Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gończycach

Powitanie Jesieni

„Posypały się listeczki dookoła,

to już Jesień te listeczki z wiatrem woła:

opadnijcie moje złote i czerwone,

jestem Jesień przyszłam tutaj, w waszą stronę.”


         Dnia 25 września 2023r. Dzieci z oddziału 0b z Wychowawcą p. Beatą powitały nową porę roku – Jesień, która będzie przez najbliższe miesiące.

         Wychowawca przygotował dekoracje sali o tematyce jesiennej, zdobiące okna, firanki, sufit oraz gazetkę klasową. W tym dniu w naszej klasie zrobiło się żółto, pomarańczowo, czerwono i brązowo, gdyż Dzieci i Wychowawca ubrani byli w kolorach typowo jesiennych.

        Ten dzień obfitował w zabawy o tematyce jesiennej, poprzez które Dzieci przyswoiły sobie wiadomości o rozpoczynającej się właśnie porze roku. Poznały dary jesieni, które przyniosły do klasowego kącika przyrody. Porządkowały je, przeliczały zbiory, odgadywały interaktywne zagadki. Wysłuchały bajki relaksacyjnej – Jesień. Śpiewały piosenkę „Jarzynowy wóz”, oglądały filmy edukacyjne o jesieni. Każde Dziecko z pomocą Wychowawcy wykonało jesienną opaskę na głowę. Tego dnia oraz w kolejne dni z dużym zaangażowaniem tworzyły różnymi technikami kolorowe jesienne prace plastyczne (np.: wyklejanie zebranymi listkami sukienki „Pani Jesieni”), prace są eksponowane w sali i na szkolnym korytarzu. Wybraliśmy się również na spacer w poszukiwaniu oznak jesieni. Podczas spaceru do parku Dzieci widziały m.in. stary dąb, który jest pomnikiem przyrody.

         Mamy nadzieję, że tak miło powitana Jesień będzie: barwna, ciepła i bogata w jesienne skarby.

 

Beata Garbarczyk


Powitanie JesieniPowitanie JesieniPowitanie JesieniPowitanie JesieniPowitanie JesieniPowitanie JesieniPowitanie JesieniPowitanie JesieniPowitanie JesieniPowitanie JesieniPowitanie JesieniPowitanie JesieniPowitanie JesieniPowitanie JesieniPowitanie JesieniPowitanie JesieniPowitanie JesieniPowitanie JesieniPowitanie JesieniPowitanie JesieniPowitanie JesieniPowitanie Jesieni


Wycieczka do Warszawy pod hasłem "Szlakiem Akcji pod Arsenalem"

Dnia 3.10.2023 r. uczniowie klas VII i klasy VIII uczestniczyli w wycieczce do Warszawy pod hasłem "Szlakiem Akcji pod Arsenalem". Jednym z elementów wycieczki był krótki spacer po Powązkach Wojskowych " Strażnicy Niepodległości". W trakcie spaceru po Warszawie uczniowie poznali szczegóły przygotowania i przebiegu akcji odbicia z rąk hitlerowców Jana Bytnara "Rudego", akcji V, akcji "Góral". Mieli również możliwość zapoznania się z oryginalnymi przedmiotami związanymi z historią Szarych Szeregów. Z dużym zainteresowaniem spotkała się prezentacja niektórych części odzieży żołnierskiej oraz replik broni z czasów II wojny światowej.


Wycieczka do Warszawy pod hasłem "Szlakiem Akcji pod Arsenalem"Wycieczka do Warszawy pod hasłem "Szlakiem Akcji pod Arsenalem"Wycieczka do Warszawy pod hasłem "Szlakiem Akcji pod Arsenalem"Wycieczka do Warszawy pod hasłem "Szlakiem Akcji pod Arsenalem"Wycieczka do Warszawy pod hasłem "Szlakiem Akcji pod Arsenalem"Wycieczka do Warszawy pod hasłem "Szlakiem Akcji pod Arsenalem"Wycieczka do Warszawy pod hasłem "Szlakiem Akcji pod Arsenalem"Wycieczka do Warszawy pod hasłem "Szlakiem Akcji pod Arsenalem"Wycieczka do Warszawy pod hasłem "Szlakiem Akcji pod Arsenalem"Wycieczka do Warszawy pod hasłem "Szlakiem Akcji pod Arsenalem"Wycieczka do Warszawy pod hasłem "Szlakiem Akcji pod Arsenalem"


DZIEŃ CHŁOPAKA W ODDZIALE 0B

„W kalendarzu wielka draka,

30 września - Dzień Chłopaka,

my dziś o Was pamiętamy

i życzenia wam składamy”.

Od najmłodszych lat uczymy Dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu Rodziny i życiu Szkoły.

Dnia 30 września w oddziale 0b obchodziliśmy szczególne święto - Dzień Chłopaka. W tym wyjątkowym dniu Dziewczynki wspólnie z Panią zaśpiewały Chłopcom uroczyste „Sto lat”, złożyły bohaterom dnia najserdeczniejsze życzenia, wręczyły własnoręcznie namalowane laurki oraz upominki ufundowane przez Rodziców. Obejrzały także filmik edukacyjny pt.: „Dzień Chłopaka”. Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy.


Beata Garbarczyk


DZIEŃ CHŁOPAKA  W ODDZIALE 0BDZIEŃ CHŁOPAKA  W ODDZIALE 0BDZIEŃ CHŁOPAKA  W ODDZIALE 0B


Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania oraz Światowy Dzień Serca

W ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Światowego Dnia Serca w naszej szkole Pani Mariola Kowalewska w dniach od 29.09.2023 do 5.10.2023 wzięła udział w Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej "Czytamy z sercem". Głównym celem akcji była promocja literatury i czytelnictwa, poszerzanie wiedzy uczestników na temat serca, propagowanie zdrowego stylu życia oraz rozwijanie w uczestnikach akcji wrażliwości na cierpienie i potrzeby osób chorych. Zdjęcia odbywały się dla grupy przedszkolnej, uczniów klas 0-I oraz kl. V-VII.

W trakcie spotkań p. Mariola Kowalewska odczytała wybrane fragmenty utworów oraz wyświetliła prezentacje poszerzające wiedzę na temat serca, budowy tego organu, jego funkcjonowania, chorób i symboliki. Nawiązując do tematyki spotkania zapoznała uczniów ze związkami frazeologicznymi związanymi z sercem.


Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania oraz Światowy Dzień Serca Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania oraz Światowy Dzień Serca Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania oraz Światowy Dzień Serca Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania oraz Światowy Dzień Serca Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania oraz Światowy Dzień Serca Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania oraz Światowy Dzień Serca Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania oraz Światowy Dzień Serca Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania oraz Światowy Dzień Serca Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania oraz Światowy Dzień Serca Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania oraz Światowy Dzień Serca Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania oraz Światowy Dzień Serca Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania oraz Światowy Dzień Serca Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania oraz Światowy Dzień Serca


Profilaktyka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gończycach

We czwartek 28.09.2023 r. w naszej szkole uczniowie, nauczyciele i rodzice brali udział w szkoleniach i warsztatach profilaktycznych. Uczniowie z klasy VI b i VIII uczestniczyli w warsztatach programu rekomendowanego w ramach systemu rekomendacji programów profilaktycznych i promocji zdrowia psychicznego pt." Debata". Celem tego programu jest wzmocnienie postaw pro-abstynenckich u nastolatków stojących przed progiem inicjacji alkoholowej, klaryfikacja wartości w kierunku promocji zdrowego stylu życia oraz osłabienie siły presji rówieśniczej. Rodzice uczestniczyli w szkoleniu pt. "Medialne zagrożenia współczesnego pokolenia dzieci i młodzieży", a nauczyciele wysłuchali szkolenia pt. „Motywowanie dzieci i młodzieży do nauki”. Warsztaty dla uczniów oraz szkolenie dla rodziców i nauczycieli przeprowadził specjalista z Ośrodka Psychoprofilaktyki NOWA PERSPEKTYWA.

        Szkolenia i warsztaty spotkały się z dużym zainteresowaniem wśród uczniów rodziców i nauczycieli. Mamy nadzieję, że wiedza ta przyczyni się do lepszego zrozumienia problemu uzależnień oraz zwróci uwagę rodziców na medialne zagrożenia współczesnego pokolenia dzieci i młodzieży.


Profilaktyka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gończycach