Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gończycach

Eksperyment w grupie „Sówki” - wir mleczny

„Sówki” przeprowadziły eksperyment z mlekiem, barwnikami i płynem do naczyń.

Do talerza wlaliśmy mleko, a następnie dodaliśmy stopniowo rozpuszczone barwniki. Obserwowaliśmy jak kolory rozpływają się mieszając ze sobą. Gdy na mleku zebrała się już tęczowa tafla kolorów, dzieci maczały patyczki w płynie do mycia naczyń i delikatnie dotykały powierzchni mleka. Barwniki pod wpływem płynu i zmiany napięcia powierzchniowego zaczęły samoistnie wirować i mieszać się tworząc wspaniałe, barwne widowisko.


Eksperyment w grupie „Sówki” - wir mlecznyEksperyment w grupie „Sówki” - wir mlecznyEksperyment w grupie „Sówki” - wir mlecznyEksperyment w grupie „Sówki” - wir mlecznyEksperyment w grupie „Sówki” - wir mlecznyEksperyment w grupie „Sówki” - wir mlecznyEksperyment w grupie „Sówki” - wir mlecznyEksperyment w grupie „Sówki” - wir mlecznyEksperyment w grupie „Sówki” - wir mleczny


PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

“Dziś w przedszkolu Panowie i Panie odbyło się pasowanie.. Wszystkie dzieci się uczyły, żeby pięknie wystąpiły…”

Występy publiczne dzieci w formie przedstawień i uroczystości stanowią bardzo ważny element życia przedszkolnego. Dzieci uczą się pokonywać nieśmiałość i prezentować publicznie własne umiejętności, nabywają w ten sposób wiary w siebie, uczą się, że ich praca włożona w naukę wierszy, piosenek, w przygotowania do występu ma określony cel i przynosi zamierzony efekt, co zachęca dzieci do dalszej nauki. Pierwszą ważną uroczystością dla dzieci najmłodszych jest uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Jest to dzień niezwykle ważny zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycieli.

Dzień 26 października 2023r. pozostanie na długo w pamięci dzieci 3- letnich, oraz niektórych 4 i 5- letnich, które pierwszy raz przyszły w tym roku do przedszkola. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – Pasowanie na Przedszkolaka.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości przez p. Dyrektora Marcina Maraszka. Dzieci w odświętnych strojach pięknie zaprezentowały program artystyczny wszystkim zaproszonym gościom, min. recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły. Maluchy były pogodne, radosne, a co najważniejsze dumne, że zostały prawdziwymi przedszkolakami. Pan Dyrektor  Marcin Maraszek za pomocą magicznego ołówka dokonał pasowania każdego przedszkolaka. Uwieńczeniem uroczystości było wręczenie przedszkolakom dyplomów i magicznych- pluszowych kredek które z pewnością będą wspaniałą pamiątką z najmłodszych lat w przedszkolu. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem..

W uroczystości wzięły udział wszystkie dzieci przedszkolne oraz ich rodzice.

Uwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

                             

                                                                                     Barbara Paziewska


PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA


Program "Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy"

W tym roku szkolnym grupa "Pszczółki" przystąpiła do programu "Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy".  Seria książek „Kicia Kocia” autorstwa Anity Głowińskiej, opowiada o Kici Koci, jej grupie przyjaciół oraz ich perypetiach.

   Projekt wprowadza dzieci w świat bohaterów poszczególnych opowiadań, prowadząc przedszkolaki po świecie wartości oraz zabawy. Projekt ma za zadanie ułatwić dzieciom adaptację do warunków przedszkolnych w sposób łagodny i dla nich przyjemny, zachęcać do samodzielnego sięgania po literaturę dziecięcą, popularyzować czytelnictwo wśród najmłodszych. 

"Pszczółki" w towarzystwie Kici Koci przygotowały tosty z dżemem.


Program "Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy"Program "Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy"Program "Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy"Program "Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy"Program "Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy"Program "Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy"Program "Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy"Program "Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy"Program "Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy"


Pieczenie muffinek

Przedszkolaki z grupy „Pszczółki” po zapoznaniu się z książeczką „Kicia Kocia gotuje” postanowiły upiec pyszne muffinki. Po umyciu rączek rozpoczęły pracę. Z wielkim zaangażowaniem zabrały się do przygotowania ciasta. Dokładnie odmierzały wszystkie składniki tak, aby muffinki się udały. Przygotowane ciasto zostało przelane do foremek, a następnie pieczone w piecu. 

Pieczenie i własnoręczne dekorowanie przygotowanych smakołyków sprawiło dzieciom wiele radości, zabawy i uśmiechu.


Pieczenie muffinekPieczenie muffinekPieczenie muffinekPieczenie muffinekPieczenie muffinekPieczenie muffinekPieczenie muffinekPieczenie muffinekPieczenie muffinek


Wycieczka do „Doliny Dinozaurów”

11 października 2023 r. odbyła się wycieczka do „Doliny Dinozaurów” w Jabłonowcu. Program wycieczki rozpoczął się od warsztatów, na których dzieci malowały farbami skamieliny, które zabrały ze sobą na pamiątkę. Następnie przedszkolaki wysłuchały krótkiego wykładu o dinozaurach. Do „Doliny Dinozaurów” zostaliśmy przeprowadzeni przez tunel. Mieliśmy okazję podziwiać wystawę dinozaurów oraz pokonać różnego rodzaju przeszkody. Po zwiedzaniu był czas na zabawę na placu zabaw oraz pyszny obiad. Dzieci wróciły z wycieczki zmęczone, ale bardzo zadowolone.


Wycieczka do „Doliny Dinozaurów”Wycieczka do „Doliny Dinozaurów”Wycieczka do „Doliny Dinozaurów”Wycieczka do „Doliny Dinozaurów”Wycieczka do „Doliny Dinozaurów”Wycieczka do „Doliny Dinozaurów”Wycieczka do „Doliny Dinozaurów”Wycieczka do „Doliny Dinozaurów”Wycieczka do „Doliny Dinozaurów”Wycieczka do „Doliny Dinozaurów”


Strona
123456789
z 9