Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gończycach

Dzień Pluszowego Misia

Wszystkie klasy 0 –III po raz kolejny czynnie włączyły się w obchody Święta Pluszowego Misia. W tym roku dzieci przyniosły do szkoły maskotki swoich ulubionych Misiów. Każda klasa, pod czujnym okiem Pań Wychowawczyń wykonywała tego dnia różne prace i zadania.

 

W organizację tego dnia włączył się Samorząd Uczniowski, który w swoim planie pracy, jako jedno z zadań ma obchody Święta Pluszowego Misia. Uczennice z kl. VIIIa, VIIIb, VII, VIa, VIb reprezentując SU czytały Uczniom kl. 0-II bajki o Misiach.

 

Na pewno był to bardzo udany dzień, pełen wrażeń, który dał wszystkim Uczniom dużo pozytywnej energii, radości i uśmiechu.

                                                                                           Opiekun Samorządu Uczniowskiego

         Beata Garbarczyk

KLASY:  0 A i 0 B

Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego malucha, ukochana maskotka na dobre i na złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym.

 

O święcie tej postaci nie zapomniały dzieci z oddziału 0 „a” i 0 „b”. Każdy uczeń przyniósł swojego ukochanego pluszaka. Spotkały się misie małe, średnie i duże, brązowe, szare, czerwone, żółte i różowe, a każdy był kochany, uroczy i wyjątkowy. Dzieci poznały historię Święta Pluszowego Misia, wspólnie recytowały wiersze o misiach, oglądały bajki, bawiły się przy piosenkach: „Pluszowy Miś”, „Ja jestem niedźwiadek”, „Dwa malutkie misie”, „Jadą, jadą misie”, brały udział w zabawach ruchowych, konkursach, quizach, zgadywankach i wykonywały prace plastyczne.

Dzień Pluszowego Misia był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwe, że mogły spędzić tyle czasu ze swoimi ukochanymi misiami oraz pokazać je koleżankom i kolegom. Mamy nadzieję, że to misiowe spotkanie zostanie w pamięci dzieci na długo.

Elżbieta Czarnecka

Katarzyna Szopa

Dzień Pluszowego MisiaDzień Pluszowego MisiaDzień Pluszowego MisiaDzień Pluszowego MisiaDzień Pluszowego MisiaDzień Pluszowego MisiaDzień Pluszowego MisiaDzień Pluszowego Misia

KLASA I A

Uczniowie z kl. Ia wysłuchali kilka bajek o misiach czytanych przez starsze koleżanki z SU, oglądali bajkę "Miś Uszatek"oraz wykonali prace plastyczne o dowolnym misiu. Prace te zostały zawieszone na wystawie.

Grażyna Makowska

Dzień Pluszowego MisiaDzień Pluszowego MisiaDzień Pluszowego Misia

KLASA II A

Klasa IIa wykonała pracę plastyczną oraz opaski na głowę z wizerunkiem misia i wysłuchała opowiadania czytanego przez Uczennice z Samorządu Uczniowskiego.

 

Małgorzata Owczarczyk

Dzień Pluszowego MisiaDzień Pluszowego Misia

KLASA II B

Uczniowie klasy IIb tego dnia przynieśli swoje pluszaki i wspólnie z Wychowawcą odbyli pogadankę na temat roli MISIA w życiu codziennym dziecka. Następnie wysłuchali fragmentu książki, pt. „Pamiętnik Czarnego Noska” czytanego przez koleżanki z Samorządu Uczniowskiego Alicję Garnek i Paulinę Maraszek, a także wykonali wspólnie plakat i odznaki Przyjaciela Pluszowego Misia.

Aneta Pracz

Dzień Pluszowego MisiaDzień Pluszowego MisiaDzień Pluszowego MisiaDzień Pluszowego Misia

KLASA III A

Klasa IIIa wspólnie wykonała 3 plakaty Misia. Każdy uczeń wykonał opaskę na głowę z wizerunkiem misia. Razem z uczniami z kl. IIIb oglądali filmiki o Misiach.

Bożena Wieczorek

 Dzień Pluszowego MisiaDzień Pluszowego Misia

KLASA III B

25 listopada klasa IIIb włączyła się w obchody Dnia Pluszowego Misia. Ten dzień obfitował w wiele działań, m. in.: uczniowie oglądali filmiki o Misiach, czytali bajki, wykonali opaskę z wizerunkiem misia, którą tego dnia nosili na głowie. Wspólnie wykonali pracę plastyczną – postać Misia Puchatka, która eksponowana była na dekoracji przygotowanej przez Opiekuna SU z okazji Dnia Pluszowego Misia na górnym korytarzu. Każde dziecko zdobiło upieczone pierniczki w kształcie misia, a także podczas edukacji informatycznej w programie Paint wykonali pracę przedstawiająca misia.

 

Beata Garbarczyk

Dzień Pluszowego MisiaDzień Pluszowego MisiaDzień Pluszowego MisiaDzień Pluszowego MisiaDzień Pluszowego MisiaDzień Pluszowego MisiaDzień Pluszowego MisiaDzień Pluszowego MisiaDzień Pluszowego MisiaDzień Pluszowego Misia

Wszystkie klasy 0 –III na wspólnej dekoracji na górnym korytarzu umieściły plakat

przedstawiający ulubionego Misia.

Dzień Pluszowego Misia

Miękki, puchaty i taki z łatką.

 Miękki, puchaty i taki z łatką.

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

Garść misiowych faktów.

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.

W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów. To historia, a jak jest dzisiaj?

Nasze misie, miśki, misiaczki.

Chyba nie ma domu, w którym na półce, łóżku lub fotelu nie siedzi miś. Na pewno każdy z Was – małych i dorosłych ma swojego ulubionego Pluszowego Misia. Może to być zupełnie mały bury Miś, odrobinę zapomniany, mieszkający w pudle na strychu, albo piękny i kolorowy zamieszkujący dziecinne łóżeczko. Może to być zupełnie malutki Misio, którego nosimy „na szczęście” przy kluczach lub w portfelu. Czy wreszcie – może to być jeden z Wielkich i Sławnych Misiów, o których mówi się wszędzie i o których głośno niemal w każdej części świata (Kubuś Puchatek, Miś Paddington albo Miś Uszatek). Może to być Miś, który posiada piękne, ważne imię ku czci i pamięci zacnych przodków (np. Barnaba), a może to być Miś zupełnie bez imienia.

Miś Pluszowy, a szczególnie ten nasz, wyjątkowy i ukochany, nie jest zwykłą, pluszową zabawką. Nie, nie! Taki Miś, po to misiem jest, żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz. Ma duże uszy, żeby mieć coś do targania i kochania. W końcu Miś ma bardzo miękkie łapki, za które możemy trzymać, kiedy tylko chcemy.

Gazetka wykonana przez uczniów klasy 4 „b”.

Miękki, puchaty i taki z łatką.


W. Maraszek

"ŚWIETLICZAKI NA TROPIE...kolorów świata" w świetlicy

Nasza świetlica przystępuje do III edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Świetliczaki na tropie...kolorów świata", którego organizatorem jest Redakcja dwumiesięcznika "Świetlica w Szkole".

Cele projektu:

  • ​wychowanie aktywnego, świadomego swoich możliwości i posiadającego umiejętność współistnienia z przyro­dą ucznia;
  • uwrażliwienie dzieci na piękno otaczającego świata i potrzebę ochrony przyrody;
  • działanie na rzecz ochrony różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie naszego kraju i świata;
  • rozwijanie zdolności manualnych ucznia;
  • zainicjowanie współpracy między placówkami w całej Polsce.

Czas trwania projektu: wrzesień 2022 r. – maj 2023 r.

Koordynatorami projektu w naszej szkole są: Pani Agnieszka Zadrożna i Pani Wioletta Maraszek.

"ŚWIETLICZAKI NA TROPIE...kolorów świata" w świetlicy

A. Zadrożna

Zabawa Andrzejkowa

22 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka dla Uczniów z okazji Andrzejek. Tego dnia było mnóstwo tańca, wróżb oraz dobrej zabawy.

Zabawa AndrzejkowaZabawa AndrzejkowaZabawa AndrzejkowaZabawa AndrzejkowaZabawa Andrzejkowa

Zbiórka harcerska w Sobolewie.

Dnia 18 listopada 2022 r. w ramach integracji harcerskiej 9 drużyna harcerska z Gończyc uczestniczyła w zbiórce w Sobolewie. Tematem przewodnim zbiórki były warsztaty muzyczne, które poprowadził druh Jacek Górski. W czasie spotkania harcerze utrwalili sobie, jak powinien wyglądać kompletny strój harcerski oraz poznali zasady prawidłowego składania munduru. Odbyły się również zajęcia z musztry. Celem zbiórki była integracja harcerzy oraz rozwijanie niezbędnych cech, takich jak: kreatywność i twórcze myślenie. W trakcie zbiórki harcerze uświadomili sobie jak ważna jest prawidłowa współpraca w zespole.

Zbiórka harcerska w Sobolewie.Zbiórka harcerska w Sobolewie.Zbiórka harcerska w Sobolewie.Zbiórka harcerska w Sobolewie.Zbiórka harcerska w Sobolewie.Zbiórka harcerska w Sobolewie.Zbiórka harcerska w Sobolewie.Zbiórka harcerska w Sobolewie.Zbiórka harcerska w Sobolewie.Zbiórka harcerska w Sobolewie.Zbiórka harcerska w Sobolewie.Zbiórka harcerska w Sobolewie.