Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gończycach
Archiwum  > Sport > 2022 / 2023

XXV Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Szkolny Związek Sportowy Warszawy i Województwa Mazowieckiego był organizatorem XXV Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w indywidualnej lekkoatletyce dziewcząt i chłopców w kategorii „młodzież”. Zawody odbyły się 6 czerwca 2023r. na Stadionie Podskarbińska w Warszawie. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów, którzy uzyskali awans w zawodach regionalnych. Wojtek Goliszewski rywalizował na dystansie 600 metrów zajmując ostatecznie 4 miejsce bardzo nielubiane wśród zawodników. Został nagrodzony pamiątkowym dyplomem. Drugi z naszych zawodników Eryk Kisiel rywalizował na dystansie 200 metrów zajmując 12 miejsce. Życzymy w/w uczniom dalszych sukcesów w zawodach sportowych w następnej szkole, ponieważ ukończyli edukację w Gończycach.

XXV Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej XXV Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Zawody lekkoatletyczne w Rudzie Talubskiej

9 maja 2023r. młodzież szkolna z całego powiatu rywalizowała w zawodach lekkoatletycznych, które odbyły się na stadionie lekkoatletycznym w Rudzie Talubskiej. Naszą szkołę reprezentowało 7 chłopców. Wszyscy zdobyli medale. Niektórzy podwójnie bo startowali w dwóch konkurencjach. Złote medale zdobyli: Stanisław Płatek w biegu na 100m, Wojciech Goliszewski w biegu na 600m, sztafeta olimpijska w składzie: Antonii Gromuł, Wojciech Goliszewski, Eryk Kisiel, Stanisław Płatek. Srebrne medale wywalczyli: Antonii Gromuł w skoku wzwyż, Eryk Kisiel w biegu na 200m. Brązowe medale zdobyli: Wiktor Dołęzka w biegu na 100m, Szymon Jurczak w biegu na 300m, Adrian Sobol w skoku wzwyż. Wszyscy medaliści awansowali do zawodów regionalnych.

Zawody lekkoatletyczne w Rudzie TalubskiejZawody lekkoatletyczne w Rudzie TalubskiejZawody lekkoatletyczne w Rudzie TalubskiejZawody lekkoatletyczne w Rudzie Talubskiej

Zawody lekkoatletyczne w Siedlcach

Ośrodek Sportu przy ulicy B. Prusa w Siedlcach gościł najlepszych lekkoatletów z sześciu powiatów regionu siedleckiego 19 maja br. na stadionie lekkoatletycznym. Uczennice i uczniowie klas VII i VIII rywalizowali                     w kilkudziesięciu konkurencjach lekkoatletycznych. Nasza szkoła była reprezentowana przez 7 uczniów, którzy w swoich konkurencjach wypadli bardzo dobrze. Najlepszym wynikiem popisał się Wojtek Goliszewski, który       w biegu na dystansie 600m zdobył złoty medal. Kolejnym medalistą został Eryk Kisiel w biegu na dystansie 200m. Tuż za podium na czwartym miejscu uplasował się Stanisław Płatek na 100m. Na 5 miejscu ukończyła rywalizację sztafeta olimpijska w składzie: A. Gromuł, W. Goliszewski, E. Kisiel, S. Płatek.      7 miejsce wywalczył w biegu na 100m Wiktor Dołęzka. W konkursie skoku wzwyż 9 miejsce zdobył Antonii Gromuł i 11 miejsce Adrian Sobol. Szymon Jurczak w swoim biegu na 300m zajął 14 miejsce. Medaliści zakwalifikowali się do zawodów wojewódzkich, które odbędą się w Warszawie na Stadionie Podskarbińska.

Zawody lekkoatletyczne w SiedlcachZawody lekkoatletyczne w SiedlcachZawody lekkoatletyczne w SiedlcachZawody lekkoatletyczne w Siedlcach

„6 PIŁKARSKIE” – MIŃSK MAZOWIECKI

W dniu 24.04.2023r na boisku przy Zespole Szkół nr 1 w Mińsku Mazowieckim, odbyły się finały regionu w „6 piłkarskich” w kategorii „Młodzież”. Nasza szkoła bardzo dobrze reprezentowała powiat garwoliński zajmując wysokie 2 miejsce, tuż za szkołą nr 4 w Siedlcach.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Goliszewski Michał, Goliszewski Wojciech, Gromuł Antoni, Kisiel Eryk, Płatek Stanisław, Tywanek Nikodem, Zadrożny Bartłomiej, Rusak Ignacy, Jurczak Szymon i Sobol Antoni.

PIŁKA HALOWA – SOBOLEW

W dniu 28.03.2023 na hali w Sobolewie, odbyły się finały piłkarskie Szkół Podstawowych w kategorii „Młodzież”. Chłopcy z naszej szkoły, po wygranych meczach z 5 Garwolin i Maciejowicami oraz przegranym ze szkołą z Sobolewa uplasowali się na 2 miejscu w powiecie.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Goliszewski Michał, Szwed Jakub, Goliszewski Wojciech, Gromuł Antoni, Kisiel Eryk, Płatek Stanisław, Tywanek Nikodem, Zadrożny Bartłomiej, Rusak Ignacy, Jurczak Szymon i Sobol Antoni.