Wycieczka 4-6.10.2021
W dniach 4 - 6 października uczniowie klas VII - VIII uczestniczyli w wycieczce: Grunwald - Gietrzwałd - Gdańsk - Rywałd - Toruń.
W dniach 4 - 6 października uczniowie klas VII - VIII uczestniczyli w wycieczce: Grunwald - Gietrzwałd - Gdańsk - Rywałd - Toruń.
Dnia 28 września 2021 r. odbyła się wycieczka młodzieży z klas VIII do Lublina zorganizowana przez p. Dyrektora Marcina Maraszka. Obecni byli także nauczyciele: p. Bogdan Maraszek i p. Beata Garbarczyk, którzy razem z Panem Dyrektorem opiekowali się uczniami.
Z przewodnikiem Uczniowie zwiedzili Państwowe Muzeum na Majdanku, gdzie poznali historię ofiar niemieckiego obozu koncentracyjnego.
W kinie Bajka obejrzeli polski film biograficzny pt.: „Mistrz”, będący kontynuacją pierwszego punktu wycieczki. Poznali historię legendarnego pięściarza Tadeusza „Teddy’ego” Pietrzykowskiego, który trafił do obozu w pierwszym transporcie w 1940 r. i zdobył tytuł mistrza wszechwag niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.
Oparty na faktach dramat przedstawiający nieznaną historię polskiego sportowca, który w miejscu zagłady stał się symbolem nadziei na zwycięstwo. Dla współwięźniów stał się symbolem nadziei na przetrwanie i pokonanie terroru.
W Instytucie Fizyki Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej obejrzeli 4 części „61 Pokazów Fizycznych” przedstawiających prawa fizyki. Na przykładzie ciekawych doświadczeń prezentowanych przez doświadczonych wykładowców akademickich Uczniowie powtórzyli, utrwalili i rozszerzyli wiadomości z zakresu: akustyki, ciśnienia (nie)atmosferycznego, mechaniki i elektromagnetyzmu.
Dnia 27 września 2021 roku odbyła się wycieczka do „Stajni Wilga” zorganizowana przez p. Małgorzatę Owczarczyk przy współpracy z p. Anetą Pracz oraz p. Bożeną Wieczorek. Najmłodsi Uczniowie naszej szkoły z klasy Ia, Ib oraz IIa byli pod czujną i troskliwą opieką w/w Wychowawców klas oraz p. Urszuli Zygadło i p. Martyny Brych.
Dzieci podczas pobytu w Wildze brały udział w programie "Indianie", w którym cała grupa była podzielona na plemiona. Każdy uczestnik przygotowywał i ozdabiał własny papierowy pióropusz oraz wymyślał sobie Indiańskie imię.
Uczniowie pełni zapału i chęci do zabaw na świeżym powietrzu uczestniczyli w zabawach, takich jak: rzut lassem czyli łapanie mustangów, polowanie na bizony, przejście po równoważni czejeńskiej czy strzelanie z łuku - strzałami na przyssawkę.
Kolejnym punktem naszej przygody była wyprawa z mapą w poszukiwaniu złota, a także budowanie tipi i totemów Indiańskich w lesie. Na zakończenie wycieczki mieliśmy krótką przejażdżkę bryczką oraz ognisko. Program wycieczki bardzo podobał się Uczniom, którzy wrócili pełni wrażeń, miłych wspomnień oraz nowych doświadczeń.
Dnia 15 września 2021r. odbyła się wycieczka uczniów klas VIII a, VII a, VIII b i VII b do Warszawy zorganizowana przez p. Beatę Garbarczyk.
Jednym z punktów programu wycieczki, tym najważniejszym, było odwiedzenie grobu Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Bazylice Archikatedralnej Św. Jana Chrzciciela, gdzie p. Dyrektor Marcin Maraszek w obecności Pocztu Sztandarowego, nauczycieli i uczniów złożył wiązankę z biało-czerwonych kwiatów przy sarkofagu Patrona naszej Szkoły z okazji Jego beatyfikacji.
W Planetarium Niebo Kopernika uczniowie obejrzeli interaktywny film "Czarne dziury. Podróż w nieznane", a w Złotych Tarasach w Multikinie film pt.: "Czarny młyn".
Uczniowie bardzo miło spędzili czas podczas 1,5 godz. warsztatów grupowych pt. „Czekoladowe Tabliczki” w Manufakturze Czekolady, gdzie m. in. poznali proces produkcji czekolady, własnoręcznie wykonali tabliczkę czekolady, którą także samodzielnie pakowali. Jednym z punktów warsztatów była degustacja pitnej mlecznej czekolady.
Podczas wycieczki troskliwą opieką otoczyli uczniów p. Dyrektor Marcin Maraszek, p. Bożena Jurczak, p. Artur Chudynko i p. Beata Garbarczyk.
Jako kierownik wycieczki (p. Beata) bardzo serdecznie dziękuje Panu Dyrektorowi, że zaszczycił nas swoją obecnością, za życzliwość, wsparcie, pomoc i poświęcony czas. Dziękuje, także obecnym nauczycielom za pomoc i opiekę nad uczniami podczas wycieczki.
Dnia 09.09.2021r. odbyła się wycieczka edukacyjna zorganizowana przez p. Beatę Garbarczyk przy współpracy p. Elżbiety Czarneckiej i p. Iwony Wójcik dla uczniów klas: II b, III b, III a. Podczas wycieczki opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: p. B. Garbarczyk, p. I. Wójcik, p. A. Zadrożna, p. U. Zygadło i p. I. Kalbarczyk.
W Centrum Nauki Kopernik, w Strefie Eksperymentowania, uczniowie zdobyli wiedzę poprzez obserwacje interaktywnych eksponatów i samodzielne eksperymenty przy około 200 stacjach doświadczalnych poświęconych przyrodzie i zachodzącym w niej zjawiskom oraz człowiekowi i ludzkiej percepcji świata fizycznego.
W Teatrze Robotycznym w Centrum Nauki Kopernik obejrzeli adaptację opowiadania Stanisława Lema pt.: „O Królewiczu Ferrycym i Królewnie Krystali”. To jedyny taki teatr w Polsce, w którym zastosowano zaawansowane technologicznie humanoidy – RoboThespiany.
W Planetarium Niebo Kopernika obejrzeli interaktywny filmu pt.: „Ziemia, Księżyc i Słońce”, natomiast w Złotych Tarasach w Multikinie byli na seansie filmowym „Lassie, wróć!”
Podczas wycieczki rozwijaliśmy wśród uczniów ciekawość poznawczą i zamiłowanie do nauk przyrodniczych.
Program wycieczki podobał się uczniom i wrócili z niej bardzo zadowoleni.