Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gończycach
Archiwum  > Aktualności > 2020 / 2021 > Strona > 4

Dzień Mamy i Taty

Maj i czerwiec to miesiące, w których obchodzone są rodzinne święta: 26 maja – Dzień Matki, a 23 czerwca – Dzień Ojca. Z tej okazji 24 maja 2021r. uczniowie kl. II B składali swoim Rodzicom podziękowania za ich miłość, dobroć i ciepło rodzinne. Przygotowali dla Rodziców liczne niespodzianki. Recytowali piękne wiersze, śpiewali piosenki, składali życzenia, przygotowali upominki. Słowem i piosenkami dzieci pragnęły wyrazić swoim Rodzicom miłość i wdzięczność za ich rodzicielską dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i wybacza.

Pan dyrektor Marcin Maraszek, który zaszczycił nas swoją obecnością, podziękował za przygotowanie uroczystości i na ręce dzieci złożył najserdeczniejsze życzenia Rodzicom.

Elżbieta Czarnecka


Dzień Mamy i Taty

Dzień Mamy i Taty

Dzień Mamy i Taty

DZIEŃ RODZINY W ZERÓWCE

W naszej klasowej społeczności uroczyście obchodziliśmy 24.05.2021r. Święto Rodziny. Uczniowie elegancko ubrani tego dnia, zaśpiewali dla Rodziców piosenki, recytowali krótkie wierszyki, a także przygotowali przepiękne papierowe kwiaty z życzeniami: zdrowia, miłości, uśmiechu oraz szczęścia na każdy dzień!

 Radość gościła na twarzach dzieci pomimo tego, że nie mogliśmy wspólnie z Rodzicami spędzić tych chwil w naszych salach lekcyjnych. Pan dyrektor Marcin Maraszek, który zaszczycił nas swoją obecnością na uroczystości - pogratulował dzieciom wspaniałego występu i złożył wszystkim Rodzicom serdeczne życzenia.

Wychowawca klasy 0b - Pani Aneta Pracz, zorganizowała także w naszej szkole konkurs plastyczny z tej okazji, pt: „Rodzinny Portret”, dla uczniów klas 0-III Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Gończycach. Celem konkursu było pogłębianie więzi rodzinnych, rozwijanie kreatywności dzieci oraz rozwijanie ich umiejętności plastycznych. 

DZIEŃ RODZINY W ZERÓWCE

DZIEŃ RODZINY W ZERÓWCE

DZIEŃ RODZINY W ZERÓWCE

Święta majowe

Przed nami czas trzech świąt majowych: 1, 2 i 3 maja, upamiętniających wydarzenia i symbole narodowe, które są szczególnie ważne w historii Polski.

1 maja - Święto Pracy, obchodzone na całym świecie od 1890 roku. Pokazuje nam, że każda praca jest ważna.

2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, polskie święto obchodzone od 2004 roku. Flaga jest naszym symbolem narodowym i powinniśmy ją otaczać szczególnym szacunkiem. Wywieszamy ją z okazji ważnych uroczystości państwowych.

3 maja - Święto Narodowe Trzeciego Maja – rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Konstytucja to najważniejszy dokument w państwie, który mówi o prawach i obowiązkach obywateli. Konstytucja 3 Maja powstała 230 lat temu w 1791 roku.

Święta majowe zawsze obchodzimy w szczególny sposób. W tym roku szkolnym uczniowie klasy Ib przygotowali flagi oraz ilustracje nt. 1, 2, 3 maja, z których na dolnym korytarzu wykonana została przez wychowawcę p. Beatę Garbarczyk dekoracja patriotyczna.


W ramach pracy Samorządu Uczniowskiego chętni uczniowie z kl. IVa i kl. V przygotowali dwie gazetki pt. Święta majowe. Bartosz Sochacki przygotował materiały na gazetkę, która znajduje się na górnym korytarzu, a Zuzanna Goliszewska, Zuzanna Bryzek i Alicja Garnek materiały na gazetkę na środkowym korytarzu.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego p. Beata Garbarczyk udekorowała część środkowego korytarza olbrzymią flagą i godłem.


Święta majowe

Święta majowe

Święta majowe

Święta majowe

Święta majowe

Święta majowe

Kwiecień Miesiącem Pamięci Narodowej

Samorząd Uczniowski pamięta, że kwiecień jest Miesiącem Pamięci Narodowej, w którym w szczególny sposób wspominamy męczeństwo ofiar, bohaterstwo żołnierzy, którzy walczyli i ginęli za wolność i niepodległość Polski.


Dnia 27 kwietnia 2021r. trzech chętnych uczniów z kl. VIIa i VIIb: Dawid Bartak, Cezary Bożek i Olaf Głowienka oraz dnia 28 kwietnia 2021r. dziewięciu uczniów chętnych do pracy społecznej z kl. IVa: Wiktoria Zadrożna, Maja Gromuł i Jakub Pyra, a także z klasy VIb: Lena Białapko, Alicja Gniadek, Klaudia Gugała, Magdalena Osiak, Zosia Trzpil i Konrad Bielecki, wspólnie z Opiekunem Samorządu Uczniowskiego p. Beatą Garbarczyk, pielili i sprzątali groby żołnierskie na miejscowym cmentarzu. 


Kwiecień Miesiącem Pamięci Narodowej

Kwiecień Miesiącem Pamięci Narodowej

Kwiecień Miesiącem Pamięci Narodowej

Kwiecień Miesiącem Pamięci Narodowej

Światowy Dzień Ziemi

Co roku 22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi.

Jest to największe ekologiczne święto, obchodzone od 1970r. na całym świecie, obecnie w około 200 krajach.

W tym roku przypada 51 rocznica obchodów tego święta. Motywem przewodnim tegorocznej edycji Światowego Dnia Ziemi jest „Przywróć naszą Ziemię”.

Od wielu lat tradycją naszej szkoły jest włączanie się w obchody Światowego Dnia Ziemi. Corocznie organizowaliśmy apele, akademie, akcje sprzątania świata „Naszej Małej Ojczyzny”, wystawy, konkursy plastyczne lub wiedzy poświęcone działaniom ekologicznym oraz mające na celu uświadomienie zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem środowiska.

W tym roku chętni Uczniowie: Wiktoria Zadrożna, Zuzanna Goliszewska, Adam, Michał i Kacper Goliszewscy, w ramach pracy Samorządu Uczniowskiego wykonali dekorację z okazji Dnia Ziemi na gazetce samorządowej.

Natomiast Panie: Elżbieta Czarnecka, Beata Garbarczyk i Agnieszka Zadrożna zorganizowały Szkolny Konkurs Plastyczny „Każdemu sercu bliska, ochrona środowiska”, adresowany do wszystkich Uczniów kl. 0-VIII Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gończycach.

Światowy Dzień Ziemi

Strona
1234567891011
z 11