Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gończycach

Wycieczka do „Lasu Odkrywców”

Dnia 28.05.2024r. klasy Ia i Ib wraz z opiekunami: p. Elżbietą Czarnecką, p. Katarzyną Szopa, p. Agnieszką Mądrą i p. Anną Starzyńską odwiedziły „Las Odkrywców”. Podczas wycieczki dzieci odkrywały tajemnice lasu wykorzystując swoje zmysły. Dzieci miały okazję przejść przez mrówczy labirynt, poskakać na trampolinach, zagrać na polanie dźwięku oraz odpocząć na hamakach. Kontakt z naturą wzbudził w uczniach wiele pozytywnych emocji oraz pozwolił na aktywne poznawanie otaczającego świata za pomocą doświadczeń i zabawy. 

Szopa Katarzyna 


Wycieczka do „Lasu Odkrywców”Wycieczka do „Lasu Odkrywców”Wycieczka do „Lasu Odkrywców”Wycieczka do „Lasu Odkrywców”Wycieczka do „Lasu Odkrywców”Wycieczka do „Lasu Odkrywców”Wycieczka do „Lasu Odkrywców”Wycieczka do „Lasu Odkrywców”Wycieczka do „Lasu Odkrywców”Wycieczka do „Lasu Odkrywców”Wycieczka do „Lasu Odkrywców”Wycieczka do „Lasu Odkrywców”


Wycieczka do Warszawy klasy IVA, IVB, VA i VIB

Kolejną w tym roku szkolnym wycieczkę do Warszawy rozpoczęliśmy od obejrzenia musicalu przygotowanego przez aktorów Teatru Muzycznego TINTILO pod tytułem „Oto Oliver Twist”, opartego na kanwie powieści Charlesa Dickensa „Oliver Twist”. Ta klasyczna i – wydawałoby się – staroświecka już pozycja w literaturze niesie ze sobą wciąż aktualne przesłanie i nadzieję, że dobro dane światu wraca… Kolejnym punktem wycieczki była bardzo aktywna lekcja wychowania fizycznego w Hangarze 646 Gocław. Pod okiem trenerów uczniowie wykonywali różnorodne ćwiczenia doskonale się bawiąc. Ostatnią atrakcją było muzeum, w którym odbyliśmy fascynującą podróż po zagadkowym świecie iluzji. Wycieczkę zakończyliśmy spacerem ulicami Starego Miasta. Wyjazd został dofinansowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Opiekunami byli wychowawczynie p. Barbara Boryń, p. Mariola Kowalewska, p. Elżbieta Skoczek i p. Sylwia Piątek.


Wycieczka do Warszawy klasy IVA, IVB, VA i VIBWycieczka do Warszawy klasy IVA, IVB, VA i VIBWycieczka do Warszawy klasy IVA, IVB, VA i VIBWycieczka do Warszawy klasy IVA, IVB, VA i VIBWycieczka do Warszawy klasy IVA, IVB, VA i VIBWycieczka do Warszawy klasy IVA, IVB, VA i VIBWycieczka do Warszawy klasy IVA, IVB, VA i VIBWycieczka do Warszawy klasy IVA, IVB, VA i VIBWycieczka do Warszawy klasy IVA, IVB, VA i VIBWycieczka do Warszawy klasy IVA, IVB, VA i VIBWycieczka do Warszawy klasy IVA, IVB, VA i VIBWycieczka do Warszawy klasy IVA, IVB, VA i VIBWycieczka do Warszawy klasy IVA, IVB, VA i VIBWycieczka do Warszawy klasy IVA, IVB, VA i VIBWycieczka do Warszawy klasy IVA, IVB, VA i VIBWycieczka do Warszawy klasy IVA, IVB, VA i VIBWycieczka do Warszawy klasy IVA, IVB, VA i VIBWycieczka do Warszawy klasy IVA, IVB, VA i VIBWycieczka do Warszawy klasy IVA, IVB, VA i VIBWycieczka do Warszawy klasy IVA, IVB, VA i VIBWycieczka do Warszawy klasy IVA, IVB, VA i VIBWycieczka do Warszawy klasy IVA, IVB, VA i VIBWycieczka do Warszawy klasy IVA, IVB, VA i VIB


„Rodzina to najlepsze, o czym można marzyć”

23 maja 2024 roku w naszej szkole odbył się szkolny konkurs „PIOSENKI DLA MAMY I TATY”. Wzięli w nim udział chętni uczniowie klas 0 – VIII w trzech kategoriach wiekowych: 0 – II, III – V, VI – VIII.

Celem konkursu było popularyzowanie piosenek poświęconych rodzicom, budzenie wiary we własne siły i talenty, umacnianie więzi rodzinnej. Ponadto upowszechnienie inicjatyw twórczych oraz stworzenie możliwości prezentacji muzykalnych umiejętności dzieci i młodzieży.

Uczniowie oceniani byli pod względem muzykalności, warunków głosowych, estetyki wykonania, a także wrażeń artystycznych. W konkursie udział wzięło 23 uczniów.

Rozstrzygnięcie i wręczenie nagród odbędzie się podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2023/2024.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, gratulujemy sukcesów i zapraszamy za rok.


Organizatorzy: Wioletta Maraszek, Agnieszka Zadrożna


„Rodzina to najlepsze, o czym można marzy攄Rodzina to najlepsze, o czym można marzy攄Rodzina to najlepsze, o czym można marzy攄Rodzina to najlepsze, o czym można marzy攄Rodzina to najlepsze, o czym można marzy攄Rodzina to najlepsze, o czym można marzy攄Rodzina to najlepsze, o czym można marzy攄Rodzina to najlepsze, o czym można marzy攄Rodzina to najlepsze, o czym można marzy攄Rodzina to najlepsze, o czym można marzy攄Rodzina to najlepsze, o czym można marzy攄Rodzina to najlepsze, o czym można marzy攄Rodzina to najlepsze, o czym można marzy攄Rodzina to najlepsze, o czym można marzy攄Rodzina to najlepsze, o czym można marzy攄Rodzina to najlepsze, o czym można marzy攄Rodzina to najlepsze, o czym można marzy攄Rodzina to najlepsze, o czym można marzy攄Rodzina to najlepsze, o czym można marzy攄Rodzina to najlepsze, o czym można marzy攄Rodzina to najlepsze, o czym można marzy攄Rodzina to najlepsze, o czym można marzy攄Rodzina to najlepsze, o czym można marzy攄Rodzina to najlepsze, o czym można marzy攄Rodzina to najlepsze, o czym można marzy攄Rodzina to najlepsze, o czym można marzyć”


Warsztaty plastyczne klas IVA i IVB – malowanie na płótnie

22 maja uczniowie klasy 4A i 5A uczestniczyli w warsztatach plastycznych w Gminnym Domu Kultury w Sobolewie. Pod okiem instruktorek udzielających wskazówek stworzyli przepiękne obrazy na płótnie. Byli i tacy, którzy twierdzili, że nie mają talentu plastycznego i nie potrafią malować a jednak krok po kroku, z pełnym zaangażowaniem stworzyli prace godne artysty. Swoje dzieła zabrali do domu – będzie to najwspanialszy prezent dla Mamy na zbliżające się święto. 


Warsztaty plastyczne klas IVA i IVB – malowanie na płótnieWarsztaty plastyczne klas IVA i IVB – malowanie na płótnieWarsztaty plastyczne klas IVA i IVB – malowanie na płótnieWarsztaty plastyczne klas IVA i IVB – malowanie na płótnieWarsztaty plastyczne klas IVA i IVB – malowanie na płótnieWarsztaty plastyczne klas IVA i IVB – malowanie na płótnieWarsztaty plastyczne klas IVA i IVB – malowanie na płótnieWarsztaty plastyczne klas IVA i IVB – malowanie na płótnieWarsztaty plastyczne klas IVA i IVB – malowanie na płótnieWarsztaty plastyczne klas IVA i IVB – malowanie na płótnieWarsztaty plastyczne klas IVA i IVB – malowanie na płótnieWarsztaty plastyczne klas IVA i IVB – malowanie na płótnieWarsztaty plastyczne klas IVA i IVB – malowanie na płótnieWarsztaty plastyczne klas IVA i IVB – malowanie na płótnieWarsztaty plastyczne klas IVA i IVB – malowanie na płótnieWarsztaty plastyczne klas IVA i IVB – malowanie na płótnieWarsztaty plastyczne klas IVA i IVB – malowanie na płótnieWarsztaty plastyczne klas IVA i IVB – malowanie na płótnieWarsztaty plastyczne klas IVA i IVB – malowanie na płótnieWarsztaty plastyczne klas IVA i IVB – malowanie na płótnie


WARSZTATY MALOWANIA NA PŁÓTNIE

Uczniowie klasy IIIa oraz IIIb w dniu 21 maja 2024r. wybrali się do Gminnego Domu Kultury w Sobolewie na warsztaty malowania na płótnie. Poznali właściwości farb akrylowych, którymi posługiwali się tworząc obrazy oraz samodzielnie przygotowali płótna do pracy. Pełni zaangażowania i radości wykonali tego dnia własne dzieła, które zabrali do domu.


WARSZTATY MALOWANIA NA PŁÓTNIEWARSZTATY MALOWANIA NA PŁÓTNIEWARSZTATY MALOWANIA NA PŁÓTNIEWARSZTATY MALOWANIA NA PŁÓTNIEWARSZTATY MALOWANIA NA PŁÓTNIEWARSZTATY MALOWANIA NA PŁÓTNIEWARSZTATY MALOWANIA NA PŁÓTNIEWARSZTATY MALOWANIA NA PŁÓTNIEWARSZTATY MALOWANIA NA PŁÓTNIEWARSZTATY MALOWANIA NA PŁÓTNIE