Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gończycach
Archiwum  > Sport > 2018 / 2019

"Siatkarska Majówka" w Mińsku Mazowieckim

W dniu 11.05.2019 r. na zaproszenie Klubu siatkarskiego Olimp Mińsk Mazowiecki reprezentacja siatkarek z klas 7 i młodszych wzięła udział w Turnieju "Siatkarska Majówka''.

Nasze siatkarki spisały się dobrze zdobywając 3 miejsce.

Rozegrały 4 mecze z których: 2 wygrały, 1 zremisowały i 1 przegrały.

Najlepszą zawodniczką zespołu została wybrana Ola Dżwigałowska.

Kolejność zespołów w klasyfikacji końcowej:

1. SP Halinów

2. SP Górzno

3. SP Gończyce

4. Olimp Mińsk Mazowiecki

5. SP 1 Mińsk Mazowiecki

"Siatkarska Majówka" w Mińsku Mazowieckim

Turniej siatkówki w Stoczku Łukowskim

W dniach 5-6 kwietnia 2019r. wzięliśmy udział w X Turnieju piłki siatkowej małych szkół „Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara”. Był to turniej dwudniowy. Pierwszego dnia rozegraliśmy mecze grupowe z Żelechowem III i Starą Prawdą. Nasze siatkarki w ładnym stylu wygrały obydwa pojedynki po 2:0. Wygrały swoją grupę eliminacyjną i awansowały do sobotniego finału. W finale rozegrały bardzo trudny pojedynek z Żelechowem. Pierwszego seta po zaciętej grze wygraliśmy na przewagi 26:24. W drugim secie nasze siatkarki pokazały klasę wygrywając zdecydowanie. Cały turniej był o zasięgu ponadwojewódzkim i wygrana w nim to wielka promocja naszej Szkoły. W nagrodę dziewczęta otrzymały medale, bardzo okazały puchar oraz promocyjne kubki. Warto dodać iż organizatorzy zadbali o to abyśmy mogli bezpłatnie skorzystać z noclegów w domkach nad zalewem, a także z kolacji w piątek wieczorem.

Turniej siatkówki w Stoczku Łukowskim


Finał regionu siedleckiego mini piłki siatkowej

Hala węgrowskiej Szkoły Podstawowej nr 2 była areną zmagań finału regionu siedleckiego mini piłki siatkowej dziewcząt. Turniej z udziałem mistrzów powiatów siedleckiego, siedleckiego ziemskiego, węgrowskiego, mińskiego, łosickiego, garwolińskiego i sokołowskiego odbył się 03.04.2019r. Nasz zespół reprezentował powiat garwoliński. Broniliśmy tytułu wicemistrza wywalczonego przed rokiem. W wyniku losowania trafiliśmy do grupy II a naszymi przeciwnikami były zespoły z Siedlec i Miedznej. Obydwa pojedynki nasze siatkarki nie bez trudu rozstrzygnęły na swoją korzyść po 2:0. Wygrywając grupę awansowaliśmy do finału czterech najlepszych zespołów. Pierwszym rywalem w ścisłym finale była ekipa z Mińska Mazowieckiego. Po meczu walki zwyciężyliśmy 2:0. Tak się złożyło, że ostatni mecz z Węgrowem decydował o pierwszym miejscu w turnieju. Pierwszego seta przegraliśmy do 20. Drugi set to nasza wygrana. O wszystkim miał zdecydować tie-break czyli krótki set grany do 15 punktów. Nasze dziewczęta rozpoczęły bardzo dobrze prowadząc w pewnym momencie 6:5. Jednak końcówka należała do doświadczonych i ogranych siatkarek z Węgrowa. Warto wspomnieć iż zespół ten występuje na co dzień w II lidze mazowieckiej. Natomiast w historii rozgrywek na etapie regionu siedleckiego węgrowianki nigdy jeszcze nie przegrały. Cieszymy się z osiągniętego wyniku i z tego że udało się powtórzyć ubiegłoroczny sukces.

Kolejność zespołów:

1.      SP Węgrów

2.      SP Gończyce

3.      SP Miedzna

4.      SP Mińsk Mazowiecki

5.      SP Siedlce

6.      SP Sokołów Podlaski

7.      SP Skórzec

Finał regionu siedleckiego mini piłki siatkowej

Finał regionu siedleckiego mini piłki siatkowej

Finał powiatowy w siatkówce dziewcząt

W dniu 18 marca 2019r. reprezentacja siatkarek naszej Szkoły wystąpiła w finale powiatowym w Uninie.

Nasza drużyna zagrała w pierwszym meczu półfinałowym. Rywalkami były ubiegłoroczne mistrzynie powiatu Unin. Po zaciętym pojedynku nasze dziewczęta przegrały 0:2.Przegrana eliminowała nas z walki o złoty medal lecz dawała szansę gry o III miejsce. W drugim półfinale Żelechów wygrał z Miastkowem 2:0.Tak więc do finału i gry o złoto awansowały zespoły Unina i Żelechowa, a do gry o brązowe medale zespoły Gończyc i Miastkowa. Pierwszy pojedynek zagrały zespoły walczące o najniższy stopień podium. Mecz na początku był bardzo wyrównany ponieważ dziewczęta z Miastkowa grały silną zagrywką. W drugim secie nasze dziewczęta pokazały klasę, a w trzecim całkowicie dominowały na parkiecie. Cały mecz wygrały 2:1 zdobywając puchar i brązowe medale. W meczu o złoto Żelechów pokonał Unin 2:0.

Ostateczna kolejność:

1.      Żelechów

2.      Unin

3.      Gończyce

4.      Miastków

Finał powiatowy w siatkówce dziewcząt

Finał powiatowy w siatkówce dziewcząt

Finał powiatowy - mini piłka siatkowa dziewcząt

W dniu 12 marca w hali sportowej w Górznie został rozegrany finał powiatowy mini piłki siatkowej dziewcząt. Zgłosiło się siedem zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy. Nie dojechały zespoły z Pilawy i z Pilczyna.

W grupie pierwszej znalazły się drużyny z Górzna, Żelechowa II i Dwójki Garwolin.

Grupę drugą utworzyły drużyny z Gończyc, Żelechowa I, Sobolewa  i Unina.

W grupach rozegrano mecze systemem każdy z każdym. Do dalszych rozgrywek awansowały po dwie pierwsze drużyny z każdej grupy. W pierwszym półfinale siatkarki z Gończyc pokonały Żelechów II

2:0 czym zapewniły sobie prawo do gry o złoty medal. Drugi półfinał zakończył się zwycięstwem siatkarek Żelechowa I z Górznem również 2:0.Tak więc w meczu o trzecie miejsce zagrały dziewczęta z Górzna i Żelechowa II. Mecz był bardzo wyrównany a zwycięstwo i brązowe medale przypadły siatkarkom z Żelechowa II.W wielkim finale stanęły naprzeciw siebie drużyny Żelechowa I i Gończyc. ył to niejako rewanż za mecz grupowy w którym Gończyce wygrały 2:0.

Pierwszy set nie bez trudu padł łupem siatkarek z Gończyc. Drugi set był bardzo wyrównany i zakończył się wygraną na przewagi 28:26 dla Żelechowa. W trzecim secie mocniejsze okazały się Gończyce. Cały mecz wygrały 2:1 i to one mogły cieszyć się ze zdobycia złotych medali i mistrzostwa powiatu. Należy zaznaczyć iż mecz finałowy stał na wysokim poziomie. Drużyna młodych siatkarek z Gończyc będzie reprezentowała nasz powiat w regionie siedleckim.

Ostateczna kolejność:

1.      SP Gończyce

2.      SP Żelechów I

3.      SP Żelechów II

4.      SP Górzno

5-6 SP Unin

      SP Garwolin 2

7. SP Sobolew

Skład drużyny: Aleksandra Dźwigałowska – kapitan, Dominika Gładysz, Alicja Kasperczyk, Anastazja Rajdaszka, Barbara Głodek, Monika Jagiełło, Ania Kowalczyk, Natalia Lis, Julia Jurczak, Natalia Talarek.

Finał powiatowy - mini piłka siatkowa dziewcząt

Finał powiatowy - mini piłka siatkowa dziewcząt

Finał powiatowy - mini piłka siatkowa dziewcząt

Finał powiatowy - mini piłka siatkowa dziewcząt

Strona
1234
z 4