandii m.in. o stolicy, ludziach, zwierzętach i ciekawostkach. Uczniowie przygotowali również ciekawe ilustracje i plakaty. Następnie samodzielnie ułożyli w odpowiedniej kolejności zdobyte informacje. W ten sposób stworzyli ciekawą książkę. Dzieci wykazały się kreatywnością i twórczością. Projekt miał na celu współdziałanie w grupie i integrację klasy. "

Wychowawca Magdalena Banaszek


Klasowy projekt pt. " Grenlandia"Klasowy projekt pt. " Grenlandia"Klasowy projekt pt. " Grenlandia"Klasowy projekt pt. " Grenlandia"Klasowy projekt pt. " Grenlandia"Klasowy projekt pt. " Grenlandia"Klasowy projekt pt. " Grenlandia"Klasowy projekt pt. " Grenlandia"


Dzieci kochają Boże Narodzenie...

Jak bardzo Boże Narodzenie jest bliskie małemu sercu przekonaliśmy się, gdy na ogłoszony Gminny Konkurs Plastyczny Magia Świąt Bożego Narodzenia zaczęły wpływać prace!

Kolorowe, ciekawe, wykonane różnymi technikami, a wszystkie piękne! Bardzo licznie uczniowie z naszej szkoły i przedszkola wzięli udział w konkursie.

Jury konkursu nagrodziło troje uczestników z naszej szkoły.

Nagrodzeni uczniowie to:

- Piotr Nitka - II miejsce w kategorii przedszkole;

- Faustyna Nitka - II miejsce w kategorii klas I-III;

- Marcel Koszycki - wyróżnienie w kategorii klas I-III.


Dzieci kochają Boże Narodzenie...Dzieci kochają Boże Narodzenie...


Harcerze porządkowali groby żołnierskie

Dnia 29 grudnia harcerze z 9DH porządkowali groby żołnierskie na miejscowym cmentarzu. 

 Harcerze porządkowali groby żołnierskie Harcerze porządkowali groby żołnierskie Harcerze porządkowali groby żołnierskie Harcerze porządkowali groby żołnierskie Harcerze porządkowali groby żołnierskie


JASEŁKA SZKOLNE 2023

„Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy…” od słów znanej piosenki rozpoczęło się coroczne spotkanie opłatkowe w naszej Szkole.

Na sali gimnastycznej spotkało się kilka pokoleń: przedszkolaki, uczniowie. zaproszeni goście, nauczyciele i pracownicy szkoły, księża, emerytowani nauczyciele oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

Głównym punktem uroczystości były tradycyjne jasełka „Bóg się rodzi…”. Tym razem biblijne wydarzenia, sprzed przeszło 2000 lat temu, odtworzyli uczniowie z klas i-VIII.

  Rozważając tajemnicę Bożego Narodzenia zostaliśmy przeniesieni myślą i sercem do Ziemi Świętej snując głębokie refleksje nad „cudem świętej nocy”, gdzie w ubogiej stajence narodził się Zbawiciel. Piękna scenografia wprowadziła publiczność w świąteczny nastrój, a młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Jezusa Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, pasterze, aniołowie, Melchior, Kacper i Baltazar, zły Herod, żołnierze i gospodarz, który nie chciał przyjąć Świętej Rodziny pod swój dach.

O piękne przeżycia i miłe doznania słuchowe zadbali zdolni aktorzy i wokaliści naszej szkoły, przygotowani przez Grażynę Pogorzelską i Barbarę Nitkę.

Za swoją  artyści nagrodzeni  gromkimi  brawami. Po zakończeniu spektaklu głos zabrał pan Dyrektor, który złożył życzenia świąteczne, podobnie uczynił to jak Ks. Kanonik Jan Spólny , do których dołączył również przewodniczący Rady Gminy Mirosław Owczarczyk. To niezwykłe spotkanie zakończyła wspólna modlitwa, wysłuchanie słów Ewangelii wg św. Łukasza „O narodzeniu Pańskim” oraz łamanie się opłatkiem.

Wszystkim, którzy choć na chwilę zatrzymają się na tej informacji życzymy otwartości na innych, uśmiechu i gestu podania ręki drugiemu człowiekowi, powodującego przemianę  w innych i w nas samych…, bo „ wtedy jest Boże Narodzenie”.

JASEŁKA SZKOLNE 2023JASEŁKA SZKOLNE 2023JASEŁKA SZKOLNE 2023JASEŁKA SZKOLNE 2023JASEŁKA SZKOLNE 2023JASEŁKA SZKOLNE 2023JASEŁKA SZKOLNE 2023JASEŁKA SZKOLNE 2023JASEŁKA SZKOLNE 2023JASEŁKA SZKOLNE 2023JASEŁKA SZKOLNE 2023JASEŁKA SZKOLNE 2023JASEŁKA SZKOLNE 2023JASEŁKA SZKOLNE 2023JASEŁKA SZKOLNE 2023JASEŁKA SZKOLNE 2023JASEŁKA SZKOLNE 2023JASEŁKA SZKOLNE 2023


Jubileuszowy Konkurs Świąteczny

Już po raz 20. Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zorganizowało Bożonarodzeniowy Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży z całego powiatu. Cztery kategorie wiekowe i cztery rodzaje tradycyjnych ozdób, które należało wykonać.

Od kilku lat w ramach edukacji kulturalnej i dbania o dziedzictwo narodowe nosi on podtytuł „Tradycja”. Założeniem bowiem jest tworzenie ozdób świątecznych, które w swoim charakterze będą nawiązywały do plastycznych dekoracji znanych z czasów naszych pradziadów.

Konkurs, już od kilku lat, cieszy się w naszej szkole niesłabnącą popularnością, podobnie było i tym razem. Prac konkursowych wpłynęło wiele. Wśród nagrodzonych znaleźli się nasi uczniowie:

kategoria: klasy IV-VI PODŁAŹNICZKA

I miejsce – Laura Kosmala - uczennica klasy Va;

kategoria: klasy VII-VIII GWIAZDA KOLĘDNICZA

III miejsce – Zuzanna Bryzek - uczennica klsy VIIa.

Jubileuszowy Konkurs Świąteczny Jubileuszowy Konkurs Świąteczny