Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gończycach

W zdrowym ciele zdrowy duch.

Dnia 25.10.2023 roku uczniowie klas VB, VIA, VIB, VIIA, VIIB i VIIIA wzięli udział w wycieczce do Warszawy do parku wodnego Suntago Jamango i kręgielnie Hulakula. Opiekę nad uczniami sprawowali: p. Beata Garbarczyk, p. Agnieszka Mądra i p. Marcin Cieśla. Celem wyjazdu było kształtowanie nawyków prozdrowotnych, właściwych zachowań w miejscach publicznych oraz umiejętności aktywnego spędzania czasu wolnego.

Park Wodny Suntago to przede wszystkim miejsce rozrywki, sportu i rekreacji. W strefie rekreacyjnej uczniowie mogli skorzystać z 18 różnych basenów, 32 zjeżdżalni, rzeki przygód, wodnego placu zabaw oraz basenu termalnego z dziką rzeką. Dodatkową atrakcją w części rekreacyjnej wewnętrznej były: rwąca rzeka, sztuczna fala, zjeżdżalnia balon, wodospady rurowe, gejzery powietrzne. Pobyt w parku wodnym dostarczył miłych wrażeń.

Po wyczerpującej kąpieli uczniowie udali się do kręgielni Hulakula. Po poznaniu zasad gry wszyscy ochoczo przystąpili do działania. Współzawodnictwo na torze okazało się świetną zabawą oraz okazją do integracji między klasowej. Zasady gry były proste, dlatego każdy świetnie sobie radził, a niektórzy wykazali się ciekawymi pomysłami na celne rzuty. Po emocjonujących i wyczerpujących zmaganiach z kulami do kręgli przyszedł czas na odpoczynek i powrót do domu.

Bogdan Maraszek


W zdrowym ciele zdrowy duch.W zdrowym ciele zdrowy duch.W zdrowym ciele zdrowy duch.W zdrowym ciele zdrowy duch.W zdrowym ciele zdrowy duch.W zdrowym ciele zdrowy duch.W zdrowym ciele zdrowy duch.W zdrowym ciele zdrowy duch.W zdrowym ciele zdrowy duch.W zdrowym ciele zdrowy duch.W zdrowym ciele zdrowy duch.


Przygotowania do pełnienia warty

Dnia 24.10.2023 r. harcerze z 9DH w Gończycach przygotowywali się do pełnienia warty przy grobach żołnierskich 1-go listopada.


Przygotowania do pełnienia wartyPrzygotowania do pełnienia wartyPrzygotowania do pełnienia wartyPrzygotowania do pełnienia wartyPrzygotowania do pełnienia wartyPrzygotowania do pełnienia wartyPrzygotowania do pełnienia wartyPrzygotowania do pełnienia warty


Emp@tyczna Klasa

W ramach realizacji projektu Emp@tyczna Klasa uczniowie klasy Va w październiku wykonali wiele zadań związanych z empatią. W grupach przygotowali drzewa dobrych myśli i pozdrowień. W dniach 21-28 października obchodzili tydzień empatii. Dla uczniów klasy Va był to dobry czas na bliższe poznanie kolegów i koleżanek z klasy. Dnia 24 października wylosowali jedną osobę dla której mieli być " cichym przyjacielem". Tydzień empatii uświadomił uczniom, że warto pomagać innym i być miłym dla drugiego człowieka.


Emp@tyczna KlasaEmp@tyczna KlasaEmp@tyczna KlasaEmp@tyczna KlasaEmp@tyczna KlasaEmp@tyczna KlasaEmp@tyczna KlasaEmp@tyczna KlasaEmp@tyczna Klasa


WYCIECZKA NA SPEKTAKL

     Dnia 20 października 2023r. Dzieci z oddziałów 0 a, 0 b oraz Uczniowie z klasy II a wraz z Wychowawczyniami p. B. Wieczorek, p. B. Garbarczyk, p. G. Makowską oraz pod opieką p. A. Zadrożnej uczestniczyli w wycieczce do kina w Garwolinie na spektakl pt.: „ Bajka o Kocie w butach” w wykonaniu aktorów z Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Głównymi celami i założeniami programowymi wycieczki było: rozbudzanie zainteresowań teatralnych dzieci, uczenie się kultury odbioru sztuki, kształtowanie wrażliwości estetycznej, poznanie zasad bezpiecznego podróżowania autokarem oraz prawidłowego zachowania się w teatrze. Dzieci obejrzały pełną przygód historię Kota w butach, która wywarła na nich ogromne wrażenie i z pewnością pozostanie w pamięci. Wszyscy pełni wrażeń wróciliśmy do Szkoły. To był bardzo udany dzień.

Beata Garbarczyk


WYCIECZKA NA SPEKTAKLWYCIECZKA NA SPEKTAKLWYCIECZKA NA SPEKTAKLWYCIECZKA NA SPEKTAKLWYCIECZKA NA SPEKTAKL


Wycieczka do Lublina

W dniu 19.10.2023r. uczniowie kl. IVa, Va i VIb uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Lublina. Pierwszym punktem programu był zamek w Lublinie i udział w lekcji muzealnej. Pod okiem przewodnika wyruszyliśmy w podróż śladami przeszłości. Poznaliśmy dzieje Ziemi Lubelskiej. Na zakończenie uczniowie podzieleni na grupy układali z klocków obrazy znajdujące się w Muzeum. Nie zabrakło również spaceru uliczkami Lublina. W trakcie przechadzki oglądaliśmy stare kamienice oraz mieliśmy możliwość skosztowania lubelskich cebularzy. Ostatnim punktem był pobyt w kręgielni. Gra w kręgle okazała się niezwykle wciągającą. Dużą frajdą było zbijanie kręgli i zdobywanie kolejnych punktów. Pobyt w kręgielni dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń i emocji. Okazał się fantastycznym sposobem aktywności ruchowej, zabawy i integracji.


Wycieczka do LublinaWycieczka do LublinaWycieczka do LublinaWycieczka do LublinaWycieczka do LublinaWycieczka do LublinaWycieczka do LublinaWycieczka do LublinaWycieczka do LublinaWycieczka do LublinaWycieczka do LublinaWycieczka do LublinaWycieczka do LublinaWycieczka do LublinaWycieczka do LublinaWycieczka do LublinaWycieczka do LublinaWycieczka do LublinaWycieczka do LublinaWycieczka do LublinaWycieczka do LublinaWycieczka do LublinaWycieczka do LublinaWycieczka do LublinaWycieczka do LublinaWycieczka do Lublina