Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gończycach
Archiwum  > Sport > 2016 / 2017

Mistrzostwa Regionu w Lekkiej Atletyce

23 maja 2017 roku na stadionie lekkoatletycznym w Siedlcach odbyły się Mistrzostwa Regionu w Lekkiej Atletyce. Nasze gimnazjum było reprezentowane przez 12 uczniów. Najlepiej zaprezentował się Jakub Michalczyk wygrywając konkurs skoku wzwyż z wynikiem 170 cm i awansował na Mistrzostwa Mazowsza. Trzecie miejsce w sztafecie olimpijskiej zajęli: Kamil Kosmala, Krzysztof Szewczyk, Aleksander Błażejczyk i Bartosz Babik. Pozostali nasi uczniowie plasowali się w pierwszej dziesiątce.Mistrzostwa Regionu w Lekkiej AtletyceMistrzostwa Regionu w Lekkiej Atletyce

Finał powiatowej Gimnazjady w siatkówce dziewcząt

Finał powiatowej Gimnazjady w siatkówce dziewczątFinał powiatowej Gimnazjady w siatkówce dziewczątFinał powiatowej Gimnazjady w siatkówce dziewczątDo rywalizacji w finale powiatowej Gimnazjady siatkówki dziewcząt który odbył się w Żelechowie 20.03.2017r. stanęły zespoły gimnazjalne z Unina, Sobolewa, Żelechowa i Gończyc. Aby zagrać w finale zespoły te musiały przebrnąć eliminacje ćwierćfinałowe i półfinałowe. W pierwszym meczu spotkały się reprezentacje Żelechowa i Sobolewa. Wynik 2:0 dla Żelechowa. W drugim spotkaniu zagrał nasz zespół z Uninem. Po bardzo wyrównanej i zaciętej walce pokonaliśmy Unin 2:1. Przegrani z tych pojedynków zagrali o brązowy medal. Tu lepszy okazał się Unin wygrywając 2:1. W meczu o złoty medal nasze siatkarki nie będąc faworytkami wysoko postawiły poprzeczkę zespołowi z Żelechowa. Uległy jednak starszym i bardziej doświadczonym siatkarkom z Żelechowa 0:2.


Ostateczna kolejność:

 1. Gimnazjum Żelechów
 2. Gimnazjum Gończyce
 3. Gimnazjum Unin
 4. Gimnazjum Sobolew


Skład naszego zespołu:

 1. Natalia Cieśla - kapitan zespołu
 2. Alicja Szewczyk
 3. Patrycja Talarek
 4. Wiktoria Miszczak
 5. Ewelina Pawelec
 6. Zuzanna Więckowska
 7. Alicja Zając
 8. Kamila Kosmala
 9. Kinga Mikulska
 10. Katarzyna Kowalczyk
 11. Kinga Ryszkowska
 12. Amelia Wójcik

Turniej tenisa stołowego w Skórcu

Turniej tenisa stołowego w SkórcuPubliczne Gimnazjum w Skórcu 15 marca 2017r. gościło 13 najlepszych drużyn tenisowych w kategorii chłopców z siedmiu powiatów. Rywalizowały one o miano najlepszej w regionie siedleckim. Reprezentanci naszej szkoły to: Krzysztof Szewczyk i Przemysław Babik. Po bardzo wyrównanej i zaciętej rywalizacji nasi uczniowie zajęli piąte miejsce.

Mistrzostwa Regionu w Drużynowym Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych

Mistrzostwa Regionu w Drużynowym Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych13 marca 2017r. w Siedlcach w hali sportowej MOSiR przy ulicy Prusa odbyły się Mistrzostwa Regionu w Drużynowym Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych. Naszą szkołę reprezentowała drużyna chłopców. Kamil Dadana i Bartłomiej Osiak po bardzo dobrej grze zakończyli rywalizację na wysokim trzecim miejscu.

Finał powiatowy mini siatkówki dziewcząt

Finał powiatowy mini siatkówki dziewczątFinał powiatowy mini siatkówki dziewczątFinał powiatowy mini siatkówki dziewczątW dniu 07.03.2017r. odbył się w naszej Szkole finał powiatowy mini siatkówki dziewcząt. W bezpośredniej walce o mistrzostwo powiatu Garwolin spotkały się zespoły: SP Unin, SP Żelechów, SP Górzno oraz gospodarze SP Gończyce. W pierwszym półfinale zmierzyły się zespoły z Żelechowa i Górzna. Zespół z Żelechowa wygrał 2:0. W drugim półfinale nasz zespół pokonał Unin 2:0. Zwycięzcy półfinałów uzyskali prawo gry o złoty medal, natomiast przegrani walczyli o medal brązowy.


W meczu o trzecie miejsce po bardzo wyrównanej walce zwyciężyło SP Górzno 2:1. W pojedynku o złoty medal nasze dziewczęta po zaciętej walce uległy drużynie z Żelechowa 0:2.


Kolejność zespołów:

 1. SP Żelechów
 2. SP Gończyce
 3. SP Górzno
 4. SP Unin


Nasz występ w finale należy uznać za bardzo udany. Dziewczęta pokazały się z bardzo dobrej strony, zaprezentowały wysokie umiejętności techniczne. Na uwagę zasługuje fakt iż kolejno czwarty rok z rzędu zdobywamy w powiecie co najmniej srebrny medal.


Skład zespołu:

 1. Oliwia Cieśla - kapitan zespołu
 2. Zuzanna Flisek
 3. Wiktoria Zając
 4. Małgorzata Zackiewicz
 5. Karolina Jurczak
 6. Weronika Kasperczyk
 7. Roksana Sygocka
 8. Julia Rusak
 9. Maja Nowaczek
 10. Karolina Gałązka
Strona
123
z 3