Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gończycach
Archiwum  > Aktualności > 2022 / 2023

Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

Kolejny rok szkolny za nami. Były przemówienia, podsumowania, podziękowania i życzenia jak co roku po długiej i ciężkiej pracy. Ósmoklasiści kończąc ten etap edukacyjny złożyli uroczyste ślubowanie i odebrali z rąk Pana Dyrektora świadectwa. Uczniowie, którzy uzyskali sukcesy w różnych dziedzinach otrzymali nagrody. Uczciliśmy również imieniny ks. Kanonika Jana Spólnego i z ogromnym żalem pożegnaliśmy panie, które odeszły na emeryturę.

Zakończenie roku szkolnego 2022/2023Zakończenie roku szkolnego 2022/2023Zakończenie roku szkolnego 2022/2023Zakończenie roku szkolnego 2022/2023Zakończenie roku szkolnego 2022/2023Zakończenie roku szkolnego 2022/2023Zakończenie roku szkolnego 2022/2023Zakończenie roku szkolnego 2022/2023Zakończenie roku szkolnego 2022/2023Zakończenie roku szkolnego 2022/2023Zakończenie roku szkolnego 2022/2023Zakończenie roku szkolnego 2022/2023Zakończenie roku szkolnego 2022/2023Zakończenie roku szkolnego 2022/2023Zakończenie roku szkolnego 2022/2023Zakończenie roku szkolnego 2022/2023Zakończenie roku szkolnego 2022/2023Zakończenie roku szkolnego 2022/2023Zakończenie roku szkolnego 2022/2023Zakończenie roku szkolnego 2022/2023


XVI edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Trzymaj Formę

Uczniowie klasy 7 w roku szkolnym 2022/2023 realizowali ogólnopolski program edukacyjny „Trzymaj formę”, którego głównymi organizatorami są Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców.

Celem programu było:

·        zwiększenie świadomości uczestników programu dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie.

·        Pogłębienie wiedzy o znaczeniu zbilansowanej diety i aktywności fizycznej dla organizmu człowieka. 

·        Kształtowanie postaw i zachowań związanych z prawidłowym żywieniem, odpowiednią jakością zdrowotną żywności i aktywnością fizyczną.

·        Dostarczenie wiedzy o informacjach zamieszczonych na opakowaniach produktów spożywczych i umiejętności korzystania z nich.

W ramach tego programu uczniowie podejmowali różnorodne działania, które były elementami kilku projektów. Wyszukiwali informacji w różnych źródłach. Wysłuchali kilku prelekcji na temat zdrowego stylu życia i jego wpływu na organizm. Przeprowadzali dyskusje, podczas których wymieniali się wiedzą i spostrzeżeniami. Efekty swojej pracy prezentowali społeczności szkolnej w formie ulotek i plakatów. Uczestniczyli w konkursie ogólnopolskim Trzymaj Formę. Przygotowali i przeprowadzili szkolny konkurs o zdrowie, którego adresatami byli uczniowie klas IV – VI. Zwycięzcami w konkursie byli: I miejsce Hanna Zając kl. IVa i Maja Gromuł kl. VIa, II miejsce Nikola Marciniak kl.VIb, III miejsce Ewelina Dybcio i Zuzanna Bryzek z kl. VIa.

XVI edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Trzymaj FormęXVI edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Trzymaj FormęXVI edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Trzymaj FormęXVI edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Trzymaj FormęXVI edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Trzymaj FormęXVI edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Trzymaj Formę


Uczniowie przygotowali kanapki i owocowe koktajle

 „Jeśli chcesz się żywić zdrowo, jadaj zawsze kolorowo!...”

 W ostatnim tygodniu bieżącego roku szkolnego, Uczniowie klasy IIIb, pod okiem Wychowawcy, we wtorek 20 czerwca przygotowywali pyszne i bogate w składniki odżywcze kanapki. Dzieci przyniosły do szkoły potrzebne przybory i produkty. Po umyciu rąk i przygotowaniu stanowisk, wszyscy zabrali się do pracy. Kanapki były nie tylko smaczne i zdrowe, ale także pięknie ozdobione i pełne witamin.

       W środę 21 czerwca sprawdzali swoje umiejętności kulinarne przygotowując owocowe koktajle. Dzieci przyniosły tego dnia wcześniej przygotowane owoce lub warzywa, z których powstały pyszne, kolorowe, a przede wszystkim zdrowe koktajle. Każdy Uczeń przygotował to, co lubi najbardziej. Przygotowanymi kanapkami i koktajlami poczęstowali Pana Dyrektora oraz Panie ze świetlicy.

       Śmiało można powiedzieć, że Uczniowie zadanie wykonali doskonale. Przyrządzanie kanapek i owocowych koktajli dało dzieciom wiele radości i satysfakcji, jednocześnie uświadamiając, jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Najprzyjemniejszym momentem tych zajęć, poza samym wykonaniem, była ich degustacja. Dzieci przekonały się, że najlepiej smakują posiłki wykonane własnoręcznie. Kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków. Wiedzą, jakie korzyści wynikają ze spożywania drugiego śniadania – „Śniadanie daje moc”.

        Wcześniej Uczniowie poznali zasady zdrowego odżywiania. Rozmawiali o tym, jak komponować posiłki, jakie produkty należy jeść, żeby być zdrowym, dlaczego musimy się zdrowo odżywiać i jeść śniadanie.

        Warto organizować tego typu zajęcia, ponieważ utrwalają zdrowe nawyki u dzieci. Sposób odżywiania ma bowiem duży wpływ na koncentrację, pamięć, logiczne myślenie, rozwój intelektualny, samopoczucie i sprawność fizyczną.

Beata Garbarczyk

Uczniowie przygotowali kanapki i owocowe koktajleUczniowie przygotowali kanapki i owocowe koktajleUczniowie przygotowali kanapki i owocowe koktajleUczniowie przygotowali kanapki i owocowe koktajleUczniowie przygotowali kanapki i owocowe koktajleUczniowie przygotowali kanapki i owocowe koktajleUczniowie przygotowali kanapki i owocowe koktajleUczniowie przygotowali kanapki i owocowe koktajleUczniowie przygotowali kanapki i owocowe koktajleUczniowie przygotowali kanapki i owocowe koktajleUczniowie przygotowali kanapki i owocowe koktajleUczniowie przygotowali kanapki i owocowe koktajleUczniowie przygotowali kanapki i owocowe koktajleUczniowie przygotowali kanapki i owocowe koktajle


Zbiórka harcerska w Gończycach

Dnia 21.06.2023r. w Gończycach odbyła się integracyjna zbiórka harcerska. Nasi harcerze wspólnie z harcerzami z drużyny Itaka z Sobolewa w trakcie zbiórki przypomnieli sobie zasady musztry oraz symbolikę harcerską. Nie zabrakło wspólnych śpiewów i pląsów. Głównym punktem zbiórki było złożenie przyrzeczenia harcerskiego przez harcerzy z 9 DH z Gończyc oraz przez harcerzy z drużyny Itaka z Sobolewa. Przy ognisku obrzędowym harcerze prezentowali swoje plakaty związane z symboliką harcerską. Rozkazem druhny Ewy Figacz złożyli uroczyste przyrzeczenie harcerskie.

Zbiórka harcerska w GończycachZbiórka harcerska w GończycachZbiórka harcerska w GończycachZbiórka harcerska w GończycachZbiórka harcerska w GończycachZbiórka harcerska w GończycachZbiórka harcerska w GończycachZbiórka harcerska w GończycachZbiórka harcerska w GończycachZbiórka harcerska w GończycachZbiórka harcerska w GończycachZbiórka harcerska w GończycachZbiórka harcerska w GończycachZbiórka harcerska w GończycachZbiórka harcerska w GończycachZbiórka harcerska w GończycachZbiórka harcerska w GończycachZbiórka harcerska w GończycachZbiórka harcerska w GończycachZbiórka harcerska w GończycachZbiórka harcerska w Gończycach


WYCIECZKA DO PIEKARNI

Dnia 21 czerwca 2023 r. klasa 0 a i 0 b wybrały się na wycieczkę do pobliskiej piekarni. Podczas wycieczki dzieci miały możliwość zobaczyć, jak wygląda piekarnia od środka. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarza, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Dzieci zobaczyły najważniejsze pomieszczenia piekarni. Piekarz opowiedział,jak wyrasta ciasto, przedstawił etapy powstawania pieczywa. Przedszkolaki zobaczyły duże maszyny niezbędne do pracy piekarza m.in. ogromne misy na ciasto, krajalnicę do krojenia chleba, maszynę do produkcji bułek, ruchome regały na upieczony chleb itp. Największe wrażenie wywarł na przedszkolakach piec do wypiekania i wielkie łopaty do wkładania pieczywa.

Przedszkolaki oraz wychowawczynie serdecznie dziękują Panu Rafałowi Szczypiorowi za okazaną gościnność i miłą atmosferę.


WYCIECZKA DO PIEKARNIWYCIECZKA DO PIEKARNIWYCIECZKA DO PIEKARNIWYCIECZKA DO PIEKARNIWYCIECZKA DO PIEKARNIWYCIECZKA DO PIEKARNIWYCIECZKA DO PIEKARNIWYCIECZKA DO PIEKARNI