Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gończycach
Archiwum  > Sport > 2017 / 2018

Zawody lekkoatletyczne w Garwolinie

Zawody lekkoatletyczne w Garwolinie24 maja 2018r. gimnazjaliści z całego powiatu rywalizowali w zawodach lekkoatletycznych, które odbyły się na stadionie lekkoatletycznym w Garwolinie przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2. Naszą szkołę reprezentowało 17 uczniów. Większość zdobyła medale (13 uczniów). Niektórzy podwójnie bo startowali w dwóch konkurencjach. Złote medale zdobyli: Alicja Szewczyk w skoku wzwyż, Dawid Bożek na 800m, sztafeta 4x100m trzecich klas gimnazjalnych w składzie: Natalia Cieśla, Wiktoria Miszczak, Ewelina Pawelec, Amelia Wójcik. Srebrne medale wywalczyli: sztafeta 4x100m klas drugich gimnazjum w składzie: Anita i Natalia Nosowskie, Izabela Kosmala i Izabela Lis; N. Cieśla na 200m; A. Wójcik na 400m i sztafeta olimpijska chłopców w składzie: Dawid Bożek, Szymon Ochnio, Przemysław Babik i Igor Wójcik. Brązowe medale zdobyły: Wiktoria Miszczak na 200m i Ewelina Pawelec na 100m. Wszyscy medaliści awansowali do zawodów regionalnych, które odbyły się w Siedlcach na stadionie OSiR 30.05.2018r. Mimo usilnych starań nikomu nie udało się wywalczyć medalu, najbliżej była sztafeta dziewcząt klas III, która uplasowała się na czwartym miejscu.

Finał powiatowy mini siatkówki dziewcząt w Żelechowie

Finał powiatowy mini siatkówki dziewcząt w ŻelechowieGospodarzem finału powiatowego mini siatkówki dziewcząt był Żelechów. Zawody odbyły się 26.03.2018r. W bezpośredniej walce o medale spotkały się reprezentacje szkół z Górzna, Unina, Żelechowa i Gończyc. W pierwszym półfinale Górzno pokonało Unin 2:0, a w drugim półfinale nasz zespół pokonał Żelechów 2:1. Przegrani z tych pojedynków czyli Unin i Żelechów zagrali o brązowy medal. Lepszymi okazały się zawodniczki z Żelechowa i to one cieszyły się z brązowego medalu. W meczu o złoty medal nasze dziewczęta zagrały z Górznem. Przegraliśmy po walce 0:2 zdobywając srebrne medale i jednocześnie awans na rozgrywki regionalne. Powtórzyliśmy sukces z ubiegłego roku udowadniając, że mini siatkówka w naszej szkole stoi na wysokim poziomie.

Końcowa kolejność:

1. Górzno
  2. Gończyce
  3. Żelechów
  4. Unin

Skład zespołu:

Zuzanna Flisek - kapitan zespołu, Karolina Gałązka, Natalia Gromuł, Ola Dźwigałowska, Emilia Pawelec, Ala Karpińska, Magda Jankowska, Emilia Dźwigałowska, Iza Dybcio, Magda Lis, Alicja Łukasiak, Karolina Goliszewska.

Turnieju finałowy siatkówki dziewcząt w starszej kategorii

Turnieju finałowy siatkówki dziewcząt w starszej kategoriiGimnazjum w Żelechowie było również gospodarzem turnieju finałowego siatkówki dziewcząt w starszej kategorii czyli klas VII oraz II i III gimnazjum. Aby się tu znaleźć trzeba było przebrnąć przez eliminacje powiatowe. W gronie czterech najlepszych znalazły się Miastków, Unin, Gończyce i Żelechów. W pierwszym półfinale Unin wygrał 2:0 z Miastkowem. Drugi półfinał nasze dziewczęta wygrały z Żelechowem również 2:0. W meczu o brązowy medal siatkarki Żelechowa ograły Miastków i to one cieszyły się z trzeciego miejsca w powiecie.

W finale nasz zespół zagrał z Uninem. Byliśmy faworytem w tym spotkaniu ale sport ma to do siebie, że lubi niespodzianki. Słabsza dyspozycja tego dnia była przyczyną przegranej. Zajęcie drugiego miejsca w powiecie to sygnał, że siatkówka w naszej szkole nie schodzi od lat z wysokiego poziomu.

Ostateczna kolejność:

1. Unin
  2. Gończyce
  3. Żelechów
  4. Miastków

Finał regionu siedleckiego w mini siatkówce dziewcząt

Finał regionu siedleckiego w mini siatkówce dziewczątHala sportowa w Górznie była miejscem gdzie odbył się finał regionu siedleckiego w mini siatkówce dziewcząt. W dniu 13.03.2018r. na turnieju finałowym spotkały się zespoły Szkół Podstawowych, mistrzów powiatów naszego regionu. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. W grupie A znalazły się SP Węgrów, SP Halinów i SP Górzno. W grupie B zagrały ze sobą SP 5 Siedlce, SP Żelków, SP Sokołów Podlaski i SP Gończyce. W grupach rozegrano pojedynki każdy z każdym. Grupę A wygrał Węgrów przed Górznem natomiast w grupie B najlepsze były Gończyce przed Żelkowem. Te cztery zespoły awansowały do strefy medalowej. W pierwszym półfinale nasze dziewczęta trafiły na zespół z Górzna i był to rewanż za finał powiatowy. Po bardzo wyrównanej walce wygraliśmy 2:1 co dawało nam prawo gry o złoty medal. W drugim półfinale Węgrów gładko wygrał z Żelkowem. Tak więc o brązowe medale zagrały zespoły z Górzna i Żelkowa. Wygrało Górzno 2:0. My natomiast w grze o złoto nie sprostaliśmy faworyzowanemu zespołowi Węgrowa przegrywając 0:2. Drugie miejsce w regionie to dla nas wielki sukces. Dziewczęta zapracowały na ten medal ciężko pracując na treningach przez cały rok.

Turniej siatkówki dziewcząt o Puchar Dyrektora ZS-P w Gończycach

Turniej siatkówki dziewcząt o Puchar Dyrektora ZS-P w GończycachDnia 19.02.2018r. odbył się w naszej Szkole Turniej siatkówki dziewcząt o Puchar Dyrektora ZS-P w Gończycach. W turnieju wzięły udział zespoły gimnazjalne z Mińska Mazowieckiego i z Gończyc oraz zespoły ze szkół średnich z Sobolewa i Miętnego. Turniej został rozegrany systemem "każdy z każdym". Przy wspaniałym dopingu naszych kibiców toczyły się zacięte pojedynki stojące momentami na bardzo wysokim poziomie. Nasze siatkarki walczyły bardzo dzielnie ale niestety uległy pozostałym drużynom. Siła zespołów ze szkół średnich była trudna do zniwelowania.