Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gończycach

Jubileuszowy Konkurs Świąteczny

Już po raz 20. Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zorganizowało Bożonarodzeniowy Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży z całego powiatu. Cztery kategorie wiekowe i cztery rodzaje tradycyjnych ozdób, które należało wykonać.

Od kilku lat w ramach edukacji kulturalnej i dbania o dziedzictwo narodowe nosi on podtytuł „Tradycja”. Założeniem bowiem jest tworzenie ozdób świątecznych, które w swoim charakterze będą nawiązywały do plastycznych dekoracji znanych z czasów naszych pradziadów.

Konkurs, już od kilku lat, cieszy się w naszej szkole niesłabnącą popularnością, podobnie było i tym razem. Prac konkursowych wpłynęło wiele. Wśród nagrodzonych znaleźli się nasi uczniowie:

kategoria: klasy IV-VI PODŁAŹNICZKA

I miejsce – Laura Kosmala - uczennica klasy Va;

kategoria: klasy VII-VIII GWIAZDA KOLĘDNICZA

III miejsce – Zuzanna Bryzek - uczennica klsy VIIa.

Jubileuszowy Konkurs Świąteczny Jubileuszowy Konkurs Świąteczny


Zajęcia warsztatowe w Gminnym Domu Kultury w Sobolewie

Dnia 21 grudnia 2023 r. uczniowie klas IVa I V a wzięli udział w zajęciach warsztatowych w Gminnym Domu Kultury w Sobolewie. W trakcie zajęć uczestnicy posługując się farbami pięknie ozdobili szklanki. Zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości.


Zajęcia warsztatowe w Gminnym Domu Kultury w SobolewieZajęcia warsztatowe w Gminnym Domu Kultury w SobolewieZajęcia warsztatowe w Gminnym Domu Kultury w SobolewieZajęcia warsztatowe w Gminnym Domu Kultury w SobolewieZajęcia warsztatowe w Gminnym Domu Kultury w SobolewieZajęcia warsztatowe w Gminnym Domu Kultury w SobolewieZajęcia warsztatowe w Gminnym Domu Kultury w SobolewieZajęcia warsztatowe w Gminnym Domu Kultury w SobolewieZajęcia warsztatowe w Gminnym Domu Kultury w SobolewieZajęcia warsztatowe w Gminnym Domu Kultury w SobolewieZajęcia warsztatowe w Gminnym Domu Kultury w SobolewieZajęcia warsztatowe w Gminnym Domu Kultury w SobolewieZajęcia warsztatowe w Gminnym Domu Kultury w Sobolewie

KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

W naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek . Jak co roku cieszył się ogromnym zainteresowaniem Wszyscy uczniowie prezentowali wysoki poziom.

Jury postanowiło nagrodzić następujące osoby:


W kategorii kl. 0-III

Chmielak Marcelinę

Białecką Laurę

Kozicką Nikolę

 

W kategorii kl. IV-VI

Zając Hannę

Trzpil Michalinę

Galbarczyk Lenę

 

W kategorii kl. VII-VIII

Dybcio Ewelinę

Jendryszek Marię

Talarek Julię

 

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za zaangażowanie i włożony trud, a zwycięzcom gratulujemy. Osoby, które zostały nagrodzone przechodzą do Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek.


 KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK


,,Czyńmy Pokój”

Pod takim samym hasłem spotkaliśmy się z wieloma drużynami, osobami i rodzinami, by przekazać Betlejemskie Światełko Pokoju. Całe wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 17:00 mszą św. w kościele w Gończycach. Podczas mszy nastąpiło przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju rodzinom i harcerzom, aby mogli kontynuować przekazywanie go w swoich miastach. Śpiewaliśmy piosenki harcerskie, dzieląc się naszą pasją do harcerstwa z innymi. Po skończonej mszy św. udaliśmy się do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gończycach, gdzie mieliśmy okazję obejrzeć spektakl słowno-muzyczny przygotowany przez harcerzy z naszej drużyny, który ukazał nam historię narodzin Jezusa oraz historię BŚP. Po tym niezwykłym przedstawieniu przeszliśmy do ulubionej części harcerzy - poczęstunku przygotowanego przez harcerzy oraz ich rodziców. Nie były to jednak szyszki, lecz potrawy wigilijne, które były wyjątkowo smaczne. Po tej cudownej części uroczystości nadszedł czas na świecowisko, podczas którego nie zabrakło zabawy i harcerskich piosenek. Spotkanie przyczyniło się do nawiązania i umocnienia kontaktów z innymi drużynami podczas wspólnych rozmów i wymiany doświadczeń. To zdecydowanie był niezapomniany czas! Całość zakończyliśmy braterskim kręgiem oraz rozdaniem prezentów dla drużynowych z różnych środowisk. To była niezapomniana przygoda! Serdeczne podziękowania dla wszystkich harcerzy z 9DH z Gończyc oraz Rodziców za przygotowanie uroczystości!


,,Czyńmy Pokój”,,Czyńmy Pokój”,,Czyńmy Pokój”,,Czyńmy Pokój”,,Czyńmy Pokój”,,Czyńmy Pokój”,,Czyńmy Pokój”,,Czyńmy Pokój”,,Czyńmy Pokój”,,Czyńmy Pokój”,,Czyńmy Pokój”,,Czyńmy Pokój”,,Czyńmy Pokój”,,Czyńmy Pokój”,,Czyńmy Pokój”,,Czyńmy Pokój”,,Czyńmy Pokój”,,Czyńmy Pokój”,,Czyńmy Pokój”,,Czyńmy Pokój”,,Czyńmy Pokój”,,Czyńmy Pokój”,,Czyńmy Pokój”,,Czyńmy Pokój”


Wycieczka Dzieci z oddziału 0 b

      Dnia 13 grudnia 2023r. Dzieci z oddziału 0b uczestniczyły w zajęciach warsztatowych w Gminnym Domu Kultury w Sobolewie. Podczas warsztatów o tematyce bożonarodzeniowej, Dzieci malując farbami na szkle wykonały piękne lampiony. Zajęcia profesjonalnie i ciekawie, w miłej atmosferze, przeprowadziły Panie pracujące w GDK w Sobolewie, p. Aneta Niedźwiedzka, p. Elżbieta Radziej oraz p. Ewelina Pudło. Opiekę nad Dziećmi sprawował Wychowawca p. Beata Garbarczyk oraz p. Agnieszka Mądra.

Beata Garbarczyk


Wycieczka Dzieci z oddziału 0 bWycieczka Dzieci z oddziału 0 bWycieczka Dzieci z oddziału 0 bWycieczka Dzieci z oddziału 0 bWycieczka Dzieci z oddziału 0 bWycieczka Dzieci z oddziału 0 bWycieczka Dzieci z oddziału 0 bWycieczka Dzieci z oddziału 0 bWycieczka Dzieci z oddziału 0 bWycieczka Dzieci z oddziału 0 bWycieczka Dzieci z oddziału 0 bWycieczka Dzieci z oddziału 0 bWycieczka Dzieci z oddziału 0 bWycieczka Dzieci z oddziału 0 bWycieczka Dzieci z oddziału 0 bWycieczka Dzieci z oddziału 0 b