Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gończycach

Żelki

Dnia 19 lutego w klasie 0 odbyły się zajęcia kulinarne - wspólnie przygotowaliśmy domowe żelki z wykorzystaniem soku z pomarańczy. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w każdym etapie pracy. 

Zajęcia były nie tylko świetną zabawą, ale także okazją do nauki współpracy, jak również wykazaniem się cierpliwością potrzebą do chwili powstania żelków. 

Wychowawca Magdalena Banaszek 

ŻelkiŻelkiŻelkiŻelkiŻelkiŻelkiŻelkiŻelkiŻelkiŻelkiŻelkiŻelkiŻelkiŻelkiŻelkiŻelki


Dokarmianie ptaków

Uczniowie klasy 0 z wielkim zaangażowaniem wzięli udział w akcji dokarmiania ptaków. Dzieci dowiedziały się, jak ważna jest pomoc zwierzętom w okresie zimowym oraz jakie produkty są dla nich bezpieczne. Wspólnie zasypały do karmnika ziarna oraz inne smakołyki. Poprzez takie działania dzieci uczą się wrażliwości na potrzeby zwierząt i rozumieją, jak ważne jest dbanie o przyrodę przez cały rok. 

 

Wychowawca Magdalena Banaszek

Dokarmianie ptakówDokarmianie ptakówDokarmianie ptakówDokarmianie ptakówDokarmianie ptakówDokarmianie ptakówDokarmianie ptakówDokarmianie ptaków


Eksperyment z balonem

12 lutego uczniowie klasy 0 przeprowadzili eksperyment z wykorzystaniem drożdży, cukru i ciepłej wody oraz balona. Celem doświadczenia było pokazanie w jaki sposób drożdże pracują i co powstaje podczas procesu fermentacji. Do butelki wlaliśmy ciepłą wodę i dodaliśmy potrzebne składniki. Następnie założyliśmy balon na szyjkę butelki. Po kilku minutach mogliśmy zaobserwować, że balon zaczął się napełniać gazem wytworzonym dzięki drożdżom wymieszanym z cukrem. Dzieci z zaciekawieniem obserwowały jak rośnie balon. 


Wychowawca Magdalena Banaszek 


Eksperyment z balonemEksperyment z balonemEksperyment z balonemEksperyment z balonemEksperyment z balonemEksperyment z balonemEksperyment z balonemEksperyment z balonemEksperyment z balonemEksperyment z balonemEksperyment z balonemEksperyment z balonemEksperyment z balonemEksperyment z balonemEksperyment z balonem


BABCIU , DZIADKU KOCHAMY WAS

Dnia 10 lutego okazji Dnia Babci i Dziadka w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klas 0-3. Był to wyjątkowy dzień pełen radości, wzruszeń i serdecznych emocji. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem zaprezentowały program artystyczny, na który złożyły się wiersze, piosenki i tańce poświęcone i dedykowane ukochanym Babciom i Dziadkom. Mali artyści poprzez występy wyrazili wdzięczność, miłość oraz szacunek dla seniorów, dziękując im za troskę, cierpliwość i bezwarunkowe wsparcie. Publiczność nagrodziła młodych wykonawców gromkimi brawami, a na twarzach zaproszonych gości nie brakowało uśmiechów i łez wzruszenia. Uroczystość była okazją do wspólnego świętowania oraz umocnienia więzi międzypokoleniowych.

Na zakończenie uroczystości Pan Dyrektor Marcin Maraszek pogratulował wszystkim Babciom i Dziadkom tak wspaniałych i zdolnych wnucząt oraz złożył najserdeczniejsze życzenia. Serdeczne podziękowania złożył wszystkim wychowawcom klas 0-3, nauczycielom wspomagającym w tych klasach oraz paniom: Wioletcie Maraszek, Beacie Król i Urszuli Zygadło. Do życzeń Pana Dyrektora dołączył również ksiądz kanonik Jan Spólny, dla którego seniorzy mają szczególne znaczenie. Ogromne podziękowania składamy rodzicom, bez których pomocy i zaangażowania nie moglibyśmy tak serdecznie przyjąć i ugościć Naszych Babć i Dziadków.

BABCIU , DZIADKU KOCHAMY WASBABCIU , DZIADKU KOCHAMY WASBABCIU , DZIADKU KOCHAMY WASBABCIU , DZIADKU KOCHAMY WASBABCIU , DZIADKU KOCHAMY WASBABCIU , DZIADKU KOCHAMY WASBABCIU , DZIADKU KOCHAMY WASBABCIU , DZIADKU KOCHAMY WASBABCIU , DZIADKU KOCHAMY WASBABCIU , DZIADKU KOCHAMY WASBABCIU , DZIADKU KOCHAMY WASBABCIU , DZIADKU KOCHAMY WASBABCIU , DZIADKU KOCHAMY WASBABCIU , DZIADKU KOCHAMY WASBABCIU , DZIADKU KOCHAMY WASBABCIU , DZIADKU KOCHAMY WASBABCIU , DZIADKU KOCHAMY WASBABCIU , DZIADKU KOCHAMY WASBABCIU , DZIADKU KOCHAMY WASBABCIU , DZIADKU KOCHAMY WASBABCIU , DZIADKU KOCHAMY WASBABCIU , DZIADKU KOCHAMY WASBABCIU , DZIADKU KOCHAMY WASBABCIU , DZIADKU KOCHAMY WASBABCIU , DZIADKU KOCHAMY WASBABCIU , DZIADKU KOCHAMY WASBABCIU , DZIADKU KOCHAMY WASBABCIU , DZIADKU KOCHAMY WASBABCIU , DZIADKU KOCHAMY WASBABCIU , DZIADKU KOCHAMY WAS


Bezpieczne ferie – spotkanie z policjantem

W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów podczas ferii zimowych, w dniu 13 stycznia 2026 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z funkcjonariuszem policji Piotrem Łukiewiczem z Posterunku Policji w Sobolewie. Spotkanie dla dzieci i młodzieży zorganizował Pan Dyrektor Marcin Maraszek.

       Podczas prelekcji policjant przypomniał uczniom o zagrożeniach, jakie mogą pojawić się w czasie zimowego wypoczynku. Omówił zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu. Zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa związane z wchodzeniem na kruchy lód, zjeżdżaniem na sankach w pobliżu jezdni, rzucaniem śnieżkami, a także przypomniał zasady postępowania w kontaktach z osobami nieznajomymi. Uczniowie przypomnieli sobie również, jak należy zachować się, będąc świadkiem zdarzeń zagrażających życiu lub zdrowiu, oraz pod jakie numery alarmowe należy dzwonić, aby uzyskać potrzebną pomoc.

      Ważnym elementem spotkania była rozmowa na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe. Pan policjant poruszył także temat bezpiecznego korzystania z Internetu.

       Spotkanie zakończył Pan Dyrektor Marcin Maraszek, który podziękował funkcjonariuszowi policji za przekazane informacje i cenne wskazówki. Na zakończenie złożył wszystkim Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom życzenia udanych oraz bezpiecznych ferii zimowych.

 

Beata Garbarczyk

Bezpieczne ferie – spotkanie z policjantemBezpieczne ferie – spotkanie z policjantemBezpieczne ferie – spotkanie z policjantemBezpieczne ferie – spotkanie z policjantemBezpieczne ferie – spotkanie z policjantemBezpieczne ferie – spotkanie z policjantem