Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gończycach
Archiwum  > Osiągnięcia > 2012 / 2013 > Strona > 2

XII Powiatowy Konkurs na najładniejszą kartę, szopkę i stroik świąteczny

Garwolin 9 XII 2012r. 

Kategoria "Szopka" szkoła podstawowa kl. I - III 

I miejsce - Oliwia Cieśla kl. II 

II miejsce - Jakub Cieśla kl. III 

Kategoria "Karta świąteczna" szkoła podstawowa kl. I - III

wyróżnienie - Maja Nowaczek kl. IIXII Powiatowy Konkurs na najładniejszą kartę, szopkę i stroik świąteczny

Garwolin - I Powiatowy Konkurs Malarski pt. "Jesienne inspiracje"

I miejsce - Julia Kalinowska kl. II 

wyróżnienie - Alicja Łukasiak kl. IGarwolin - I Powiatowy Konkurs Malarski pt. "Jesienne inspiracje"

Siatkarki z Gończyc mistrzyniami województwa mazowieckiego w rozgrywkach LZS

Siatkarki z Gończyc mistrzyniami województwa mazowieckiego w rozgrywkach LZSNa turnieju finałowym Mazowieckiej Gimnazjady LZS w piłce siatkowej, który odbył się w dniu 22.11.2012r. w Małkini nasze siatkarki stanęły na najwyższym stopniu podium, zdobywając złote medale. Swoje mecze grupowe rozpoczęły od zwycięstwa 2:0 z Mchowem (mistrzynie regionu płockiego) i 2:0 z Iłżą (mistrzynie regionu radomskiego).W półfinale spotkały sie ze Szreńskiem - mistrzyniami regionu ciechanowskiego i po trudnym pojedynku wygrały 2:0. W ten sposób awansowały do finału by zmierzyć się z drużyną Nieporętu reprezentującą rejon warszawski. Aby wygrać ten pojedynek nasze dziewczęta musiały wznieść się na wyżyny swoich umiejętności. Drużyna z Nieporętu miała w swoim składzie siatkarkę mierzącą prawie 190 cm wzrostu. Siatkarka ta we wcześniejszych pojedynkach wprost demolowała inne zespoły. Losy pierwszego seta ważyły sie do ostatniej chwili ale to nasz zespół okazał się lepszy. W drugim secie od początku prowadziły siatkarki z Nieporętu. Przy stanie 17:20 miały trzy piłki setowe (sety do 21). Udana seria zagrywek i mądre ataki naszych skrzydłowych doprowadziły do stanu po 20. W tym momencie nasz zespół wykazał większą odporność psychiczną zwyciężając seta na przewagi i cały mecz 2:0. Radości naszych siatkarek nie było końca. Jest to historyczny pierwszy złoty medal siatkarek z powiatu garwolińskiego na tego typu imprezie. Warto dodać iż do eliminacji tych rozgrywek przystąpiło w województwie mazowieckim prawie sto zespołów ze wsi i małych miast z sześciu regionów: ciechanowskiego, ostrołęckiego, siedleckiego, warszawskiego, płockiego, radomskiego. Na ten sukces pracowaliśmy od sześciu lat. Pierwsze treningi rozpoczęły się w klasie czwartej szkoły podstawowej. Obecnie trzon zespołu stanowią uczennice III klasy sportowej. Wszystkie dziewczęta bardzo chętnie ćwiczą. W zespole panuje atmosfera koleżeństwa i przyjaźni. Sukcesy siatkarek są dumą dla rodziców, Szkoły i lokalnego środowiska.


Kolejność zespołów:

  1. Gimnazjum Gończyce
  2. Gimnazjum Nieporęt
  3. Gimnazjum Szreńsk
  4. Gimnazjum Iłża

Garwolin - Weronika Nitka - III miejsce w konkursie p.h. "Podziękowanie za dar krwi"

Garwolin - Weronika Nitka - III miejsce w konkursie p.h. "Podziękowanie za dar krwi" (organizator Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Garwolinie)Garwolin - Weronika Nitka - III miejsce w konkursie p.h. "Podziękowanie za dar krwi"

Występ nszych siatkarek w V Diecezjalnym Turnieju Piłki Siatkowej Szkół Gimnazjalnych i Średnich w Siedlcach

Występ nszych siatkarek w V Diecezjalnym Turnieju Piłki Siatkowej Szkół Gimnazjalnych i Średnich w SiedlcachTym razem siatkarki naszego Gimnazjum reprezentowały Parafię Gończyce. 10.11.2012r. wystąpiły w V Diecezjalnym Turnieju Piłki Siatkowej Szkół Gimnazjalnych i Średnich w Siedlcach. Występ zakończył się kolejnym sukcesem. Dziewczęta wygrały swoją grupę eliminacyjną i weszły do finału. W finale wygrały dwa mecze, zajmując I miejsce w całym turnieju. Pokonały drużyny z parafii Żelechów, Łaskarzew, Biała Podlaska, Siedlce. Na początku lutego nasze dziewczęta będą reprezentować Diecezję Siedlecką na Diecezjalnych Mistrzostwach Polski. Medale naszym siatkarkom wręczał Prezydent Siedlec P. Wojciech Kudelski oraz Krajowy Duszpasterz Sportowców Ks. Edward Pleń.

Strona
12
z 2