Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gończycach

„Pszczółki i kosmos”

W tygodniu 12- 16 luty  Pszczółki poznawały  kosmos. To bardzo ciekawy temat, który fascynuje dzieci. W trakcie zajęć dydaktycznych dzieci poznały  pojęcia: "kosmos", "Układ słoneczny", "planety". Zapoznały  się ze sprzętami do obserwowania i badania kosmosu oraz zawodami (astronom, astronauta). Poszerzyliśmy wiedzę na temat ruchu planet wokół Słońca oraz na temat ruchu obrotowego Ziemi (dzień, noc). Wykonaliśmy ciekawe prace plastyczno-techniczne.

Ten tydzień był po prostu kosmiczny!


„Pszczółki i kosmos”„Pszczółki i kosmos”„Pszczółki i kosmos”


Dzień Babci i Dziadka

„Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia, dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”


Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z naszego Przedszkola gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji. Każda grupa przedszkolna zapraszała swoich Dziadków i Babcie w inny dzień.

Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi Przedszkola.

Licznie przybyli: Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych. Dzieciaki pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce, które ćwiczyły na tą uroczystość.

W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi, następnie przedszkolaki zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie.

To były naprawdę wyjątkowe uroczystości, pełne uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.


Dzień Babci i DziadkaDzień Babci i DziadkaDzień Babci i DziadkaDzień Babci i DziadkaDzień Babci i DziadkaDzień Babci i DziadkaDzień Babci i DziadkaDzień Babci i DziadkaDzień Babci i Dziadka


Bal w przedszkolu

„Wszyscy bawią się wspaniale, jak co roku w karnawale”

 

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. Dnia 1 lutego w naszym Przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Przedszkolaki przebrane były za bohaterów z różnych bajek, filmów oraz za służby mundurowe. W salach przedszkolnych można było spotkać między innymi: wróżki, królewny, rycerzy, piratów, policjantów, nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. W pierwszej kolejności przedszkolacy mieli możliwość pozowania do zdjęć indywidualnych oraz do zdjęcia grupowego. Następnie wszyscy uczestnicy balu ruszyli do tańca i zorganizowanej zabawy muzyczno- ruchowej. Wystrój sal wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Przedszkolaki bawiły się znakomicie. Były „tańce – łamańce”, „pociąg”, „kaczuchy” ,,krasnoludek” i inne . Jednym słowem zabawa na 102! Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Na stolach gościł też słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.


Bal w przedszkoluBal w przedszkoluBal w przedszkoluBal w przedszkoluBal w przedszkoluBal w przedszkoluBal w przedszkoluBal w przedszkoluBal w przedszkolu


Wigilia w przedszkolu

Święta Bożego Narodzenia to jedne z najpiękniejszych dni w roku. Czas ten poprzedzają liczne przygotowania. Tak też było w naszym przedszkolu. Dzieci poznawały świąteczne tradycje, wykonywały ozdoby oraz uczyły się kolęd.

W dzień przedszkolnej wigilii dnia 22 grudnia panowała radosna, ożywiona atmosfera. Świąteczne dekoracje oraz dzieci w galowych strojach wprowadzały nastrój oczekiwania na wyjątkowe, niecodzienne wydarzenie. Uroczystość rozpoczęły wspólne życzenia i kolędowanie. Czas upłynął w bardzo miłej, serdecznej atmosferze. Wszystkie dzieci czuły zbliżające się wielkimi krokami Święta Bożego Narodzenia.


Wigilia w przedszkoluWigilia w przedszkoluWigilia w przedszkoluWigilia w przedszkoluWigilia w przedszkolu


Świąteczna zbiórka dla małych pacjentów Oddziału pediatrycznego Szpitala Powiatowego w Garwolinie

Przedszkolaki wraz z rodzicami oraz całym personelem przedszkola zorganizowali zbiórkę darów dla pacjentów Oddziału Dziecięcego ze szpitala w

Garwolinie.

Dzieci bardzo chętnie przynosiły puzzle, przybory plastyczne, gry edukacyjne, zabawki dla pacjentów przebywających aktualnie w szpitalu, aby umilić im pobyt i poprawić humory. Przez ponad miesiąc w przedszkolu prowadzona była zbiórka.

Finałem zbiórki była wizyta rodziców z grupy Pszczółek p. Zygadło i p. Michalec w szpitalu , którzy dostarczyli dary do szpitala w Garwolinie.

Akcja była doskonałą okazją do uwrażliwienia przedszkolaków na cierpienie innych i pokazanie im w jaki sposób, nawet one, mogą pomóc innym.

 

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

Życzymy Wam aby dobro szybko do Was wróciło!

 

Świąteczna zbiórka dla małych pacjentów  Oddziału pediatrycznego Szpitala Powiatowego w GarwolinieŚwiąteczna zbiórka dla małych pacjentów  Oddziału pediatrycznego Szpitala Powiatowego w GarwolinieŚwiąteczna zbiórka dla małych pacjentów  Oddziału pediatrycznego Szpitala Powiatowego w GarwolinieŚwiąteczna zbiórka dla małych pacjentów  Oddziału pediatrycznego Szpitala Powiatowego w GarwolinieŚwiąteczna zbiórka dla małych pacjentów  Oddziału pediatrycznego Szpitala Powiatowego w Garwolinie

Strona
123456789
z 9