Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gończycach
Archiwum  > Wycieczki > 2012 / 2013 > Strona > 2

Udział młodzieży w zajęciach prowadzonych przez Stowarzyszenie "Akademia Łucznica" w Łucznicy koło Pilawy

Udział młodzieży w zajęciach prowadzonych przez Stowarzyszenie "Akademia Łucznica" w Łucznicy koło PilawyUdział młodzieży w zajęciach prowadzonych przez Stowarzyszenie "Akademia Łucznica" w Łucznicy koło PilawyUdział młodzieży w zajęciach prowadzonych przez Stowarzyszenie "Akademia Łucznica" w Łucznicy koło PilawyUdział młodzieży w zajęciach prowadzonych przez Stowarzyszenie "Akademia Łucznica" w Łucznicy koło PilawyUdział młodzieży w zajęciach prowadzonych przez Stowarzyszenie "Akademia Łucznica" w Łucznicy koło Pilawy

Udział uczniów gimnazjum w pokazach fizycznych w UMCS w Lublinie.

Udział uczniów gimnazjum w pokazach fizycznych w UMCS w Lublinie.Udział uczniów gimnazjum w pokazach fizycznych w UMCS w Lublinie.Udział uczniów gimnazjum w pokazach fizycznych w UMCS w Lublinie.

Wycieczka do Łukowa i Siedlec

12 IX 2012r. klasy trzecie gimnazjum uczestniczyły w wycieczce do Łukowa i Siedlec, zorganizowanej przez księdza proboszcza Jana Spólnego, panią pedagog Urszulę Zygadło, wychowawców - Małgorzatę Zuchniak i Barbarę Nitkę we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.


Młodzież miała okazję uczestniczyć w lekcji muzealnej, podczas której p. Dorota Pikula - kustosz Muzeum Diecezjalnego w Siedlcach - uświadomiła wszystkim jak wielką rolę w życiu współczesnego człowieka pełnią pamiątki z przeszłości. Niezwykle barwnie i interesująco opowiadała o tym, jak wiele informacji zawiera każde dzieło sztuki. Uczyliśmy się wspólnie "odczytywać" obrazy o tematyce biblijnej, zastanawialiśmy się nad upływem czasu oglądając zbiory pt. "Przemijanie życia w sztuce kościelnej" oraz podziwialiśmy obraz El Greco "Ekstaza św. Franciszka", będący niewątpliwie największą atrakcją muzeum.


Kolejną atrakcją wycieczki było zwiedzanie siedziby rozgłośni Katolickiego Radia Podlasie. Trwający właśnie Dzień Otwarty w redakcji pozwolił na wizytę nie tylko w studiu nagraniowym, ale także na przesłanie pozdrowień w programie "na żywo". Z uznaniem młodzieży spotkały się także zajęcia z panią pedagog Jadwigą Jastrzębską oraz z terapeutą uzależnień z Ośrodka Leczenia Uzależnień w Łukowie.Wycieczka do Łukowa i SiedlecWycieczka do Łukowa i SiedlecWycieczka do Łukowa i Siedlec

Strona
12
z 2