Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gończycach

Projekt GRENLANDIA

Klasa II b pod opieką Wychowawcy zrealizowała w pierwszym semestrze nauki projekt „Grenlandia”, którego celem było pogłębianie wiedzy o biegunie północnym. Dzieci pracując w kilkuosobowych grupach wykonali plakaty, które przedstawiały najważniejsze informacje dotyczące regionu wiecznie białego.

W czasie prezentacji prac przygotowanych przez grupy dowiedzieliśmy się, m.in. jakie jest położenie geograficzne Grenlandii, poznaliśmy warunki życia Inuitów, symbole narodowe, a także co to jest zorza polarna oraz jakie zwierzęta występują na tej największej wyspie świata.

Podsumowaniem projektu było poznanie ciekawostek o Grenlandii, a wszystkie prace zostały wyeksponowane w sali lekcyjnej w formie galerii.

Aneta Pracz

Projekt GRENLANDIAProjekt GRENLANDIAProjekt GRENLANDIAProjekt GRENLANDIAProjekt GRENLANDIA

Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

Gratulacje dla Pauliny Sobol - uczennicy klasy IIIa za zajęcie 2 miejsca w kategorii klas 0 - III, Zuzanny Chmielak – uczennicy klasy IVb i Eweliny Dybcio – uczennicy klasy VIa za zajęcie ex aequo 3 miejsca w kategorii klas IV – VI w XX Gminny Konkursie Kolęd i Pastorałek, który odbył się 8 stycznia 2023r.

Gminny Konkurs Kolęd i PastorałekGminny Konkurs Kolęd i PastorałekGminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

Szkolny Konkurs Fotograficzny

   W I semestrze odbyła się V edycja Szkolnego Konkursu Fotograficznego: „Najpiękniejsze miejsca w naszej okolicy”. Koordynatorem konkursu był Opiekun SU p. Beata.

     W konkursie wzięło udział 6 Uczniów. W kategorii kl. VII – VIII: Bartłomiej Zadrożny i Zofia Owczarczyk, którzy ex aequo zajęli I miejsce. W kategorii klas IV – VI wzięły udział cztery Uczennice: Wiktoria Zadrożna - I miejsce, Hanna Zając i Maja Gromuł – zajęły II miejsce i Zuzanna Bryzek – III miejsce.

    Uczniowie Ci podczas apelu szkolnego 3 stycznia 2023r. otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe za wykonane zdjęcia konkursowe.

Opiekun SU

Beata Garbarczyk

Szkolny Konkurs FotograficznySzkolny Konkurs Fotograficzny

KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

W wtorek 22 grudnia 2022r. już po raz XX odbył się Konkurs Kolęd i Pastorałek. Tak jak w latach poprzednich cieszył się dużym powodzeniem. Wzięło w nim udział 27 uczniów z klas 0-III i 21 uczniów z klas IV-VI. Celem szkolnego konkursu było kultywowanie wśród uczniów polskiej tradycji śpiewania kolęd i pastorałek, oraz popularyzacja znanych i mniej znanych pieśni bożonarodzeniowych. Wszyscy uczestnicy byli bardzo dobrze przygotowani i prezentowali wysoki poziom swoich umiejętności. Jury miało niełatwe zadanie, aby wyłonić zwycięzców. 

Laureatami zostali :

Chmielak Marcelina kl.Ib

Kozicka Nikola kl. IIb

Sobol Paulina kl. IIIa

Zając Hanna kl. IVa

Chmielak Zuzanna kl. IVb

Dybcio Ewelina kl. VIa


KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEKKONKURS KOLĘD I PASTORAŁEKKONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

Spotkanie opłatkowe i Jasełka

Czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia należy do najpiękniejszych chwil w roku.

Dlatego tradycją naszej Szkoły są coroczne spotkania opłatkowe. Kolędy, pastorałki, jasełka... właśnie tak upłynął 22 grudnia 2022 roku w naszej Szkole.

Po raz kolejny społeczność szkolna oraz zaproszeni goście mogli przeżyć historię Maryi i Józefa, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zatrzymali się w stajence, w Betlejem.

Do ubogiej stajenki przybyli pasterze i królowi, by złożyć pokłon i dary. Niezwykłe i barwne przedstawienie przeplatane było kolędami i pastorałkami.

Ogromne zaangażowanie młodych aktorów zaowocowało wspaniałym spektaklem, który wywarł duże wrażenie na widzach. Piękne, kolorowe stroje zachwyciły publiczność, która gromkimi brawami nagrodziła aktorów.

Po przedstawieniu Dyr. Marcin Maraszek, Ks Kanonik Jan Spólny oraz przewodniczący Rady Gminy Sobolew Mirosław Owczarczyk złożyli wszystkim świąteczne życzenia.

Po części oficjalnej wszyscy zebrani przy dźwiękach znanych kolęd składali sobie życzenia i łamali się opłatkiem.

W rodzinnej, radosnej atmosferze szybko upłynął czas opłatkowego spotkania, a jako społeczność szkolna odpowiedzieliśmy na pytanie - "Gdzie jest nasze Betlejem, nasze polskie Betlejem?"...

Jasełka odbyły się dzięki zaangażowaniu mgr Grażyny Pogorzelskiej i mgr Barbary Nitki.

Dekorację i zdjęcia wykonali: Wioletta i Bogdan Maraszek oraz Agnieszka Zadrożna.

Spotkanie opłatkowe i JasełkaSpotkanie opłatkowe i JasełkaSpotkanie opłatkowe i JasełkaSpotkanie opłatkowe i JasełkaSpotkanie opłatkowe i JasełkaSpotkanie opłatkowe i JasełkaSpotkanie opłatkowe i JasełkaSpotkanie opłatkowe i JasełkaSpotkanie opłatkowe i JasełkaSpotkanie opłatkowe i JasełkaSpotkanie opłatkowe i JasełkaSpotkanie opłatkowe i JasełkaSpotkanie opłatkowe i JasełkaSpotkanie opłatkowe i JasełkaSpotkanie opłatkowe i JasełkaSpotkanie opłatkowe i JasełkaSpotkanie opłatkowe i JasełkaSpotkanie opłatkowe i JasełkaSpotkanie opłatkowe i JasełkaSpotkanie opłatkowe i Jasełka

Spotkanie opłatkowe i JasełkaSpotkanie opłatkowe i JasełkaSpotkanie opłatkowe i Jasełka