Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gończycach

Spotkanie z Policjantem

Dnia 6.10.2022 r. odbyło się spotkanie uczniów grup przedszkolnych z policjantem. Sierżant Łukasz Garnek opowiedział o specyfice pracy w policji, omówił podstawowe zasady ruchu drogowego i przypomniał najważniejsze numery alarmowe. Spotkanie odbyło się w atmosferze dialogu, prelegent zadawał uczniom pytania oraz odpowiadał na ciekawiące ich kwestie. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątki w postaci kolorowanek. W podziękowaniu zaśpiewały piosenki i wyrecytowały wiersze oraz wręczyły dyplom.

Elżbieta Czarnecka

Spotkanie z PolicjantemSpotkanie z PolicjantemSpotkanie z Policjantem


Wycieczka do Kurkowa

Uczniowie klas: IIa, IIb i III a w dn. 04.10.2022 r. pojechali na wycieczkę do Kurkowa. Poznali tam pracę sadownika i zwiedzili sad oraz zapoznali się ze sposobami przechowywania owoców. Wszyscy miło i przyjemnie spędzili czas, a przy tym świetnie się bawili.

Wycieczka do KurkowaWycieczka do KurkowaWycieczka do KurkowaWycieczka do KurkowaWycieczka do Kurkowa

Dzień Przedszkolaka

20 września 2022 roku uczniowie klasy 0 „b” wzięli udział w Ogólnopolskim Dniu Przedszkolaka. Najpierw odbyły się zabawy ruchowe, gdzie tańce z balonami były formą krótkiej rozgrzewki. Następnie zabawy z chustą animacyjną.

Dzieci w dwóch grupach odgadywały zagadki ucząc się zdrowej rywalizacji, pracy zespołowej. Uczniowie klasy 0 „b”  wykonali pracę plastyczną - „Kolorowe latawce”.

Po zabawach w klasie udaliśmy się na szkolny plac gdzie odbyły się zabawy na świeżym powietrzu. Na koniec każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal. Ten wspaniały słoneczny dzień na pewno zostanie w pamięci na długo.

Dzień Przedszkolaka

Dzień Przedszkolaka

Dzień Przedszkolaka

Dzień Przedszkolaka

Dzień Przedszkolaka

Dzień Przedszkolaka

Elżbieta Czarnecka


Dzień Chłopaka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gończycach

Dzień Chłopaka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym

W ramach pracy Samorządu Uczniowskiego – dziewczynki z klasy VIa na górnym korytarzu wykonały gazetkę z okazji Dnia Chłopaka.

Dzień Chłopaka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gończycach

Dnia 6 października odbyła się dyskoteka zorganizowana przez Opiekuna SU p. Beatę Garbarczyk. Podczas dyskoteki nad Uczniami czuwali Nauczyciele i Wychowawcy.

Dzień Chłopaka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w GończycachDzień Chłopaka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w GończycachDzień Chłopaka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w GończycachDzień Chłopaka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gończycach

W każdej klasie odbył się klasowy Dzień Chłopaka.


30 września podczas klasowego Dnia Chłopaka - Chłopcy z klasy III b otrzymali życzenia od Wychowawcy i Koleżanek oraz upominki zakupione przez Rodziców.Wszyscy tego dnia miło spędzili czas i dobrze się bawili podczas gier i zabaw np. w kalambury.

Dzień Chłopaka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w GończycachDzień Chłopaka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w GończycachDzień Chłopaka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w GończycachDzień Chłopaka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w GończycachDzień Chłopaka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gończycach

Beata Garbarczyk

Witamy jesień- grupa "Motylki"

W pierwszy dzień jesieni 23 września grupa 4-5 latków wybrała się na spacer by obserwować koloryt "złotej jesieni" z zachowaniem zasad bezpieczeństwa (kamizelki).

 Ze spaceru przynieśliśmy kasztany, jarzębinę i kolorowe liście. Przedszkolaki wspólnie wykonały portret jesieni. Zebrany materiał przyrodniczy wykorzystaliśmy do urządzenia kącika przyrody, ćwiczeń sensorycznych (karty pracy i ścieżka) ćwiczeń muzycznych- wyszukiwanie rytmu (orzechy, kasztany). Ponadto uwrażliwiając dzieci na piękno przyrody i języka literackiego udaliśmy się do pobliskiego lasku by chłonąć wszystkimi zmysłami i recytować wiersz J.Czechowicza "Jesień".

Witamy jesień- grupa "Motylki"Witamy jesień- grupa "Motylki"Witamy jesień- grupa "Motylki"