Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gończycach
Archiwum  > Przedszkole > 2020 / 2021 > Strona > 2

Bal karnawałowy

Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka– w takiej atmosferze bawiły się dzieci 5 lutego podczas balu karnawałowego. Zabawę rozpoczęły dwa układy taneczne "Makarena" i "Chocolate"przygotowane przez dzieci. Przedszkolaki z wielką ochotą uczestniczyły w tańcach, zabawach i konkursach prowadzonych przez Panie. Na twarzach wszystkich malował się uśmiech, który nie znikał mimo chwilowego zmęczenia. Bal był okazją do zintegrowania dzieci i pozostawił wiele niesamowitych wrażeń.

Bal karnawałowy

Bal karnawałowy

Bal karnawałowy

Dzień Babci i Dziadka

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu kojarzą się z miłością, ciepłem i wszystkim co dobre.

Dzieci z grupy 4-5 latki zaśpiewały piosenkę, namalowały portrety swoich Dziadków oraz przygotowały piękne upominki, aby uczcić tak wyjątkowy dzień.

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i DziadkaJASEŁKA

18 grudnia, podtrzymując tradycję szkoły, grupa 4-5 latków przygotowała przedstawienie świąteczne - Jasełka. Przedszkolaki przebrane za Józefa, Maryję, Aniołków, Pasterzy i Królów przepięknie przedstawiły krótką historię Bożego Narodzenia. W uroczystości uczestniczył Pan dyrektor, który pogratulował występu, a także życzył wszystkiego najlepszego dla dzieci i ich rodzin na nadchodzący 2021 rok. Dekorację i stroje przygotowały Panie z grupy przy współpracy z rodzicami.


Cytując fragment przedstawienia:

„Pan się narodził, ludzi oswobodził!

Gloria, Gloria wykrzykujecie!

Razem z nami, drodzy goście, świętujecie

WESOŁYCH ŚWIĄT!”

JASEŁKA

JASEŁKA

JASEŁKA

JASEŁKA

JASEŁKA

MIKOŁAJKI

4 grudnia w naszym przedszkolu panowała ogromna radość. Po śniadaniu przyszedł do nas Święty Mikołaj. Dzieci witając gościa zaśpiewały piosenkę pt. " Idzie Mikołaj ".

Przedszkolaki i Panie, z grupy 4-5 latków, były bardzo grzeczne, dlatego każdy otrzymał prezent.

Pani Natalia Bednarczyk przebrana za Panią Mikołajową pomagała rozdawać wspaniałe upominki.

Na pamiątkę wykonaliśmy grupowe zdjęcie.

MIKOŁAJKI

MIKOŁAJKI

MIKOŁAJKI

Kalendarz adwentowy

Grudzień to czas przygotowań świątecznych. Panie z grupy 4-5 latków stworzyły kalendarz adwentowy. Przedszkolaków czekały przeróżne zadania.

Pierwszego dnia Święty Mikołaj napisał do dzieci powitalny list. Zadaniem dzieci była odpowiedź na list poprzez narysowanie wymarzonego prezentu i samodzielne podpisanie się. W kolejnych dniach przedszkolaki m.in. ozdobiły pierniczki, ubierały żywą choinkę, stworzyły łańcuch choinkowy, przygotowały własnoręczne bombki, ozdabiały pudełka prezentowe, obejrzały edukacyjną bajkę „Opowieść o Bożym Narodzeniu”, a także wykonywały prace związane ze świętami.

Kalendarz adwentowy

Kalendarz adwentowy

Kalendarz adwentowy

Kalendarz adwentowy

Strona
123
z 3