Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gończycach
Archiwum  > Przedszkole > 2020 / 2021 > Strona > 3

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Grupa 4-5 latków wzięła udział w wydarzeniu przygotowanym przez Panią Natalię Bednarczyk, Panią Mariolę Kowalewską i Panią Marię Latuszek.

Dzieci poznały historie powstania Pluszowego Misia, a także rozwiązywały zadania i zagadki. Dopełnieniem prezentacji było spotkanie online z Kubusiem Puchatkiem. Na zakończenie wydarzenia każdy stał się pluszowym misiem poprzez wykonanie zdjęcia w foto-budce. 

W tym dniu, na zajęciach świetlicowych dzieci również wykonały piękne prace plastyczne przy pomocy Pani Anny Zając. 

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia

Święto 11 Listopada

Dnia 10 listopada 2020 r. przedszkolaki z grupy łączonej (4-5 latki) obchodziły Święto 11 Listopada.

Uroczystość rozpoczęła się przedstawieniem „Polska to mój dom”  w wykonaniu dzieci. Chcieliśmy pokazać, że patriotyzm nie jest tylko wartościową ideą, ale także realnym doświadczeniem możliwym do przeżycia już nawet przez najmłodszych. Słowem i piosenką oddaliśmy szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłości do Ojczyzny.

Tego dnia również Pan Dyrektor Marcin Maraszek uczynił z dzieci prawdziwych przedszkolaków poprzez pasowanie.

Całą uroczystość dopełniło odśpiewanie o godzinie 11:11 „Mazurka Dąbrowskiego” przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski.

Dzień, który przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, na pewno przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw naszych małych przedszkolaków.

Święto 11 Listopada

Święto 11 Listopada

Święto 11 Listopada

Strona
123
z 3