Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gończycach
Archiwum  > Sport > 2014 / 2015

Zawody lekkoatletyczne w Siedlcach

W Siedlcach 19 maja 2015r. odbyły się zawody regionalne w lekkiej atletyce. Naszą szkołę reprezentowało czterech uczniów. Najlepiej wypadł K. Komorek, który w biegu na 1500m zajął trzecie miejsce, jednocześnie zapewnił sobie start w mistrzostwach Mazowsza na swoim dystansie.Zawody lekkoatletyczne w Siedlcach

Powiatowe Zawody Lekkoatletyczne w Garwolinie

W Garwolinie 11 maja br. na stadionie lekkoatletycznym odbyły się zawody powiatowe w lekkiej atletyce. Naszą szkołę reprezentowało 13 uczniów. Osiągnęli bardzo dobre wyniki:

M. Staros 1 miejsce, H. Grudzień 2 miejsce w biegu na 100m.

R. Andrzejewski 1 miejsce, P. Paprota 2 miejsce w biegu na 200m.

K. Komorek 2 miejsce w biegu na 1500m.Powiatowe Zawody Lekkoatletyczne w GarwoliniePowiatowe Zawody Lekkoatletyczne w GarwoliniePowiatowe Zawody Lekkoatletyczne w Garwolinie

Gimnazjalistki z Gończyc zajęły trzecie miejsce w Mazowieckiej Gimnazjadzie LZS w piłce siatkowej dziewcząt.

20 listopada w Wolanowie pod Radomiem odbył się finał Mazowieckiej Gimnazjady LZS w piłce siatkowej dziewczšt. Do walki o medale na szczeblu wojewódzkim stanęły najlepsze zespoły z regionu: warszawskiego - Gimnazjum Lesznowola, radomskiego - Gimnazjum Wolanów oraz mistrzynie regionu siedleckiego - Gimnazjum Gończyce.

Turniej finałowy stał na wysokim poziomie. Siatkarkom z powiatu garwolińskiego przyszło mierzyć się z rywalkami, które występują w II lidze kadetek. W pierwszym meczu, podopieczne Ireneusza Kalbarczyka po wyrównanym pojedynku, uległy gospodyniom turnieju 1:2. W drugim spotkaniu, reprezentantki regionu siedleckiego przegrały z zespołem z Lesznowoli i ostatecznie uplasowały się na najniższym stopniu podium. Warto zaznaczyć, iż siatkarki z Gończyc w finale mazowieckim zagrały po raz trzeci z rzędu. W dotychczasowej historii występów zdobyły: złoty, dwa srebrne i dwa brązowe medale.

Gimnazjum Gończyce: Daria Pawlak, Magda Szewczyk, Agnieszka Wawer, Paulina Owczarczyk, Irena Matyka, Ilona Flisek, Paulina Flak, Monika Bożek, Klaudia Krawczyk, Karolina Gromuł, Weronika Miœkurka, Julia Owczarczyk. Opiekun: Ireneusz Kalbarczyk.

I Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora ZSP w Sobolewie

Dużym zainteresowaniem cieszył się I Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora ZSP w Sobolewie. Do walki o to trofeum stanęło dziewięć drużyn: LO Garwolin, ZSP 1 Garwolin, ZSP 2 Garwolin, Gimnazjum Gończyce, UKS Sęp Żelechów, Gimnazjum nr 2 Łaskarzew, Gimnazjum Żelechów, Gimnazjum Sobolew oraz gospodarz imprezy ZSP Sobolew.

Na najwyższym stopniu podium stanęły siatkarki z Sobolewa (opiekun Artur Chmielak). Gospodynie imprezy wygrały wszystkie turniejowe pojedynki i pewnie sięgnęły po Puchar Dyrektora. Srebrne medale powędrowały do gimnazjalistek z Gończyc (opiekun Ireneusz Kalbarczyk), a brązowe do siatkarek żelechowskiego Sępa, dowodzonych przez Michała Bogusza.