Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gończycach
Archiwum  > Aktualności > 2023 / 2024 > Strona > 6

Festiwal Sztuki Harcerskiej

W sobotę 23 marca harcerze z naszej drużyny pod opieką dh Barbary Boryń i dh Agnieszki Zadrożnej udali się do Pilawy na V Festiwal Sztuki Harcerskiej. Reprezentowali nas w kategorii:

*DANIE - Zuzanna Bryzek, Maja Gromuł, Wiktoria Zadrożna, Zuzanna Goliszewska

*DANIE- Alicja Szaniawska, Małgorzata Goliszewska, Paulina Sobol, Rozalia Lechnio, Lena Załęcka, Maria Gąsiorowska, Magdalena Nitka.

* DANIE- Maria Szaniawska, Agata Goliszewska, Aleksandra Szwed, Karolina Malinowska, Natalia Więckowska.

* DANIE- Aleksandra Sochacka, Marianna Cieśla.

* DANIE- Hania Zając, Michalina Trzpil, Alicja Paprota, Zuzanna Dębska, Maria Kander, Emilia Dąbrowa.

* RĘKODZIEŁO - Dominika Banaszek, Anna Łukasiak.

* RĘKODZIEŁO- Maria Szaniawska

* RĘKODZIEŁO- Aleksandra Szwed

* FOTOGRAFIA- Gabriela Krzemińska

* FOTOGRAFIA- Emilia Dąbrowa

* FOTOGRAFIA- Hanna Zając

* FOTOGRAFIA- Laura Kosmala

* MUZYKA - Ewelina Dybcio

* FOTOGRAFIA - Zofia Paprota

* RĘKODZIEŁO - Piotr Szaniawski


W tym roku wróciliśmy z nagrodami:

I. MIEJSCE - Piotr Szaniawski

III. MIESCE - Zuzanna Bryzek, Maja Gromuł, Wiktoria Zadrożna, Zuzanna Goliszewska oraz Emilia Dąbrowa.

WYRÓŻNIENIE - Ewelina Dybcio


Festiwal Sztuki HarcerskiejFestiwal Sztuki HarcerskiejFestiwal Sztuki HarcerskiejFestiwal Sztuki HarcerskiejFestiwal Sztuki HarcerskiejFestiwal Sztuki HarcerskiejFestiwal Sztuki HarcerskiejFestiwal Sztuki HarcerskiejFestiwal Sztuki HarcerskiejFestiwal Sztuki HarcerskiejFestiwal Sztuki HarcerskiejFestiwal Sztuki HarcerskiejFestiwal Sztuki HarcerskiejFestiwal Sztuki HarcerskiejFestiwal Sztuki HarcerskiejFestiwal Sztuki HarcerskiejFestiwal Sztuki HarcerskiejFestiwal Sztuki HarcerskiejFestiwal Sztuki HarcerskiejFestiwal Sztuki HarcerskiejFestiwal Sztuki HarcerskiejFestiwal Sztuki HarcerskiejFestiwal Sztuki HarcerskiejFestiwal Sztuki HarcerskiejFestiwal Sztuki HarcerskiejFestiwal Sztuki HarcerskiejFestiwal Sztuki Harcerskiej



Pierwszy Dzień Wiosny

„Przyszła Pani Wiosna,

to pora roku jest radosna…”

        

      W czwartek 21 marca obchodziliśmy w oddziale 0b pierwszy dzień kalendarzowej wiosny.

      Jest to doskonała okazja, aby uzmysłowić dzieciom jakie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda.

      Na oknie i w klasie wychowawca zrobił wiosenne dekoracje i tematycznie związane z tym dniem tablice. Nie zabrakło również strojów dzieci w kolorze zielonym. Dzieci słuchały wierszy i śpiewały piosenki o tematyce wiosennej, obejrzały filmiki edukacyjne: „Wiosna”, „Ala i oznaki wiosny”. Wykonały opaskę na głowę, odznakę kwiatka przypięta do ubrania oraz prace plastyczne eksponowane na gazetce w klasie. Z liter układały wyrazy związane

z wiosną. Wychowawca zasiał rzeżuchę oraz zasadził w doniczce cebulkę dymkę. Wybraliśmy się również na spacer w poszukiwaniu oznak wiosny.

       Mamy nadzieję, że na dobre pożegnaliśmy zimę, a wiosna przyniesie nam piękne i ciepłe dni.

     Pamiętaliśmy również, że 21 marca to Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Dzieci założyły dwie różne skarpetki, jako symbol zwrócenia szczególnej uwagi na potrzeby osób z zespołem Downa oraz wyrażenia dla tych osób wsparcia. Jesteśmy z Wami!

Beata Garbarczyk


Pierwszy Dzień WiosnyPierwszy Dzień WiosnyPierwszy Dzień WiosnyPierwszy Dzień WiosnyPierwszy Dzień WiosnyPierwszy Dzień WiosnyPierwszy Dzień WiosnyPierwszy Dzień WiosnyPierwszy Dzień WiosnyPierwszy Dzień WiosnyPierwszy Dzień WiosnyPierwszy Dzień WiosnyPierwszy Dzień WiosnyPierwszy Dzień Wiosny


Warsztaty ceramiczne dzieci z oddziału 0b

W poniedziałek 18 marca 2024r. dzieci z oddziału 0b uczestniczyły w wycieczce zorganizowanej przez Wychowawcę p. Beatę Garbarczyk i p. Agnieszkę Zadrożną do Gminnego Domu Kultury w Sobolewie. Celem wycieczki były warsztaty ceramiczne – lepienia z gliny, podczas których dowiedziały się co to jest glina, jakie są jej rodzaje, jakie ma właściwości oraz do czego jest wykorzystywana. Glina to skała i niezwykły materiał plastyczny. Może mieć różne barwy – żółtą, ceglastą, brunatną i szarą.

      Pani Aneta pokazała dzieciom, jakie ciekawe i piękne rzeczy można ulepić z gliny. Zapoznała je z materiałami i przyborami wykorzystywanymi do pracy w glinie.

      Praca w glinie rozwija kreatywność, inwencję twórczą oraz wyobraźnię przestrzenną dzieci. Zajęcia ceramiczne uczą dzieci skupienia, precyzji i koncentracji, a są to cechy niezwykle przydatne w codziennym życiu. Modelowanie w glinie doskonali sprawność manualną dłoni i palców. Sama zabawa gliną była dla dzieci przyjemnością. Z wielkim zapałem ugniatały glinę, rolowały i skręcały w ślimaki, z których wykonały wielkanocnego baranka.


Beata Garbarczyk


Warsztaty ceramiczne dzieci z oddziału 0bWarsztaty ceramiczne dzieci z oddziału 0bWarsztaty ceramiczne dzieci z oddziału 0bWarsztaty ceramiczne dzieci z oddziału 0bWarsztaty ceramiczne dzieci z oddziału 0bWarsztaty ceramiczne dzieci z oddziału 0bWarsztaty ceramiczne dzieci z oddziału 0bWarsztaty ceramiczne dzieci z oddziału 0bWarsztaty ceramiczne dzieci z oddziału 0bWarsztaty ceramiczne dzieci z oddziału 0bWarsztaty ceramiczne dzieci z oddziału 0bWarsztaty ceramiczne dzieci z oddziału 0bWarsztaty ceramiczne dzieci z oddziału 0bWarsztaty ceramiczne dzieci z oddziału 0b


Warsztaty chemiczne

Dnia 15.03 uczniowie klas 0-3 pod opieką wychowawców uczestniczyli w warsztatach chemicznych pt. „Pokazy bez skazy” prowadzonych przez Pana Pawła i Panią Weronikę. Dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę o otaczającym świecie, prawach fizyki oraz chemii. Badali m.in. właściwości suchego lodu, ciekłego azotu, poznali cechy otaczających nas gazów. Jak również zapoznały się z zasadami bezpiecznego eksperymentowania.  Aktywnie uczestniczyli w zajęciach, które prezentował prowadzący.


Warsztaty chemiczneWarsztaty chemiczneWarsztaty chemiczneWarsztaty chemiczneWarsztaty chemiczneWarsztaty chemiczneWarsztaty chemiczneWarsztaty chemiczneWarsztaty chemiczneWarsztaty chemiczneWarsztaty chemiczneWarsztaty chemiczneWarsztaty chemiczneWarsztaty chemiczneWarsztaty chemiczneWarsztaty chemiczneWarsztaty chemiczneWarsztaty chemiczneWarsztaty chemiczneWarsztaty chemiczneWarsztaty chemiczne


Dzień Piekarza i Cukiernika

W piątek 15 marca dzieci z klasy 0a i 0b pod opieką Pań: Agnieszki Zadrożnej, Beaty Garbarczyk, Bożeny Wieczorek i Beaty Król udały się na wycieczkę do Piekarni i Cukierni Sulbiny. Dzięki życzliwości i gościnności Pana Marka Górskiego dzieci miały możliwość poznania pracy piekarzy i cukierników. Pan Marek oprowadził dzieci po pomieszczeniach piekarni i zapoznał z etapami powstawania wypieków (chleba, bułek, ciast i innych słodkości). Dzieci mogły choć na chwilę wcielić się w zawód piekarza i każde z nich trzymało "łopatę" do wyjmowania gorącego chleba z pieca. Na zakończenie naszego zwiedzania Panie cukierniczki poczęstowały dzieci pysznymi rurkami z kremem. Dzieci mogły zaobserwować Panią jak ozdabiała tort. Na koniec zwiedzania każde dziecko dostało w prezencie ciasteczka z marmoladą. To był słodki dzień.

Agnieszka Zadrożna

Dzień Piekarza i CukiernikaDzień Piekarza i CukiernikaDzień Piekarza i CukiernikaDzień Piekarza i CukiernikaDzień Piekarza i CukiernikaDzień Piekarza i CukiernikaDzień Piekarza i CukiernikaDzień Piekarza i CukiernikaDzień Piekarza i CukiernikaDzień Piekarza i CukiernikaDzień Piekarza i CukiernikaDzień Piekarza i CukiernikaDzień Piekarza i CukiernikaDzień Piekarza i CukiernikaDzień Piekarza i CukiernikaDzień Piekarza i CukiernikaDzień Piekarza i CukiernikaDzień Piekarza i CukiernikaDzień Piekarza i Cukiernika