Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gończycach
Archiwum  > Sport > 2019 / 2020

Turniej siatkówki w Żelechowie

6 lutego w budynku Hali Sportowej w Żelechowie odbył się I Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Żelechowa. Udział w nim wzięły cztery drużyny: SP Górzno, SP Gończyce, SP nr 1 Mińsk Mazowiecki oraz gospodynie SP Żelechów. Zawody rozgrywano systemem „każdy z każdym” co łącznie dało sześć meczów. Każdy mecz składał się z 2 setów. W przypadku remisu o zwycięstwie decydował stosunek małych punktów.

Wszystkie pojedynki przebiegały na wysokim i wyrównanym poziomie. Ostatecznie zwycięstwo w turnieju wywalczyły siatkarki z Żelechowa, pokonując starsze o rok zawodniczki z przeciwnych drużyn.

Klasyfikacja turnieju:

   1. SP Żelechów

   2. SP Gończyce

   3. SP Górzno

   4. SP 1 Mińsk Mazowiecki

Na zakończenie turniej podsumowali oraz wręczyli puchary i dyplomy Burmistrz Żelechowa p. Łukasz Bogusz oraz Dyrektor SP w Żelechowie p. Elżbieta Odalska.

Turniej siatkówki w Żelechowie


Turniej Mikołajkowy

Hala sportowa w Górznie w dniu 8.12.2019 r. była gospodarzem Turnieju Mikołajkowego w siatkówce dziewcząt. Na turniej została zaproszona reprezentacja naszej Szkoły. Oprócz nas wystąpiły siatkarki z Unina, Żelechowa i Górzna. Mecze były rozgrywane każdy z każdym do dwóch wygranych setów. Nasze siatkarki spisały się bardzo dobrze. Wygrały z Uninem i z Górznem, przegrały natomiast po bardzo słabym meczu z Żelechowem. W rezultacie z taką samą ilością punktów ale z gorszym bilansem setów zajęły trzecie miejsce. W nagrodę otrzymały puchar, medale i sprzęt sportowy w postaci piłki siatkowej. Turniej miał świetną oprawę. Dziewczęta otrzymały zimne napoje mogły również wypić herbatę, poczęstować się ciastkami.

Końcowa kolejność:

1.      SP Górzno 5 pkt

2.      SP Żelechów 5 pkt

3.      SP Gończyce 5 pkt

4.      SP Unin 3 pkt

Turniej Mikołajkowy


Święto Niepodległości na sportowo

11 listopada w 101 rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę, został rozegrany V Turniej Niepodległości im. Ignacego Braulińskiego ps. „Kandyda”. Wzięła w nim udział - na zaproszenie klubu sportowego Aves Stoczek Łukowski - drużyna dziewcząt mini siatkówki naszej Szkoły. Nasze młode siatkarki z klas V-VI zaprezentowały się znakomicie wygrywając cały turniej i zdobywając złote medale i puchar. Na pięć pojedynków wygrały cztery, a jeden przegrały i z najlepszym bilansem punktowym uplasowały się na pierwszym miejscu.

Tak więc na sportowo uczciliśmy Święto Odzyskania Niepodległości dokładając do tego świetny wynik.

Oprócz medali i pucharu dziewczęta otrzymały w nagrodę książkę napisaną przez byłego reprezentanta Polski w siatkówce wicemistrza świata Łukasza  Kadziewicza.

Kolejność końcowa.

1.      SP Gończyce

2.      SP Pilawa

3.      SP Unin

4.      SP Prawda Stara

5.      SP Stoczek Łukowski

6.      Gmina Stoczek Łukowski

Święto Niepodległości na sportowo


Puchar Starosty Siedleckiego

24.10.2019 r. w Uninie odbył się turniej finałowy siatkówki dziewcząt o Puchar Starosty Siedleckiego. Wzięły w nim udział cztery zespoły, które wcześniej wygrały eliminacje grupowe.

W wyniku losowania w pierwszym półfinale zagrały nasze siatkarki z drużyną z Unina. Mecz zakończył się naszym zwycięstwem 2:0. W drugim półfinale zagrały zespoły z Żelechowa i z Dobrego. Ten mecz zakończył się zwycięstwem Żelechowa 2:0. W meczu o trzecie miejsce Unin przegrał 0:2 z SP Dobre.

Mecz finałowy pomiędzy naszymi dziewczętami a Żelechowem stał na bardzo wysokim poziomie. Nasze siatkarki dominowały w ataku, natomiast siatkarki z Żelechowa świetnie grały w obronie podbijając nasze ataki. W rezultacie po zaciętej walce przegraliśmy 0:2 zdobywając srebrne medale.

Klasyfikacja końcowa:

1.    SP Żelechów

2.    SP Gończyce

3.    SP Dobre

4.    SP Unin

Puchar Starosty Siedleckiego

Maszeruję Kibicuję

Tradycyjnie kolejny rok z rzędu wraz z klasą sportową VII A wzięliśmy udział w imprezie biegowej Maszeruję Kibicuję,  która odbyła się w Warszawie 06.10.2019 r. Maszerowaliśmy na dystansie 5 km ulicami Warszawy obok biegaczy, którzy w tym samym czasie biegli na 10 km. Nasz marsz prowadził Jacek Wszoła - mistrz olimpijski w skoku wzwyż z Montrealu 1976 i wicemistrz olimpijski z Moskwy 1980. Po zakończeniu marszu każdy uczestnik otrzymał certyfikat ukończenia. Mieliśmy okazję sfotografować się ze zwycięzcą Biegnij Warszawo Mariuszem Giżyńskim - wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski w biegach długich.

Maszeruję Kibicuję

Maszeruję Kibicuję

Maszeruję Kibicuję

Strona
12
z 2