Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gończycach

Polska Moja Ojczyzna

Polska Moja Ojczyzna

9 listopada 2023 roku odbył się IV Powiatowy Festiwal Piosenki Patriotyczno-Religijnej w Miętnem. Celem konkursu było: promowanie wartości patriotycznych, prezentacja dorobku artystycznego solistów i zespołów wokalnych, inspirowanie wykonawców do dalszych poszukiwań, doskonalenie warsztatu, konfrontacja oraz aktywizacja środowisk twórczych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie wyłonieni podczas eliminacji szkolnych, którzy zajęli podczas festiwalu czołowe miejsca:

II miejsce w kategorii klas 4-6  Hanna Zając,

II miejsce w kategorii klas 7-8  Ewelina Dybcio,

Wyróżnienie Alicja Garnek

Konkurs to dowód na nasz patriotyzm i miłość do Ojczyzny.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy udanych występów i życzymy dalszych sukcesów muzycznych.

Wioletta Maraszek


Polska Moja OjczyznaPolska Moja OjczyznaPolska Moja Ojczyzna

Polska Moja Ojczyzna


Detektyw Zagadka na tropie

08.11.2023r. gościliśmy w naszej szkole aktorów z Krak – Art Kraków, którzy przygotowali dla klas 0 – I spektakl teatralny pt. „Detektyw Zagadka na tropie”. Uczniowie pod opieką wychowawców: p. B. Wieczorek, p. B. Garbarczyk, p. E. Czarneckiej oraz p. K. Szopa przenieśli się w świat przygód i podróży Detektywa Zagadki. Dzięki przedstawieniu dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę o teatrze oraz miały możliwość podpatrywania pracy aktorów. Uczniowie chętnie brali udział w proponowanych aktywnościach co przyczyniło się do rozwiązania zagadki. Serdecznie dziękujemy artystom za to twórcze spotkanie.

Szopa Katarzyna


Detektyw Zagadka na tropieDetektyw Zagadka na tropieDetektyw Zagadka na tropieDetektyw Zagadka na tropieDetektyw Zagadka na tropie


ŚLUBOWANIE

Dnia 7 listopada 2023r. odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.


Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zatańczyli poloneza, przedstawili montaż słowno - muzyczny oraz umiejętność odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Po zakończonej prezentacji Pan Dyrektor Marcin Maraszek oświadczył, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały "egzamin pierwszoklasisty".


Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonał Pan Dyrektor Marcin Maraszek  kolorowym ołówkiem. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Gończycach im. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Dowodem były akty pasowania na ucznia wręczone dzieciom przez wychowawców Panią Katarzynę Szopa i Elżbietę Czarnecką.


Najmłodsi otrzymali dyplomy,  pomoce dydaktyczne oraz słodycze. Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do klas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.


Uroczystość ta na długo zostanie w pamięci wszystkich, ale szczególnie najważniejszych, bohaterów tego dnia, czyli uczniów klas I.


                                                                                            E. Czarnecka


                                                                                            K. Szopa


ŚLUBOWANIEŚLUBOWANIEŚLUBOWANIEŚLUBOWANIEŚLUBOWANIEŚLUBOWANIEŚLUBOWANIEŚLUBOWANIEŚLUBOWANIEŚLUBOWANIEŚLUBOWANIEŚLUBOWANIEŚLUBOWANIEŚLUBOWANIEŚLUBOWANIEŚLUBOWANIEŚLUBOWANIEŚLUBOWANIEŚLUBOWANIEŚLUBOWANIEŚLUBOWANIEŚLUBOWANIEŚLUBOWANIE


PRZEMOC RÓWIEŚNICZA - NIE BÓJ SIĘ O TYM MÓWIĆ.

Uczniowie klasy VIa ( Aleksander Bartak, Franciszek Cieśla) oraz uczniowie klasy VIIa (Zuzanna Bryzek, Ewelina Dybcio, Zuzanna Flak, Zuzanna Goliszewska, Michał Owczarczyk, Wojciech Paziewski, Antoni Rusak, Aniela Szczypior, Natalia Więckowska, Wiktoria Zadrożna) wzięli udział w Powiatowym konkursie na film profilaktyczny " Przemoc rówieśnicza - nie bój się o tym mówić". W ramach konkursu nagrali krótkometrażowy film profilaktyczny dotyczący przemocy i agresji wobec innych. Konkurs miał na celu zwrócenie uwagi uczniów na problem przemocy rówieśniczej oraz promowanie właściwych reakcji na tego rodzaju zachowania.

Barbara Boryń


PRZEMOC RÓWIEŚNICZA - NIE BÓJ SIĘ O TYM MÓWIĆ.PRZEMOC RÓWIEŚNICZA - NIE BÓJ SIĘ O TYM MÓWIĆ.PRZEMOC RÓWIEŚNICZA - NIE BÓJ SIĘ O TYM MÓWIĆ.PRZEMOC RÓWIEŚNICZA - NIE BÓJ SIĘ O TYM MÓWIĆ.PRZEMOC RÓWIEŚNICZA - NIE BÓJ SIĘ O TYM MÓWIĆ.PRZEMOC RÓWIEŚNICZA - NIE BÓJ SIĘ O TYM MÓWIĆ.PRZEMOC RÓWIEŚNICZA - NIE BÓJ SIĘ O TYM MÓWIĆ.PRZEMOC RÓWIEŚNICZA - NIE BÓJ SIĘ O TYM MÓWIĆ.PRZEMOC RÓWIEŚNICZA - NIE BÓJ SIĘ O TYM MÓWIĆ.PRZEMOC RÓWIEŚNICZA - NIE BÓJ SIĘ O TYM MÓWIĆ.PRZEMOC RÓWIEŚNICZA - NIE BÓJ SIĘ O TYM MÓWIĆ.


Spotkanie z żółwiem

Dzięki uprzejmości Rodziców Zosi, do Dzieci z oddziału 0b zawitał nietypowy gość – żółw. Dzieci miały możliwość poznać to sympatyczne zwierzątko, mogły pogłaskać żółwia i dotknąć skorupy. Z zainteresowaniem przyglądały się jak szybko się porusza. Dowiedziały się w jaki sposób należy się nim opiekować, czym karmić, jak dbać o jego higienę oraz w jaki sposób zapewnić mu bezpieczeństwo. Jeszcze raz dziękujemy Rodzicom Zosi Zając za tak miłą niespodziankę.

Beata GarbarczykSpotkanie z żółwiemSpotkanie z żółwiemSpotkanie z żółwiemSpotkanie z żółwiemSpotkanie z żółwiemSpotkanie z żółwiem