Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gończycach
Archiwum  > Aktualności > 2020 / 2021 > Strona > 2

Bezpieczeństwo na wakacjach

Spotkanie z dzielnicowym - mł. asp. Piotrem Łukiewiczem z Posterunku Policji w Sobolewie. Wysłuchanie prelekcji: "Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas wakacji".


Bezpieczeństwo na wakacjach

Spotkania z literaturą

Klasa 0b w drugim semestrze edukacji przedszkolnej uczestniczy w projekcie pt. „Spotkania z literaturą”, którego celem jest rozbudzanie motywacji do czytania, rozwijanie ciekawości związanych ze światem książki, a także wspomaganie rozwoju emocjonalnego  i poznawczego dzieci. Autorem projektu jest p. Aneta Pracz, wychowawca grupy.

Spotkania polegają na regularnym czytaniu literatury dziecięcej przez nauczyciela, a także chętnych uczniów z klasy 0b, którzy chcą spróbować własnych sił na forum klasy. W ramach projektu uczniowie recytują również krótkie wierszyki wybranego autora. Serdeczne podziękowania dla p. Marioli Kowalewskiej za pomoc w doborze literatury dziecięcej oraz udział w projekcie.Spotkania z literaturą

Spotkania z literaturą

Spotkania z literaturą

Spotkania z literaturą

"Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami"

Beata Garbarczyk wychowawca kl. Ib Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gończycach przyjęła nominację i przyłączyła się do akcji ,,Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami”.

Celem tej akcji było poszerzenie wiedzy i świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom.

Jako wychowawca wraz z dziećmi jesteśmy solidarni z osobami z autyzmem i przekazaliśmy niebieską iskierkę wykonując następujące zadania:

1)     wykonaliśmy motyle w różnych odcieniach koloru niebieskiego, które ozdobiliśmy i wykorzystaliśmy do wykonania dekoracji;

2)     wykonaliśmy peleryny z niebieskiej bibuły;

3)     wykonaliśmy dekorację w naszej klasopracowni pt.: „Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami”;

4)     ubraliśmy się na niebiesko;

5)     zrobiliśmy zdjęcie, które wraz z opisem akcji „Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami” umieściliśmy na stronie naszej Szkoły.

Dziękujemy za nominację Pani Elżbiecie Czarneckiej z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gończycach.

Nominujemy:

- uczniów kl. VIa z wychowawcą Panią Bożeną Jurczak – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Gończycach,

- Panią Bożenę Jurczak – Publiczna Szkoła Podstawowa w Anielowie,

- uczniów kl. V z wychowawcą Panią Małgorzatą Piętką – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Korytnicy.

"Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami"

Niebieskie motyle w zerówce

Dzieci z klasy 0a i 0b również wzięły udział w akcji „Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami” zainicjowanej przez Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Św. Jana Pawła II w Jarosławiu. Celem tego działania jest poszerzanie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem oraz ich rodzinom.

Pod opieką wychowawców – p. Małgorzaty Owczarczyk i p. Anety Pracz, dzieci ubrane tego dnia na niebiesko podjęły różne aktywności związane z motywem motyla i wywiązały się w terminie realizacji tego wyzwania. Przekazujemy dalej iskierkę przyjaźni i trzymamy kciuki za każdą osobę włączającą się do akcji #chellengeniebieskiemotyle2021.

Niebieskie motyle w zerówce

Niebieskie motyle w zerówce

Wizyta w Ochotniczej Straży Pożarnej w Gończycach

Klasy OA i OB w dn. 14-06-2021r. wybrały się do OSP w Gończycach. Z serdecznym uśmiechem i życzliwością przywitali nas strażacy. Opowiedzieli mam o swojej pracy, uświadomili dzieciom jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia. Dzieci oglądały stroje strażaków, sprzęt, samochód i jego wyposażenie oraz miały możliwość przymierzenia stroju i kasku strażackiego. Największą frajdę sprawiło dzieciom pryskanie wodą z węża oraz wejście do wozu strażackiego.

Wizyta w Ochotniczej Straży Pożarnej w Gończycach

Wizyta w Ochotniczej Straży Pożarnej w Gończycach

Strona
1234567891011
z 11