Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gończycach
Archiwum  > Sport > 2017 / 2018 > Strona > 2

Mistrzostwa powiatu w drużynowym tenisie stołowym w kategorii klasa VII i klasy gimnazjalne

Mistrzostwa powiatu w drużynowym tenisie stołowym w kategorii klasa VII i klasy gimnazjalneSzkoła podstawowa w Sobolewie zorganizowała 15 lutego 2018r. mistrzostwa powiatu w drużynowym tenisie stołowym w kategorii klasa VII i klasy gimnazjalne. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny chłopców. Pierwszy zespół chłopców w składzie: Kamil Dadana i Bartłomiej Osiak zajął trzecie miejsce. Drugi zespół chłopców: Przemysław Babik i Mateusz Niezgoda ukończyli rywalizację na miejscu czwartym.

Zawody powiatowe w drużynowym tenisie stołowym w kategorii klasy IV-VI w Dąbrowie

Zawody powiatowe w drużynowym tenisie stołowym w kategorii klasy IV-VI w Dąbrowie7 lutego 2018r. Szkoła podstawowa w Dąbrowie gościła najlepsze tenisistki i tenisistów na zawodach powiatowych w drużynowym tenisie stołowym w kategorii klasy IV-VI. Naszą szkołę reprezentowała jedna drużyna dziewcząt i dwie chłopców. Po emocjonujących pojedynkach wyłoniono medalistów.

2. SP Sobolew pierwszy zespół
  3. SP Gończyce pierwszy zespół w składzie: Jakub Jończyk i Szymon Tywanek.

Mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym

Mistrzostwa szkoły w tenisie stołowymMistrzostwa szkoły w tenisie stołowymW dniach 5 i 6 lutego w naszej szkole rozegrano mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym w dwóch kategoriach wiekowych:

- szkoła podstawowa klasy IV - VI,

- szkoła podstawowa klasa VII i klasy gimnazjalne.

W trakcie rozgrywek wyłoniono najlepszych tenisistów i tenisistki, którzy będą reprezentować naszą szkołę na zawodach powiatowych. W pierwszej kategorii wiekowej ustalono następującą kolejność, dziewczęta:

Finał Mazowieckiej Gimnazjady LZS w piłce siatkowej dziewcząt

Wolanów pod Radomiem był organizatorem finału Mazowieckiej Gimnazjady LZS w piłce siatkowej dziewcząt. Zawody rozegrano 16.11.2017r. z udziałem najlepszych zespołów wyłonionych z poszczególnych regionów województwa mazowieckiego. Obecni byli mistrzowie regionów: płockiego, ciechanowskiego, ostrołęckiego, radomskiego, warszawskiego i siedleckiego (nasz zespół).

W wyniku losowania utworzone zostały dwie grupy. Grupę A stanowiły: Nadarzyn, Opinogóra i Gończyce. Grupa B to Pionki, Czerwin i Susk. Losowanie było dla nas bardzo niefortunne, gdyż zespoły z Nadarzyna i Opinogóry grają w I Mazowieckiej lidze młodziczek. Stawiliśmy tym zespołom bardzo zacięty opór, ale niestety obydwa pojedynki zakończyły się naszą przegraną. Tym samym nie udało się nam awansować do strefy medalowej. Wielu obserwatorów chwaliło nasze dziewczęta za walkę i wysoki poziom gry. Mamy niedosyt a jednocześnie jesteśmy dumni z piątego miejsca na Mazowszu. Na marginesie należy dodać iż w eliminacjach tych rozgrywek wzięło udział ponad osiemdziesiąt szkół z całego Mazowsza.