Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gończycach
Archiwum  > Sport > 2016 / 2017 > Strona > 2

Turniej drużynowego tenisa stołowego w Sobolewie

Turniej drużynowego tenisa stołowego w SobolewieZespół Szkół w Sobolewie był gospodarzem rozgrywek w drużynowym tenisie stołowym szkół gimnazjalnych, które odbyły się 7 lutego 2017r. Naszą szkołę reprezentowały po dwie drużyny dziewcząt i chłopców. Pierwszy zespół dziewcząt w składzie: Alicja Zając, Ewelina Pawelec zajęły trzecie miejsce. Pierwszy zespół chłopców: Krzysztof Szewczyk, Przemysław Babik ukończyli rywalizację na miejscu drugim z awansem do zawodów regionalnych. Pozostałe zespoły zakończyły rywalizację na miejscach 5 - 8.

Rozgrywki w drużynowym tenisie stołowym w Dąbrowie

Rozgrywki w drużynowym tenisie stołowym w DąbrowieSzkoła Podstawowa w Dąbrowie była gospodarzem rozgrywek w drużynowym tenisie stołowym, które odbyły się 6 lutego 2017r. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny chłopców i jedna dziewcząt. Pierwszy zespół chłopców w składzie Kamil Dadana, Bartłomiej Osiak zajęli pierwsze miejsce z awansem do zawodów regionalnych. Drugi zespół Wojciech Paziewski, Jakub Jończyk ukończyli rywalizację na miejscu czwartym. Dziewczęta w składzie: Oliwia Cieśla, Wiktoria Zając, Karolina Jurczak zakończyły rozgrywki na piątym miejscu.

Bieg "Policz się z cukrzycą"

Bieg "Policz się z cukrzycą"W dniu 15.01.2017r. grupa młodzieży z naszego Gimnazjum, głównie z klasy II A sportowej, wzięła udział w biegu "Policz się z cukrzycą" w ramach WOŚP. W tym dniu takie biegi odbyły się w całej Polsce. My wzięliśmy udział w biegu w Warszawie. Wpisowe z tego biegu przeznaczone zostało na zakup pomp insulinowych dla kobiet w ciąży i wsparcie nauczania pierwszej pomocy. Bieg odbył się ulicami Warszawy. Start i meta zlokalizowane były na Placu Defilad przed Pałacem Kultury i Nauki. Długość trasy wynosiła ok. 5 km. Wszyscy nasi biegacze ukończyli bieg w bardzo dobrych humorach. Każdy z nich otrzymał pamiątkowy medal. Ponadto w pakiecie startowym każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkową koszulkę, numer startowy oraz upominki od sponsorów i partnerów imprezy.

Bieg Mikołajów

Bieg MikołajówW dniu 04.12.2016r. grupa dziewcząt z naszego Gimnazjum z klasy II A sportowej oraz z I A i I B wzięła udział w Biegu Mikołajów w ramach Mikołajkowego Festiwalu Biegowego Dzieci i Młodzieży. Bieg miał charakter ogólnopolski bowiem odbywał się w pięciu miastach Polski: Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Zakopanem i Sopocie. My wystartowaliśmy w Warszawie na Torze Służewiec. Bieg odbywał się na dystansie 2400 m. Każdy przebiegnięty przez nas 1 kilometr równał się 1 złotówce na cele charytatywne. Biegając w Warszawie wspomagaliśmy finansowo Centrum Zdrowia Dziecka. W pięknej zimowej scenerii wszystkie nasze dziewczęta mając na głowach czapki mikołajów dobiegły do mety. W nagrodę każda z nich dostała medal. Po biegu na wszystkich biegaczy czekał gorący posiłek. Cieszymy się, że przebiegnięte przez nas kilometry przyczyniły się do pomocy chorym dzieciom.

Powiatowe zawody w przełajowych biegach sztafetowych w Miętnem

Powiatowe zawody w przełajowych biegach sztafetowych w MiętnemSzkoła ponadgimnazjalna w Miętnem była organizatorem zawodów powiatowych w sztafetowych biegach przełajowych, które odbyły się 10 października 2016r. Nasze gimnazjum było reprezentowane przez dwie drużyny (dziewcząt i chłopców). Bardzo dobry wynik osiągnęli chłopcy zajmując drugie miejsce w powiecie jednocześnie uzyskując awans do zawodów regionalnych, które odbyły się w Siedlcach. Tam nasi reprezentanci uplasowali się na ósmym miejscu. Dziewczęta w zawodach powiatowych zajęły szóste miejsce. Dziękujemy wszystkim startującym i życzymy dalszych sukcesów.