Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gończycach
Archiwum  > Przedszkole > 2021 / 2022

Dzień Ziemi

22 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji grupa 5-latków przygotowała „Ekologiczny pokaz mody". Dzieci wraz z rodzicami wykonały eko-kreacje z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu. Przedszkolaki zaprezentowały wspaniałe i pomysłowe stroje. Pan dyrektor Marcin Maraszek odwiedził grupę i przeprowadził rozmowę na temat ekologii.

Nie zabrakło pięknych prac plastycznych wykonanych rękami dzieci o tematyce ekologicznej. Przedszkolaki również w sposób praktyczny pokazały, że dbają o środowisko i pozbierały śmieci w okolicy budynku szkoły.

Dodatkowo grupa 5-latków została zaproszona na szkolną akademię, której celem było kształtowanie wrażliwości dzieci na otaczające je środowisko.

Dzień Ziemi

Dzień Ziemi

Dzień Ziemi

Dzień Ziemi

Dzień Ziemi

Dzień Ziemi

Wiosenne tańce

21 marca 5-latki obchodziły Pierwszy Dzień Wiosny. Na to wydarzenie przedszkolaki przygotowywały się od początku marca, kiedy to szkolny korytarz zaczął mienić się barwnymi dekoracjami, a w kąciku przyrodniczym zakwitły hiacynty, żonkile i bratki. W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny od rana w przedszkolu panowało wielkie poruszenie, dzieci wchodząc do sali zamieniały się w zielone żabki. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w grach i zabawach nawiązujących do rozpoczynającej się właśnie pory roku min. zatańczyły dwa układy taneczne, śpiewały piosenki, wykonały wiosenną pracę plastyczną, zamieniły się w kwiatki pozując w fotobudce oraz zasiały rzeżuchę, która wypełniła kącik przyrodniczy. Tego dnia dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka - występ w wykonaniu starszych kolegów i koleżanek z klasy lll B w ramach projektu "Dzieci Dzieciom", którego opiekunem jest Pani Elżbieta Czarnecka. Uczniowie zaprezentowali 5-latkom wiersze o tematyce wiosennej i poprosili przedszkolaków o wykonanie plakatu.

Wiosenne tańce

Wiosenne tańce

Wiosenne tańce

Wiosenne tańce

Wiosenne tańce

Solidarni z Ukrainą

W związku z tragicznymi wydarzeniami na Ukrainie, 3 marca Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gończycach zorganizował "Dzień Solidarności z Ukrainą". Uczniowie klas 0-III oraz 5- latki za zgodą Pana dyrektora Marcina Maraszka, wspólnie z wychowawcami ubrali się w barwy niebiesko-żółte, wykonali flagi oraz serduszka w kolorach flagi Ukrainy. Ten drobny gest miał pokazać naszym Sąsiadom, że wspieramy ich, pomagamy przyłączając się do zbiórek i otwieramy dla nich nasze serca.

Solidarni z Ukrainą

Bal karnawałowy

W dniu 17.02.2022 r. w grupie 5-latków odbył się długo wyczekiwany bal karnawałowy - niezwykłe wydarzenie, dostarczające dzieciom wielu pozytywnych przeżyć i radości.

Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci i Panie przebrane były za bohaterów ze znanych bajek. Bal rozpoczął się od wręczenia nagród i dyplomów za wyróżnienie w konkursie „Szkolne Przygody Gangu Swojaków”. Następnie przebierańcy w doskonałym nastroju świetnie się bawili przy wspólnych zabawach tanecznych, z chustą animacyjną i konkursach.


Bal karnawałowy

Bal karnawałowy

Bal karnawałowy

Bal karnawałowy

Walentynki

W dniu Świętego Walentego w grupie 5- latków panował wyjątkowy nastrój. W sali królował kolor czerwony, a dopełnieniem wystroju były serduszka.

Przedszkolaki zapoznały się z tradycją Walentynek, rozmawiały o tym, jak można okazywać: przyjaźń, miłość i szczęście. Dzieci wykonały kartki Walentynkowe dla swoich kochanych rodziców. Nie zabrakło też zabaw związanych z walentynkami. Na koniec dnia, każde dziecko otrzymało walentynkę: słodkiego lizaka od swoich Pań.

Walentynki

Walentynki

Walentynki

Walentynki

Strona
123
z 3