Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gończycach
Archiwum  > Przedszkole > 2017 / 2018 > Strona > 2

Festyn rodzinny 2018

Dnia 10 czerwca 2018 roku odbył się festyn rodzinny, który tego roku przybrał charakter patriotyczny. W ramach 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę, przedszkolaki zaśpiewały piosenkę pt: "Jesteśmy Polką i Polakiem" oraz zaprezentowały się przed publicznością wykonując tańce ludowe:

- Dzieci 3- letnie - Krakowiak i Grozik

- Dzieci 4- letnie - Trojak i Koziorajka 

- Dzieci 5- letnie - Kujawiak i Szot 


Swoimi występami dzieci uczciły tę ważną dla każdego Polaka rocznicę.Festyn rodzinny 2018Festyn rodzinny 2018Festyn rodzinny 2018Festyn rodzinny 2018

Wycieczka 3-latków do kina w Garwolinie na film pt: "Kaczki z gęsiej paczki"

Wycieczka 3-latków do kina w Garwolinie na film pt: "Kaczki z gęsiej paczki"Wycieczka 3-latków do kina w Garwolinie na film pt: "Kaczki z gęsiej paczki"Wycieczka 3-latków do kina w Garwolinie na film pt: "Kaczki z gęsiej paczki"

Wycieczka do Lublina

11 maja dzieci 4-5 letnie pojechały na wycieczkę do Lublina na spektakl Ludwika Jerzego Kerna pt: "Proszę słonia" w wykonaniu aktorów Teatru Andersena.


W spektaklu wykorzystano maski groteskowe oraz kukły. Jest to historia, która opowiada o sześcioletnim chłopcu, odtrąconym przez swoich rówieśników z powodu niskiego wzrostu. Pinio marzy o psie lub kocie, ale w końcu przynosi ze strychu porcelanowego słonia o imieniu Dominik. Rodzice nie mają czasu dla swojego syna, nie rozmawiają z nim. Martwią się jedynie jego niskim wzrostem. Wszystkie tabletki, które mama daje chłopcu, aby szybko urósł, on wrzuca słoniowi do trąby. Po jakimś czasie porcelanowy słoń zaczyna rosnąć. Kiedy jest już tak ogromny, że wypełnia całą kuchnię, rodzina wyprowadza go do parku. Tam jednak złodzieje próbują odpiłować jego kły i gdyby nie pomoc małej mrówki , Dominik zostałby okaleczony. Wreszcie Pinio przeprowadza Dominika do ZOO, gdzie z kolei zjawia się bogata kobieta, która za wszelką cenę chce kupić słonia do swojej kolekcji zwierząt egzotycznych. Kiedy dyrektor mimo protestów chłopca, sprzedaje jej słonia, zwierzak nagle wraca do swoich pierwotnych rozmiarów. I tylko dzięki temu udaje mu się zostać z Piniem już na zawsze.


Całą historię przedszkolaki obejrzały z ogromnym zainteresowaniem. W spektaklu zostały ukazane problemy wielu współczesnych rodzin i współczesnych dzieci. Problem samotności, niezrozumienia i wyobcowania. "Proszę słonia" jest przede wszystkim opowieścią o przyjaźni. Ukazuje, że nikt nie jest samotną wyspą i każdy może znaleźć bliską mu osobę. A wtedy łatwiej rozwiązać wszelkie trudności i zapomnieć o problemach - takich jak chociażby problem ze wzrostem. Zwraca uwagę na potrzeby dziecka, które poza witaminami i lekarzami potrzebuje także rozmowy z rodzicami, ich miłości, oraz... przyjaciela. To dzięki niemu na oczach widzów Pinio przechodzi przemianę w radosnego sześciolatka".Wycieczka do LublinaWycieczka do LublinaWycieczka do LublinaWycieczka do Lublina

Wycieczka 3-latków do "Krainy Czarów" - sali zabaw w Garwolinie

Sale zabaw zazwyczaj są przeznaczone dla dzieci w wieku od pierwszego do dwunastego roku życia. Jest to znakomity sposób na wesołe i bezpieczne wypełnienie czasu dzieci. Maluchy w sali zabaw mogą aktywnie spożytkować swoją energię, ćwiczyć zdolności motoryczne i koordynację ruchową oraz integrować się z innymi dziećmi.


Sala zabaw jest miejscem dla dzieci, które musi spełniać określone standardy i wymogi bezpieczeństwa. Jest to zazwyczaj przestronne, klimatyzowane pomieszczenie z atrakcjami dla dzieci, takimi jak: baseny z piłeczkami, zjeżdżalnie tubowe spiralne albo proste, ściany wspinaczkowe, ruchome wiszące mostki, trampoliny do skakania, tajemnicze labirynty czy automaty do gier. Sala zabaw podzielona jest zazwyczaj na poszczególne kąciki z oddzielnymi atrakcjami. Można w niej znaleźć strefę zabaw dla najmłodszych, gdzie nawet niemowlęta mogą pod okiem rodziców bezpiecznie się bawić i doskonalić swoje umiejętności.


Maluchy bawiły się wspaniale. wszystkie dzieci znalazły coś dla siebie i aktywnie spędziły czas zaspokajając tym samym naturalną w tym wieku potrzebę ruchu. Po udanej zabawie na dzieci czekał poczęstunek, a potem Maluchy wykonały pracę plastyczną- "zwierzaczek- cudaczek" - którą zabrały do domu. Po prawie 3 - godzinnej zabawie wróciliśmy autobusem na obiad do przedszkola.. Zabawy w tym magicznym miejscu wywołały wielką radość i wprawiły dzieci w dobry nastrój na resztę dnia.Wycieczka 3-latków do "Krainy Czarów" - sali zabaw w GarwolinieWycieczka 3-latków do "Krainy Czarów" - sali zabaw w GarwolinieWycieczka 3-latków do "Krainy Czarów" - sali zabaw w GarwolinieWycieczka 3-latków do "Krainy Czarów" - sali zabaw w GarwolinieWycieczka 3-latków do "Krainy Czarów" - sali zabaw w GarwolinieWycieczka 3-latków do "Krainy Czarów" - sali zabaw w GarwolinieWycieczka 3-latków do "Krainy Czarów" - sali zabaw w GarwolinieWycieczka 3-latków do "Krainy Czarów" - sali zabaw w GarwolinieWycieczka 3-latków do "Krainy Czarów" - sali zabaw w Garwolinie

Przedszkolaki świętują 100-lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę

27 kwietnia 2018 roku odbyło się w przedszkolu spotkanie upamiętniające wydarzenia związane z odzyskaniem przez Polskę Niepodległości. Wzięły w nim udział dzieci i nauczyciele. Spotkanie, dla podkreślenia jego świetności, rozpoczęto odśpiewaniem hymnu narodowego. Miłym momentem było zaprezentowanie przez dzieci wierszy patriotycznych, które przygotowywały w domu razem z rodzicami. Dużo dzieci recytowało wiersze przed społecznością przedszkolną. W kolejnej części spotkania został podsumowany między przedszkolny konkurs plastyczny pod hasłem Orzeł - Godło Polski. Wszystkie prace zostały wykonywane przez dzieci w domu razem z rodzicami i wywieszone w holu przedszkola. Techniki prac plastycznych były bardzo zróżnicowane (kulki bibuły, plastelina, koła orgiami, kulki styropianowe, piórka, ryż, farba plakatowa, filc, płatki kosmetyczne) i Polska - praca przestrzenna. Uroczystość została zakończona wspólnym przemaszerowaniem dzieci po placu szkolno-przedszkolnym z biało - czerwonymi chorągiewkami, które wykonały w przedszkolu, a następnie wzięły je do domu. Wszystkie dzieci z przedszkola za udział w obchodach 100 lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę otrzymały książki o charakterze patriotycznym: "Polska - Elementarz dla dzieci" lub "Ilustrowana Historia Polski". Udział w tej uroczystości dał wszystkim wiele satysfakcji ze wspólnego spotkania i radowania się tym co posiadamy, było ono krótką lekcją historii, a tym samym niewątpliwie wzruszającą i niezapomnianą lekcją patriotyzmu. Temat choć trudny, to jednak warty poruszania. Jako nauczyciele - wychowawcy powinniśmy kształtować w dzieciach postawy patriotyzmu już od najmłodszych lat a tego typu sytuacje są ku temu najlepszą okazją.Przedszkolaki świętują 100-lecie odzyskania Niepodległości przez PolskęPrzedszkolaki świętują 100-lecie odzyskania Niepodległości przez PolskęPrzedszkolaki świętują 100-lecie odzyskania Niepodległości przez PolskęPrzedszkolaki świętują 100-lecie odzyskania Niepodległości przez PolskęPrzedszkolaki świętują 100-lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę

Strona
123456
z 6