Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gończycach
Archiwum  > Przedszkole > 2022 / 2023

Rok szkolny 2022/23

Rok szkolny 2022/23

Zakończenie roku przedszkolnego 2022/2023

 „Chociaż słońce jasno świeci,

Trochę smutne są dziś dzieci.

Bo koniec roku, przedszkola mija czas,

Teraz wakacje czekają nas”

W dniu 23 czerwca 2023 r. w naszym Przedszkolu odbyła się Uroczystość Zakończenia Roku Przedszkolnego. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań.

Za cały ten szczególny i wyjątkowy rok w imieniu Dyrekcji i Nauczycieli bardzo wszystkim dziękujemy.

Pragniemy w tym dniu podziękować dzielnym Przedszkolakom za ich ciężką pracę, którą wykonywali w tym roku.

Dziękujemy także Rodzicom za ich wyrozumiałość i cierpliwość i za to, że tak dobrze wspierali swoje pociechy.

Wszystkim dzieciom życzymy bezpiecznych i radosnych wakacji!

Zakończenie roku przedszkolnego 2022/2023Zakończenie roku przedszkolnego 2022/2023Zakończenie roku przedszkolnego 2022/2023Zakończenie roku przedszkolnego 2022/2023Zakończenie roku przedszkolnego 2022/2023Zakończenie roku przedszkolnego 2022/2023Zakończenie roku przedszkolnego 2022/2023Zakończenie roku przedszkolnego 2022/2023Zakończenie roku przedszkolnego 2022/2023


SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

Dnia 21 czerwca gościliśmy w naszym przedszkolu tatę Tymonka Więckowskiego, który pracuje jako ratownik medyczny. 

Dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Przedszkolaki uczyły sie w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe i w jaki sposób wzywać pomoc.

 Dzieci poznały numery telefonów ratunkowych oraz dowiedziały się w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorką ( trzeba się przedstawić, powiedzieć ile ma się lat, powiedzieć gdzie się znajduje, co się stało i dlaczego potrzebuje pomocy).

  Nasz pan ratownik zwrócił też uwagę, żeby dzieci właściwie przewożone były samochodem tzn. zawsze w foteliku i w mocno zapiętych pasach.

  Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYMSPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYMSPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYMSPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYMSPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYMSPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM


PSZCZÓŁKI NA FRYTKACH

Dnia 16 czerwca najmłodsze przedszkolaki udały się na pieszą wycieczkę do pobliskiej jadłodajni w Gończycach- „WYŻERKI”. Bardzo miło spędziły czas smakując frytki.

Wyjście było okazją do utrwalenia sobie zasad obowiązujących podczas wyjść poza teren przedszkola oraz umiejętnego, kulturalnego zachowania się w restauracji.

PSZCZÓŁKI NA FRYTKACHPSZCZÓŁKI NA FRYTKACHPSZCZÓŁKI NA FRYTKACHPSZCZÓŁKI NA FRYTKACH


WYCIECZKA DO ZAGRODY ALPAKI – PSZCZÓŁKI I JEŻYKI

    W dniu 14 czerwca grupy „Pszczółki i Jeżyki” udały się na wycieczkę do „Zagrody Alpak” znajdującej się w Woli Miastkowskiej. Tego dnia dzieci miały okazję poznać te cudowne zwierzęta. Dowiedzieliśmy się skąd one do nas przybyły i w jakim celu ludzie je hodują. Wiemy już, że Alpaki to bardzo pożyteczne zwierzęta. Dostarczają nam nie tylko wełny, ale też mnóstwo pozytywnych doznań. Przedszkolaki bardzo chętnie i z ogromnym zaangażowaniem karmiły i bawiły się ze zwierzętami. Następnie wszyscy uczestniczyliśmy w zabawach zorganizowanych przez animatorów i wykonaliśmy prace plastyczne z wykorzystaniem alpaczej wełny.

WYCIECZKA DO ZAGRODY ALPAKI – PSZCZÓŁKI I JEŻYKIWYCIECZKA DO ZAGRODY ALPAKI – PSZCZÓŁKI I JEŻYKIWYCIECZKA DO ZAGRODY ALPAKI – PSZCZÓŁKI I JEŻYKIWYCIECZKA DO ZAGRODY ALPAKI – PSZCZÓŁKI I JEŻYKI


Strona
1234567891011
z 11