Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gończycach

Wycieczka do Łodzi

Dnia 24 października uczniowie klasy Va, Vb, VIa, VIIb uczestniczyli w wycieczce do Łodzi. Pierwszym punktem programu była przygoda na Piotrkowskiej - spacer po dawnym średniowiecznym trakcie, przecinającym miasto na osi północ-południe. Ulica Piotrkowska to jedna z najbardziej znanych ulic handlowych w kraju i Europie, a jednocześnie najdłuższy polski deptak, stanowiący wizytówkę miasta. Piotrkowska przyciąga pięknie odrestaurowanymi kamienicami. Podczas spaceru odwiedziliśmy Juliana Tuwima i Misia Uszatka. Podziwialiśmy Pasaż Róży, przeszliśmy Aleją Gwiazd.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzania Muzeum Włókiennictwa - jest to wyjątkowe miejsce na mapie Łodzi i symbol jej włókienniczej przeszłości. W kompleks pofabrycznych zabudowań, włókiennictwo przedstawione jest z wielu perspektyw jako dziedzina sztuki, dziedzina przemysłu, rozległy obszar związany z modą, obyczajami i życiem codziennym. Podczas zwiedzania poznaliśmy tajniki sztuki włókienniczej. Muzeum to nie tylko eksponaty ale również multimedialna wystawa przedstawiająca dawną świetność tego miejsca.

Następnie udaliśmy się do Muzeum Kinematografii. W zbiorach muzeum uczniowie mieli możliwość obejrzenia cennych i unikatowych urządzeń z okresu poprzedzającego wynalazek kina: latarnie magiczne, stereoskopy, zabawki optyczne, prawdziwa perełką jest oryginalna Kaiser Panorama. Podczas zwiedzania zobaczyliśmy różnego typu kamery filmowe (najstarsza z początku XX w). Imponująca kolekcja plakatów z całego świata, projekty scenograficzne i projekty kostiumów do filmów fabularnych, projekty oraz dekoracje do filmów animowanych, fotosy, dokumentacje zdjęciowe, a także osobiste pamiątki dotyczące największych autorów polskiego kina. Zwiedzając wystawę bajek weszliśmy do budy Reksia, igloo pingwina Pik-Poka, chwyciliśmy za ster statku Bolka i Lolka oraz przytuliliśmy się do Misia Uszatka.


Wycieczka do ŁodziWycieczka do ŁodziWycieczka do ŁodziWycieczka do ŁodziWycieczka do ŁodziWycieczka do ŁodziWycieczka do ŁodziWycieczka do ŁodziWycieczka do ŁodziWycieczka do ŁodziWycieczka do ŁodziWycieczka do ŁodziWycieczka do ŁodziWycieczka do ŁodziWycieczka do ŁodziWycieczka do ŁodziWycieczka do ŁodziWycieczka do ŁodziWycieczka do Łodzi


Wycieczka do Warszawy

17 października 2024r. uczniowie klas: 6b, 7a, 7b, 8a i 8b wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Warszawy, zorganizowanej przez pana Bogdana Maraszka. Nad dziećmi opiekę sprawowali: pani Beata Garbarczyk i pani Beata Król. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Zamku Królewskiego w Warszawie. Uczniowie podziwiali wnętrza i ekspozycje muzealne, a także poznali historię Zamku. Drugim punktem wycieczki była wizyta w Dom Zagadek. Uczestnicy spotkali na swojej drodze szereg zagadek, których rozwiązanie wymaga od graczy zarówno współpracy, jak i podejmowania decyzji na podstawie wskazówek, które znajdowały w każdym z pokoi. Podążanie ich tropem prowadziło do osiągnięcia wspólnego celu… Następnie odbyli wyjątkową interaktywną podróż w świat całkowitej ciemności, podczas której mogli wypróbować, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku – wyłącznie za pomocą zmysłu słuchu, dotyku, węchu… Pod opieką niewidomych Przewodników odwiedzili specjalnie wyposażone i całkiem wyciemnione pomieszczenia, doskonale imitujące scenerie z życia codziennego… Ostatnim punktem wycieczki było kino.

Wizyta w Warszawie była  ciekawą lekcją historii, kultury i sztuki. Z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczniów.


Wycieczka do WarszawyWycieczka do WarszawyWycieczka do WarszawyWycieczka do WarszawyWycieczka do WarszawyWycieczka do WarszawyWycieczka do WarszawyWycieczka do WarszawyWycieczka do WarszawyWycieczka do WarszawyWycieczka do WarszawyWycieczka do WarszawyWycieczka do WarszawyWycieczka do WarszawyWycieczka do WarszawyWycieczka do WarszawyWycieczka do WarszawyWycieczka do WarszawyWycieczka do WarszawyWycieczka do WarszawyWycieczka do WarszawyWycieczka do WarszawyWycieczka do WarszawyWycieczka do WarszawyWycieczka do WarszawyWycieczka do Warszawy


Dzień Edukacji Narodowej


Dzień Edukacji NarodowejDzień Edukacji NarodowejDzień Edukacji NarodowejDzień Edukacji NarodowejDzień Edukacji NarodowejDzień Edukacji NarodowejDzień Edukacji NarodowejDzień Edukacji NarodowejDzień Edukacji Narodowej


RAJD KOŚCIUSZKOWSKI

Dnia 11.10.2024 r. harcerze z 9DH z Gończyc wzięli udział w XXXIX Rajdzie Kościuszkowskim. Wszyscy uczestnicy rajdu zebrali się pod kościołem w Korytnicy, gdzie zostały rozdane pakiety rajdowe. Następnie miało miejsce uroczyste otwarcie trasy rajdowej w kościele. Rajd odbył się w formie gry terenowej, w trakcie której harcerze poznali okoliczności bitwy maciejowickiej i fascynująca historię dawnego pogranicza Mazowsza i Małopolski. Na punktach kontrolnych na uczestników rajdu czekali ucharakteryzowani animatorzy z zadaniami m. in. strzelanie do celu, pojedynki na szable otulinowe, ładowanie armat na czas. Uczestnicy rajdu musieli pokonać trasę ok. 20 km pieszo. Po dotarciu do parku krajobrazowego rodziny Zamoyskich w Podzamczu na uczestników czekało ognisko z kiełbaskami, ciepła grochówka oraz pyszne ciasto i herbata. Nie zabrakło również pokazu broni, wystaw militarnych, a także stanowiska łuczniczego i strzelnicy.


RAJD KOŚCIUSZKOWSKIRAJD KOŚCIUSZKOWSKIRAJD KOŚCIUSZKOWSKIRAJD KOŚCIUSZKOWSKIRAJD KOŚCIUSZKOWSKIRAJD KOŚCIUSZKOWSKIRAJD KOŚCIUSZKOWSKIRAJD KOŚCIUSZKOWSKIRAJD KOŚCIUSZKOWSKIRAJD KOŚCIUSZKOWSKIRAJD KOŚCIUSZKOWSKIRAJD KOŚCIUSZKOWSKIRAJD KOŚCIUSZKOWSKIRAJD KOŚCIUSZKOWSKIRAJD KOŚCIUSZKOWSKIRAJD KOŚCIUSZKOWSKIRAJD KOŚCIUSZKOWSKIRAJD KOŚCIUSZKOWSKIRAJD KOŚCIUSZKOWSKI

Wycieczka do Kazimierza Dolnego.

8 października klasy II a i II b odbyły wycieczkę do malowniczo położonego nad  Wisłą i Grodarzem Kazimierza Dolnego. Wycieczkę rozpoczął spacer wiślańskim bulwarem i opowieść pani przewodnik o powstaniu miasta. Uczniowie zwiedzili Sanktuarium Matki Bożej Kazimierskiej, jest to dokonały punkt widokowy, z którego podziwiali panoramę miasta, Górę Trzech Krzyży, na dziedzińcu klasztoru studnię z 1629r. W piekarni Starzyński uczniowie wysłuchali kazimierzowską legendę i wykonali symbol - Kogucika. Potem był spacer na średniowieczny rynek z kamienicami, gdzie uczniowie obejrzeli słynne Kamienice Przybyłów, Mały Rynek – dawne centrum dzielnicy żydowskiej, kościół św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja z najstarszymi zachowanymi w całości organami w Polsce, posąg psa Werniksa,  ruiny zamku z basztą. Zwiedzanie zakończyło się przejażdżką Eko- busikami , w czasie której uczniowie widzieli spichlerze i Starą Chatę z ok. 1700r oraz spacerowali Wąwozem Korzeniowy Dół. W doskonałych humorach wszyscy wrócili do domu. Podczas wycieczki uczniami opiekowały się wychowawczynie klasy IIb i IIa p. E. Czarnecka, p. I. Wójcik oraz p. A Zadrożna i p. K. Szopa.


Wycieczka do Kazimierza Dolnego.Wycieczka do Kazimierza Dolnego.Wycieczka do Kazimierza Dolnego.Wycieczka do Kazimierza Dolnego.Wycieczka do Kazimierza Dolnego.Wycieczka do Kazimierza Dolnego.Wycieczka do Kazimierza Dolnego.Wycieczka do Kazimierza Dolnego.Wycieczka do Kazimierza Dolnego.Wycieczka do Kazimierza Dolnego.Wycieczka do Kazimierza Dolnego.Wycieczka do Kazimierza Dolnego.Wycieczka do Kazimierza Dolnego.


Strona
1234567891011
z 11