Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gończycach
Archiwum  > Sport > 2021 / 2022

Mistrzostwa Powiatu LA

Powiatowy Szkolny Związek Sportowy wznowił rywalizację dzieci i młodzieży na boiskach i stadionach lekkoatletycznych po przerwie spowodowanej stanem epidemiologicznym. W dniu 11 maja 2022r. w Rudzie Talubskiej na nowo wybudowanych obiektach sportowych odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce. Były to zawody, w których rywalizowali uczniowie z klas VII – VIII. Naszą szkołę reprezentowało 14 uczniów. Siedmioro z nich w zaciętej i sportowej rywalizacji wywalczyło medale.

1 miejsce w skoku wzwyż zajęła Natalia Talarek

1 miejsce w biegu na 300m Natalia Jabłkowska

2 miejsce w biegu na 600m Julia Jurczak

2 miejsce w biegu na 100m Stanisław Płatek

1 miejsce w biegu na 600m Antonii Gromuł

3 miejsce w biegu na 600m Wojciech Goliszewski

2 miejsce w biegu na 1000m Kacper Goliszewski


Mistrzostwa Powiatu LA

Mistrzostwa Powiatu LA

Mistrzostwa Powiatu LA

Mistrzostwa Powiatu LA

Mistrzostwa Powiatu w Czwórboju

Dnia 12 maja 2022r. w Sobolewie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Czwórboju na stadionie lekkoatletycznym. Rywalizowali w nich uczniowie z klas IV – VI. Jest to rywalizacja drużynowa. W skład drużyny wchodzi 5 lub 6 zawodników. Każdy startuje w czterech konkurencjach: bieg na 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową i bieg na 1000m u chłopców, 600 biegają dziewczęta. Każdy wynik uzyskany w poszczególnych dyscyplinach przeliczany jest na punkty. Łączna suma punktów całego zespołu daje końcowy wynik. Liczone są wyniki pięciu najlepszych z każdego zespołu. Naszą szkołę reprezentowała drużyna chłopaków w następującym składzie: Wiktor Dołęzka, Szymon Jurczak, Adrian Sobol, Antonii Cieśla, Krzysztof Łapacz i Michał Owczarczyk. W/w uczniowie po wyczerpującej i zaciętej rywalizacji zajęli piąte miejsce. 

Mistrzostwa Powiatu w Czwórboju

Mistrzostwa Powiatu w Czwórboju

Mistrzostwa Powiatu w Czwórboju

Turniej im. Stanisława Brody

Turniej im. Stanisława Brody

Po dwuletniej przerwie w zawodach sportowych spowodowanej Covidem, reprezentacja siatkarek naszej Szkoły wzięła udział w zawodach piłki siatkowej. Turniej im. Stanisława Brody ma już kilkudziesięcioletnią tradycję. Pojechaliśmy tam na zaproszenie klubu Olimp Mińsk Mazowiecki. W Turnieju wystąpiły również 2 zespoły Olimpu oraz drużyna z Nieporętu. Rozgrywki toczyły się w Hali Widowiskowo – Sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Mińsku Mazowieckim. Nasz występ był udany. Stoczyliśmy wyrównane pojedynki ze wszystkimi zespołami. Należy zaznaczyć, że wszyscy nasi przeciwnicy to drużyny grające w mazowieckich ligach siatkarskich. Bilans naszych pojedynków to wygrana z Olimpem II 2:1, przegrana z Nieporętem 1:2 i przegrana z Olimpem I 0:2.

Ostateczna kolejność:

1.      Olimp I Mińsk Mazowiecki

2.      Nieporęt

3.      SP Gończyce

4.      Olimp II Mińsk Mazowiecki


Drużyna w nagrodę otrzymała puchar, a najlepszą zawodniczkę naszego zespołu Natalię Talarek nagrodzono statuetką.