Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gończycach

,,Czyńmy Pokój”

Pod takim samym hasłem spotkaliśmy się z wieloma drużynami, osobami i rodzinami, by przekazać Betlejemskie Światełko Pokoju. Całe wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 17:00 mszą św. w kościele w Gończycach. Podczas mszy nastąpiło przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju rodzinom i harcerzom, aby mogli kontynuować przekazywanie go w swoich miastach. Śpiewaliśmy piosenki harcerskie, dzieląc się naszą pasją do harcerstwa z innymi. Po skończonej mszy św. udaliśmy się do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gończycach, gdzie mieliśmy okazję obejrzeć spektakl słowno-muzyczny przygotowany przez harcerzy z naszej drużyny, który ukazał nam historię narodzin Jezusa oraz historię BŚP. Po tym niezwykłym przedstawieniu przeszliśmy do ulubionej części harcerzy - poczęstunku przygotowanego przez harcerzy oraz ich rodziców. Nie były to jednak szyszki, lecz potrawy wigilijne, które były wyjątkowo smaczne. Po tej cudownej części uroczystości nadszedł czas na świecowisko, podczas którego nie zabrakło zabawy i harcerskich piosenek. Spotkanie przyczyniło się do nawiązania i umocnienia kontaktów z innymi drużynami podczas wspólnych rozmów i wymiany doświadczeń. To zdecydowanie był niezapomniany czas! Całość zakończyliśmy braterskim kręgiem oraz rozdaniem prezentów dla drużynowych z różnych środowisk. To była niezapomniana przygoda! Serdeczne podziękowania dla wszystkich harcerzy z 9DH z Gończyc oraz Rodziców za przygotowanie uroczystości!


,,Czyńmy Pokój”,,Czyńmy Pokój”,,Czyńmy Pokój”,,Czyńmy Pokój”,,Czyńmy Pokój”,,Czyńmy Pokój”,,Czyńmy Pokój”,,Czyńmy Pokój”,,Czyńmy Pokój”,,Czyńmy Pokój”,,Czyńmy Pokój”,,Czyńmy Pokój”,,Czyńmy Pokój”,,Czyńmy Pokój”,,Czyńmy Pokój”,,Czyńmy Pokój”,,Czyńmy Pokój”,,Czyńmy Pokój”,,Czyńmy Pokój”,,Czyńmy Pokój”,,Czyńmy Pokój”,,Czyńmy Pokój”,,Czyńmy Pokój”,,Czyńmy Pokój”


Wycieczka Dzieci z oddziału 0 b

      Dnia 13 grudnia 2023r. Dzieci z oddziału 0b uczestniczyły w zajęciach warsztatowych w Gminnym Domu Kultury w Sobolewie. Podczas warsztatów o tematyce bożonarodzeniowej, Dzieci malując farbami na szkle wykonały piękne lampiony. Zajęcia profesjonalnie i ciekawie, w miłej atmosferze, przeprowadziły Panie pracujące w GDK w Sobolewie, p. Aneta Niedźwiedzka, p. Elżbieta Radziej oraz p. Ewelina Pudło. Opiekę nad Dziećmi sprawował Wychowawca p. Beata Garbarczyk oraz p. Agnieszka Mądra.

Beata Garbarczyk


Wycieczka Dzieci z oddziału 0 bWycieczka Dzieci z oddziału 0 bWycieczka Dzieci z oddziału 0 bWycieczka Dzieci z oddziału 0 bWycieczka Dzieci z oddziału 0 bWycieczka Dzieci z oddziału 0 bWycieczka Dzieci z oddziału 0 bWycieczka Dzieci z oddziału 0 bWycieczka Dzieci z oddziału 0 bWycieczka Dzieci z oddziału 0 bWycieczka Dzieci z oddziału 0 bWycieczka Dzieci z oddziału 0 bWycieczka Dzieci z oddziału 0 bWycieczka Dzieci z oddziału 0 bWycieczka Dzieci z oddziału 0 bWycieczka Dzieci z oddziału 0 b


Warsztaty cukiernicze w pracowni "Torty Bronki"

Dnia klasa 2B miała przyjemność uczestniczyć w warsztatach cukierniczych w pracowni "Torty Bronki" w Garwolinie prowadzonych przez Panią Monikę i Pana Piotra. Na początku zajęć dzieci zapoznały się z zasadami obowiązującymi podczas przygotowywania wszelkich słodkości. Następnie przystąpiły do samodzielnej prac. Przygotowywały ciasto na pierniki, wybierały foremki na ciasteczka. Uczestnicy warsztatów rozwijali swoją kreatywność i wyobraźnie podczas dekorowania pierników kolorowymi lukrami i posypkami. Na zakończenie dzieci zapakowały udekorowane ciasteczka w pudełka, które zabrały do domu. W miłej atmosferze, w tle świątecznych utworów oraz zapachu pierników dzieci mogły poczuć atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.   

Magdalena Banaszek, Agnieszka Zadrożna

 Warsztaty cukiernicze w pracowni "Torty Bronki" Warsztaty cukiernicze w pracowni "Torty Bronki" Warsztaty cukiernicze w pracowni "Torty Bronki" Warsztaty cukiernicze w pracowni "Torty Bronki" Warsztaty cukiernicze w pracowni "Torty Bronki" Warsztaty cukiernicze w pracowni "Torty Bronki" Warsztaty cukiernicze w pracowni "Torty Bronki" Warsztaty cukiernicze w pracowni "Torty Bronki" Warsztaty cukiernicze w pracowni "Torty Bronki" Warsztaty cukiernicze w pracowni "Torty Bronki" Warsztaty cukiernicze w pracowni "Torty Bronki" Warsztaty cukiernicze w pracowni "Torty Bronki" Warsztaty cukiernicze w pracowni "Torty Bronki" Warsztaty cukiernicze w pracowni "Torty Bronki" Warsztaty cukiernicze w pracowni "Torty Bronki" Warsztaty cukiernicze w pracowni "Torty Bronki"


ODZNAKA HONOROWA PCK IV STOPNIA dla SK PCK

13 grudnia 2023 r. w Garwolinie odbyło się uroczyste spotkanie dla Honorowych Dawców Krwi.

Uroczystość została zorganizowana przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Garwolinie.

Centralnym punktem uroczystości było wręczanie odznak, pucharów i podziękowań.

Uchwałą Kapituły Odznaki Honorowej Polskiego Czerwonego Krzyża w uznaniu zasług na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża Szkole Koło PCK, działające w naszej szkole, otrzymało ODZNAKĘ HONOROWĄ PCK IV stopnia. W imieniu Koła odznakę odebrała jego długoletnia opiekunka Barbara Nitka.

Opiekunce towarzyszyły uczennice, które brały udział w Konkursie Poetyckim Krew Darem Życia i zdobyły nagrody. Zadaniem konkursowym było napisanie wiersza o tematyce honorowego krwiodawstwa. Podczas uroczystości dziewczęta zaprezentowały swoje wiersze.


Sukces był ogromny, ponieważ:

I miejsce w kategorii klas IV-VI zajęła - Magdalena Nitka (uczennica klasy IVa);

I miejsce w kategorii klas VII-VIII zajęła Paulina Maraszek (uczennica klasy VIII);

wyróżnienie w kategorii klas VII-VIII zdobyła - Maja Flisek (uczennica klasy VIII).


ODZNAKA HONOROWA PCK IV STOPNIA dla SK PCKODZNAKA HONOROWA PCK IV STOPNIA dla SK PCKODZNAKA HONOROWA PCK IV STOPNIA dla SK PCKODZNAKA HONOROWA PCK IV STOPNIA dla SK PCKODZNAKA HONOROWA PCK IV STOPNIA dla SK PCK


Warsztaty zdobienia bombek choinkowych

W dniu 12.12.2023r. w klasie Ia i Ib odbyły się warsztaty zdobienia bombek choinkowych. Na początku zajęć została przeprowadzona pogadanka na temat tradycji świąt Bożego Narodzenia. Dzięki temu dzieci wprowadzone zostały w świąteczny klimat i zachęcone do stworzenia czegoś wyjątkowego, co będzie ozdobą tegorocznej choinki. Uczestnicy warsztatów mogli eksperymentować z różnymi materiałami i technikami, których celem było ozdabianie bombek. Były to niezwykłe zajęcia rozwijające wyobraźnię i kreatywność dziecięcą, a przy tym dostarczyły wiele uśmiechu, radości i satysfakcji. Własnoręcznie wykonane bombki zawisły na choinkach klasowych.

Warsztaty zdobienia bombek choinkowychWarsztaty zdobienia bombek choinkowychWarsztaty zdobienia bombek choinkowychWarsztaty zdobienia bombek choinkowychWarsztaty zdobienia bombek choinkowychWarsztaty zdobienia bombek choinkowychWarsztaty zdobienia bombek choinkowychWarsztaty zdobienia bombek choinkowychWarsztaty zdobienia bombek choinkowychSzopa K. Czarnecka E.