Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gończycach
Archiwum  > Sport > 2018 / 2019 > Strona > 3

Bieg Mikołajów

W niedzielę 2 grudnia 2018r. grupa dziewcząt naszej Szkoły wyjechała do Warszawy aby wziąć udział w Biegu Mikołajów. Impreza odbyła się na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego. Dziewczęta młodsze startowały na dystansie 1200m, zaś starsze na dystansie 2400m. Dla jednych bieg miał charakter rekreacyjny, a inne miały okazję aby się pościgać. Tak właśnie do biegu podeszły nasze dziewczęta. Wszystkie ukończyły bieg w dobrych chumorach, natomiast Ola Dźwigałowska i Anastazja Rajdaszka stanęły na podium otrzymując w nagrodę statuetki i torby z upominkami. Pozostałe za ukończenie biegu otrzymały piękne medale i czapki Mikołaja.

Główną ideą biegu było „biegniemy na zdrowie i po zdrowie dzieci”,  gdzie 1 przebiegnięty kilometr równał się 1 złotówce na cele charytatywne.

IV Turniej Niepodległości im. Ignacego Braulińskiego

W dniu 10 listopada w Stoczku Łukowskim odbył się IV Turniej Niepodległości im. Ignacego Braulińskiego ps. „Kandyda”. Zawody zorganizowane zostały przez Stoczkowskie Towarzystwo Sportowe Aves. Były skierowane do najmłodszych adeptów siatkówki z klas IV, V i VI. Udział w zawodach wzięły drużyny z Pilawy, Garwolina, Łukowa, Starej Prawdy, Stoczka Łukowskiego, Unina, Strzyżewa i Gończyc.

Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta:  z klasy IV – jeden zespół, z klasy V – jeden zespół i z klasy VI – dwa zespoły. Występ naszych siatkarek był bardzo udany ponieważ w każdej kategorii znaleźliśmy się na podium.

Klasa IV zdobyła III miejsce, klasa V - III miejsce, a drużyny z klasy VI - I i III miejsce.

Nagrodami były puchary oraz medale.

Oprócz emocji siatkarskich impreza była też lekcją historii. Pięknie wpisała się w obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. Hala sportowa była udekorowana w barwy narodowe, a medale były w tonacji biało-czerwonej.

Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej - sztafetowe biegi przełajowe

Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych odbyły się 19 X 2018 r. w Kamionie. W zawodach uczestniczyło 16 szkół wyłonionych w regionalnych eliminacjach (awansowały dwie szkoły z regionu), a regionów w województwie jest osiem. Region siedlecki reprezentowały dziewczęta z naszej szkoły. W finałowej rywalizacji nasze uczennice zajęły piętnaste miejsce. Sam awans do tych zawodów był ogromnym sukcesem. Rywalizowały bowiem z koleżankami, które uczęszczają do szkół miejskich i trenują w klubach sportowych.

Siedlce - biegi sztafetowe

W dniu 16 X 2018 r. Siedlce gościły najlepsze sztafety z całego regionu siedleckiego. Dziewczęta i chłopcy rywalizowali na trasach biegowych przy zalewie Muchawka. Ten październikowy dzień okazał się bardzo szczęśliwym, dla dziewcząt i chłopców z naszej szkoły podstawowej, gdyż po wyrównanej i bardzo zaciętej rywalizacji zdobyli medale. Chłopcy wywalczyli brązowe medale. Dziewczęta w swojej kategorii zdobyły złote medale i awansowały do Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Siedlce - indywidualne biegi przełajowe

Jak co roku w Siedlcach nad zalewem Muchawka 11 października 2018 roku odbyły się zawody w indywidualnych biegach przełajowych. Naszą szkołę reprezentowało ośmioro uczniów. Ogromny wysiłek włożony podczas rywalizacji przyniósł następujące miejsca: