Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gończycach
Archiwum  > Przedszkole > 2017 / 2018

Wakacje zacząć czas!

Wszystkim dzieciom i rodzicom życzymy słonecznych, pogodnych, bezpiecznych i roześmianych wakacji.


Odpoczywajcie w pełnym słońcu i przy ładnej pogodzie, nabierajcie sił i "ładujcie akumulatory", byście po wakacjach szczęśliwi, wypoczęci i pełni energii wrócili do naszego przedszkola.


Do zobaczenia za dwa miesiące :)


(serwis informacyjny prowadzi p. Barbara Paziewska)

Wakacyjne rady

  • Nie baw się w pobliżu jezdni.
  • Kąp się tylko w miejscach dozwolonych.
  • Osłaniaj głowę przed ostrym słońcem.
  • Do opalania używaj kremów z filtrem ochronnym.
  • Nie zrywaj i nie jedz owoców, których nie znasz.
  • Nie chodź bez opieki w nieznane miejsca.
  • Nie rozmawiaj z nieznajomym.

Szanowny Rodzicu pamiętaj!

Wakacje to czas oczekiwany zarówno przez dzieci, jak i rodziców. To czas wspólnych zabaw, rozmów i bycia razem. Aby wakacyjne plany udało się zrealizować, należy uwzględnić w nich podstawowy warunek - bezpieczeństwo. Podstawowym obowiązkiem osób dorosłych jest zapewnienie zdrowia i bezpieczeństwa dzieciom. Miejmy na uwadze fakt, że dziecięca wyobraźnia w okresie wakacyjnym zyskuje nowe, nieodkryte dotychczas obszary działania. Dzieci, niestety wymykają się spod kontroli dorosłych, chcąc zrealizować ciekawe pomysły, nie zawsze bezpieczne. W czasie letniego wypoczynku i przysłowiowego lenistwa czasami spada także poziom uwagi opiekunów. Pamiętajmy o tym i dbajmy o nasze dzieci!

Przedszkole

(serwis informacyjny prowadzi p. Barbara Paziewska)


Cześć, to my - Maluchy, najmłodsze przedszkolaki bo mamy dopiero po trzy latka i choć dopiero niedawno się poznaliśmy, to już uwielbiamy razem spędzać czas, śpiewać, tańczyć i budować. Każdego dnia odkrywamy nasze przedszkole, do którego przychodzimy z wielką radością. Miło spędzamy czas w naszej kolorowej sali, bawiąc się w kącikach zainteresowań. Podczas zajęć uczymy się wierszy, piosenek, chętnie malujemy, rysujemy i lepimy. Dużo radości sprawiają nam spacery i zabawy na placu przedszkolnym. Po intensywnej pracy i wielu wrażeniach związanych z odkrywaniem otaczającego świata, chętnie odpoczywamy słuchając kołysanek lub bajek.

Nasza sala jest kolorowa i pełna zabawek. Bardzo ją lubimy i czujemy się w niej bezpiecznie. Codziennie stajemy się coraz bardziej samodzielni, potrafimy dzielić się zabawkami i uczymy się pomagać sobie nawzajem. Każdy dzień w przedszkolu przynosi nam mnóstwo radości i nowe doświadczenia. Małymi kroczkami stajemy się aktywnymi odkrywcami świata.

Nasze panie to p. Basia i p. Jola, w naszej grupie pomaga nam też p. Ala.PrzedszkolePrzedszkolePrzedszkole

Cześć, to my - grupa Średniaków - trochę podrośliśmy. Teraz jesteśmy już w grupie 4- latków. Bardzo się polubiliśmy i zżyliśmy, więc już łatwiej jest nam rozstawać się z rodzicami. Mamy też w grupie nowych kolegów i koleżanki. Poznaliśmy już wszystkie przedszkolne zwyczaje, dlatego miło, wesoło i szybko mijają nam dni. Wspólnie bawimy się, uczymy i odkrywamy otaczający nas świat. Chętnie śpiewamy i tańczymy. Lubimy też tworzyć - nasze prace plastyczne są bajecznie kolorowe. Potrafimy już budować piękne budowle, gotujemy dla lalek w kąciku kuchennym. Niektórzy z nas potrafią złożyć puzzle z bardzo wielu części. Zabawy na placu przedszkolnym to super sprawa: lubimy zjeżdżać na zjeżdżalni, bawić w łapanego i huśtać. Jesteśmy już starsi, więc bardziej ostrożni. Wiemy, że trzeba uważać, żeby nie skrzywdzić kogoś ani siebie podczas zabawy. Bardzo się cieszymy, że tworzymy taką wesołą, zgraną grupę. 

Nasze panie to - p. Agnieszka, p. Hania i p. Jola, pomaga nam p. Ewa.Przedszkole

Cześć, to my Starszaki - wspaniała gromada 5 - latków. Już trzeci rok chodzimy do przedszkola i czujemy tu się wspaniale. Jesteśmy koleżeńscy, uśmiechnięci i ciekawi świata. Interesujemy się wszystkim, co nas otacza. Dużo czasu spędzamy na nauce, wspólnej zabawie, ale pamiętamy również o rozwijaniu swoich umiejętności i zdolności. Doskonale znamy nawyki kulturalnego i serdecznego zachowania się wobec kolegów, jesteśmy dla siebie mili, szanujemy swoją pracę i pracę kolegów. Kochamy śpiewać i tańczyć, chętnie też malujemy, rysujemy i lepimy z plasteliny. Dużo radości sprawiają nam spacery i zabawy na placu przedszkolnym. Lubimy tu przychodzić, bo każdy dzień to nowe i ciekawe wyzwania. Niedługo powitamy szkołę, więc musimy być coraz dzielniejsi i mądrzejsi i dlatego interesujemy się książkami, literkami, cyferkami.

W naszej grupie pracują p. Agnieszka i p. Hania oraz asystent nauczyciela p. Kasia.Przedszkole

Logopedyczny przegląd wierszy

Dnia 19 czerwca odbył się w przedszkolu logopedyczny przegląd wierszy zorganizowany przez neurologopedę p. Ilonę Mikusek. Wzięły w nim udział dzieci uczęszczające cały rok na zajęcia logopedyczne. Dzieci recytowały wiersze z nagromadzeniem głosek, które ćwiczyły cały rok. Na zakończenie, w podziękowaniu za całoroczną pracę pani logopeda wręczyła dzieciom dyplomy.Logopedyczny przegląd wierszyLogopedyczny przegląd wierszy

Strona
123456
z 6