Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gończycach

Pszczółki eksperymentują: Co pływa, co tonie?

Pszczółki postanowiły zamienić się w małych badaczy. Sprawdzały, które przedmioty pływają po powierzchni wody, a które toną. Dzieci najpierw mówiły czy przedmiot będzie pływał czy utonie, a potem sprawdzaliśmy co się stanie gdy go wrzucimy do wody. Oczywiście nie zabrakło wyciągnięcia wniosków. 


Pszczółki eksperymentują: Co pływa, co tonie?Pszczółki eksperymentują: Co pływa, co tonie?Pszczółki eksperymentują: Co pływa, co tonie?Pszczółki eksperymentują: Co pływa, co tonie?


WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ

             WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ     

W dniach 8 i 11 marzec wszystkie dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie. Dzięki życzliwości Panów Strażaków przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy. W trakcie rozmowy ze strażakami dowiedziały się dużo o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy.

Zrozumiały, że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru, ale bierze również udział w akcjach ratowniczych np. w czasie wypadku drogowego.  

Z dużym zainteresowaniem nasi wychowankowie obejrzeli strój strażaka do gaszenia pożaru i z wielką ochotą przymierzali hełm.

   Z ogromnym entuzjazmem dzieci obserwowały wóz strażacki ze specjalnym podnośnikiem, przeznaczonym do akcji na dużych wysokościach.

Wielką atrakcją dla wszystkich było wejście do wozu strażackiego. Strażacy przypomnieli w jakich okolicznościach można wezwać straż pożarną, a dzieci utrwaliły numer alarmowy – 998.

   Z wycieczki przedszkolaki wróciły pełne niezapomnianych wrażeń i wspomnień.

        

           Składamy serdeczne podziękowania panu Erykowi Woźniak- tacie Lilianki i Hani oraz wszystkim pracownikom Straży Pożarnej za umożliwienie naszym dzieciom poznania zawodu strażaka z bliska. Tak zdobyta wiedza zachowa się na długo w ich pamięci.


WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJWYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJWYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJWYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJWYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJWYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJWYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJWYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ


Wycieczka przedszkolaków do sali zabaw "Planeta Malucha"

W dniach 8 i 11 marzec dzieci z naszego przedszkola po spotkaniu ze strażakami wyruszyły na wycieczkę do sali zabaw "Planeta Malucha" w Garwolinie. Celem naszej wycieczki była przede wszystkim integracja rówieśniczych grup, rozwijanie motoryki dużej i małej dzieci oraz stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu. W sali zabaw przedszkolaki mogły skorzystać z licznych atrakcji, m.in. z basenu z tysiącem kulek, tuneli, zjeżdżać na zjeżdżalni, budować obiekty z dużych klocków . Zadowolone, nieco zmęczone, pełne wrażeń dzieci wróciły do Przedszkola. 


Wycieczka przedszkolaków do sali zabaw "Planeta Malucha"Wycieczka przedszkolaków do sali zabaw "Planeta Malucha"Wycieczka przedszkolaków do sali zabaw "Planeta Malucha"Wycieczka przedszkolaków do sali zabaw "Planeta Malucha"


"Zawody naszych rodziców" - spotkanie z kosmetyczką

Dnia 6 marca w ramach współpracy z rodzicami i realizacji tematu kompleksowego „Zawody naszych rodziców” grupę Pszczółek odwiedziła mama Lilianki - Pani Marlena, która zapoznała dzieci ze specyfiką zawodu kosmetyczki. Dzieci dowiedziały się, że kosmetyczka to osoba pracująca w gabinecie kosmetycznym a jej atutem jest znajomość preparatów kosmetycznych, ich składu, zastosowania i działania. Do kompetencji kosmetyczki należy wykonywanie zabiegów z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej, upiększającej i leczniczej.

Pani Marlena uświadomiła dzieciom jak należy dbać o higienę skóry już od najmłodszych lat by była piękna i zdrowa. Uwagę dzieci skupiła na prezentacji przyborów kosmetycznych, jak i samych kosmetyków.

  Dzieci w ramach podziękowania wręczyły dyplom. Spotkanie z kosmetyczką dostarczyło dzieciom wiele radości i zaangażowania ze strony dzieci. Cieszymy się, że mogliśmy bliżej poznać ten zawód.

Dziękujemy za poświęcony czas.


"Zawody naszych rodziców" - spotkanie z kosmetyczką"Zawody naszych rodziców" - spotkanie z kosmetyczką"Zawody naszych rodziców" - spotkanie z kosmetyczką"Zawody naszych rodziców" - spotkanie z kosmetyczką"Zawody naszych rodziców" - spotkanie z kosmetyczką


Teatrzyk w przedszkolu

Dnia 28 lutego dzieci z całego przedszkola miały okazję obejrzeć kolejne przedstawienie Teatru KRAK-ART. z Krakowa o tytule "Jaś i zaczarowana fasola". Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu wspaniale się bawiąc.


Teatrzyk w przedszkoluTeatrzyk w przedszkoluTeatrzyk w przedszkoluTeatrzyk w przedszkolu


Strona
123456789
z 9