Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gończycach

Tydzień Szczęścia w Szkole – dbajmy o dobre relacje.

We wrześniu opiekun Samorządu Uczniowskiego p. Beata Garbarczyk rozpropagowała w szkole akcję: „III Ogólnopolski Tydzień Szczęścia w Szkole – dbajmy o dobre relacje”.

Do akcji przystąpiło kilka klas. Podczas „Tygodnia Szczęścia” Wychowawcy ze swoimi Uczniami przeprowadzili różne działania.

Klasa 0 „b” i 0 „a”   wraz z Wychowawcami została zaproszona przez Opiekuna Samorządu Szkolnego Panią Beatę Garbarczyk do udziału w Ogólnopolskim Tygodniu Szczęścia. Uczniowie klasy 0 „b”, 0 „a” obdarowywali się dobrymi słowami, wykonywali upominki, które wręczyli wybranym osobom.

W dniu 22 września 2022 roku uczniowie klasy 4 „b” wraz z wychowawcą Panią Wiolettą Maraszek zrobili niespodziankę uczniom klasy 0 „b”. Odwiedzili nas w klasie wręczając każdemu dziecku balony z życzeniami i słodkości. Natomiast uczniowie klasy 6 „a” wraz z wychowawcą Panem Bogdanem Maraszkiem zrobili niespodziankę uczniom klasy 0 „a” wręczając balony z życzeniami. Było dużo radości, szczęścia, uśmiechu na twarzach dzieci. Zrobiliśmy wspólnie pamiątkowe zdjęcie. Wyrażamy wdzięczność za życzliwość i taką niespodziankę.


E. Czarnecka


Tydzień Szczęścia w Szkole – dbajmy o dobre relacje.Tydzień Szczęścia w Szkole – dbajmy o dobre relacje.Tydzień Szczęścia w Szkole – dbajmy o dobre relacje.Tydzień Szczęścia w Szkole – dbajmy o dobre relacje.


Klasa IIa świętowała Tydzień Szczęścia – każde dziecko zrobiło serduszko i wręczyło je swojej koleżance lub koledze.

 

M. Owczarczyk


Tydzień Szczęścia w Szkole – dbajmy o dobre relacje.

Uczniowie z klasy IIb zapoznali się z pojęciem szczęścia, a nawet mogli doświadczyć tego uczucia, poprzez powiedzenie sobie nawzajem czegoś miłego. Wykonali również odznaki z uśmiechniętą buźką, które z dumą nosili cały dzień. W ramach pogadanki poświęconej dbaniu o dobre relacje w klasie, wspólnie z Wychowawcą p. Anetą Pracz uwiecznili te chwile pozując wesoło do zdjęć w fotoramce.

 

A. Pracz


Tydzień Szczęścia w Szkole – dbajmy o dobre relacje.Tydzień Szczęścia w Szkole – dbajmy o dobre relacje.Tydzień Szczęścia w Szkole – dbajmy o dobre relacje.

Uczniowie klasy IIIb razem ze swoim Wychowawcą p. Beatą Garbarczyk włączyli się w akcję obchodząc klasowy Dzień Uśmiechu. Dnia 22 września Wychowawca przeprowadził pogadankę o sposobachna to, aby codziennie być szczęśliwszym i jednocześnie zdrowszym. Tym sposobem jest Uśmiech, który może być szeroki, promienny, nieśmiały, serdeczny, uroczy, zaraźliwy – każdy poprawia humor i powoduje radość w sercu, bo kiedy jesteśmy otoczeni życzliwością i uśmiechem po prostu lepiej funkcjonujemy!Uczniowie wykonali prace plastyczne – uśmiechniętą buzię w formie opaski, którą tego dnia nosili. Wykonali także serduszka z miłymi, życzliwymi słowami płynącymi prosto z serc, wręczanymi je sobie nawzajem.


B. Garbarczyk


Tydzień Szczęścia w Szkole – dbajmy o dobre relacje.


W klasie Vb Wychowawca p. Mariola Kowalewska przeprowadziła pogadankę o życzliwości. Uczniowie wykonali Drzewko Życzliwości na gazetce klasowej.


M. Kowalewska


Tydzień Szczęścia w Szkole – dbajmy o dobre relacje.


W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Szczęścia klasa VIIIb zorganizowała w piątek 23 września Święto Dobrego Smaku. Każdy przyniósł do szkoły potrawę, która ma dla niego szczególnie dobry smak. Na wspólnym stole znalazły się ulubione słodycze, własnoręcznie przygotowane ciasta i ciastka, babeczki, pizza, zapiekanki, sushi. Nie zabrakło też owoców. Chłopcy serwowali pyszne gorące tosty przygotowywane na bieżąco. Było to smaczne i pożywne śniadanie. Uczniowie dzieląc się przyniesionymi produktami miło spędzili czas.


E. Skoczek


Tydzień Szczęścia w Szkole – dbajmy o dobre relacje.Tydzień Szczęścia w Szkole – dbajmy o dobre relacje.

Do akcji "Tydzień Szczęścia”w naszej szkole włączyły się również dzieci uczęszczające do świetlicy pod opieką wychowawców: Pani Wioletty Maraszek i Agnieszki Zadrożnej. Na plakacie "Zatrzymaj się koleżanko, kolego i napisz coś miłego..." chętne dzieci na małych karteczkach pisały miłe słowa dla innych. Wykonały też plakat z wesołymi rysunkami dla koleżanek i kolegów.


W. Maraszek


Tydzień Szczęścia w Szkole – dbajmy o dobre relacje.Tydzień Szczęścia w Szkole – dbajmy o dobre relacje.

W czwartek – 22.09.2022r. Opiekun Samorządu Uczniowskiego p. Beata Garbarczyk za zgodą Pana Dyrektora Marcina Maraszka, w ramach III Ogólnopolskiego Tygodnia Szczęścia w Szkole zorganizowała – „Efekt domina – pozytywna energia” – Uczniowie i Nauczyciele tego dnia wręczali sobie kartki w kształcie serca z informacją: „za co daną Osobę cenię, co w Niej lubię”. Każda Osoba, która otrzymała tego typu wiadomość, pisała kolejną kartkę szczęścia, którą przekazywała następnej Osobie, a ta kolejnej.

Metoda efektu domina cieszyła się dużym zainteresowaniem społeczności szkolnej, wywołała pozytywne emocje, uśmiech, radość i energię do życia.

 

Dzieci i młodzież doświadczając szczęścia w szkole żyją zdrowiej, dłużej i lepiej oraz osiągają lepsze wyniki w nauce. Poczucie szczęścia sprzyja odporności, kreatywności, zaangażowaniu, budowaniu relacji np. przyjaźniom.

 

Opiekun SU Beata Garbarczyk


Dzień przedszkolaka w grupie Motylków

20 września- Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka- celem święta jest podkreślenie znaczenia edukacji przedszkolnej w rozwoju i wychowaniu dziecka co czynimy od wielu lat. Tego dnia jak co dzień dzieci świetnie się bawiły w przedszkolu. Wszystkie przedszkolaki przyjęły gratulacje i życzenia wspaniałych wrażeń i sukcesów od personelu przedszkola oraz trzymały medale i baloniki. Było radośnie, entuzjastycznie i twórczo.

Dzień przedszkolaka w grupie Motylków

Wycieczka do Warszawy

W dniu 19 września 2022r. uczniowie klas: IVb, Vb, VIa, VIb udali się na wycieczkę do Warszawy. Opiekę nad dziećmi sprawował: Pan Dyrektor Marcin Maraszek, Pani Agnieszka Zadrożna.  Organizatorem wyjazdu był Pan Bogdan Maraszek.

 

Głównym celem wycieczki było zwiedzanie Pałacu Kultury i Nauki oraz znajdującego się nieopodal Muzeum Iluzji i Stadionu Narodowego, kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscu publicznych oraz w środkach transportu, poznania piękna stolicy Polski,  integracji uczniów i wzmocnienia więzi koleżeńskich.

 

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Pałacu Kultury i Nauki

 z przewodnikiem. Pałac Kultury i Nauki to jeden z najbardziej tajemniczych wieżowców na świecie, bez którego ciężko dziś wyobrazić sobie Warszawę. Uczniowie zobaczyli przepiękne reprezentacyjne sale, wjechali na taras widokowy, ale przede wszystkim poznali niezliczoną ilość ciekawych opowieści i anegdot, legend, ale i faktów dotyczących jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich budynków.


Wycieczka do Warszawy

Wycieczka do Warszawy


Następnym punktem programu było Muzeum Iluzji, gdzie uczniowie czerpali ogromną przyjemność z przygody w świecie iluzji, doskonalili swoje umiejętności, poznali wiele ciekawostek ze świata fizyki i matematyki. Poza świetną rozrywką w pokojach luster, komnatą cieni, tunelem vortex, w świecie Iluzji dzieci rozwiązywały quiz edukacyjne, zobaczyły interaktywną ściankę, pochyliły się nad niezwykłymi cylindrami Kokichiego i w końcu poznały tajemnice skrywane przez galerię Einsteina.

Wycieczka do WarszawyWycieczka do WarszawyWycieczka do Warszawy

Kolejnym punktem było zwiedzenie Stadionu Narodowego z przewodnikiem. To wspaniałe miejsce. Siedząc na trybunach i patrząc na telebimy dzieci poczuły się jak prawdziwi kibice. Podczas zwiedzania stadionu uczestnicy zapoznali się z trasą piłkarskie emocje. Odwiedzili wszystkie miejsca stadionu, z których korzystają piłkarze podczas rozgrywek tj. boisko, trybuny, sale do udzielania wywiadów po zakończonych meczach, sale do masaży i kąpieli, szatnie, itp. Uczestnicy mogli wykonać zdjęcia z koszulkami ulubionych piłkarzy.


Wycieczka do WarszawyWycieczka do WarszawyWycieczka do WarszawyWycieczka do Warszawy

Ostatnim punktem programu był wzruszający film pt. „King:Mój przyjaciel lew”. W trakcie seansu uczniowie mieli okazję zaobserwować niezwykłą relację rodzącą się między lwiątkiem a młodą bohaterką. Osamotniona dotąd Inés odkrywa w Kingu swojego najlepszego kompana. Postanawia się nim zaopiekować, ucząc się przy okazji cierpliwości oraz odpowiedzialności za drugą istotę.


Wycieczka wzbogaciła dzieci o nowe, ciekawe doświadczenia. Był to dzień pełen wrażeń.

Bogdan MaraszekSprzątanie Świata – 2022

Dnia 16 września 2022r. Uczniowie z klasy III b włączyli się w akcję „Sprzątanie Świata – 2022” – pod czujnym okiem Wychowawcy p. Beaty Garbarczyk porządkowali przystanek autobusowy oraz jego otoczenie.

Sprzątanie Świata – 2022Sprzątanie Świata – 2022Sprzątanie Świata – 2022

Również klasa IIb wraz z Wychowawcą, p. Anetą Pracz włączyła się w tegoroczną akcję „Sprzątanie Świata”. Wspólnie sprzątaliśmy wyznaczony teren w kierunku kościoła.

Sprzątanie Świata – 2022Sprzątanie Świata – 2022Sprzątanie Świata – 2022

Dzień Kropki

15 września 2022 roku obchodziliśmy w klasie 0 „a” i 0 „b” Międzynarodowy Dzień Kropki. Wysłuchaliśmy opowiadania o kropce, wykonaliśmy prace plastyczne, które pomogły dzieciom uwierzyć w siebie i odkrywać swoje talenty, mocne strony oraz odważnie je prezentować.

Dzień Kropki

Dzień KropkiDzień Kropki

Elżbieta Czarnecka

Strona
1234567
z 7